Úvod > Co chcete dělat? > Areál Vltavanů 229 – centrum volného času
Zážitky

Areál Vltavanů 229 – centrum volného času

Spojení unikátního dětského hřiště, kde se vyřádí i dospělí, a ojedinělého historického objektu někdejší Vršovické vodárny v Braníku, kde se vše inspiruje myšlenkou – aktivně spojit volný čas dětí a rodičů.
Součástí sportovně relaxačního areálu, který přešel do správy DDM Praha 4 – Hobby centra 4 v roce 2015 jsou dětská hřiště, Centrum předškolních dětí Vodníček, nová restaurace a kavárna, dále herny, místo pro kurzy, pravidelné kroužky a různé workshopy s profesionálními lektory.

Areál bývalé Vršovické vodárny leží poblíž železničního mostu v ulici Vltavanů v Braníku. Budovy vodárenského komplexu byly postaveny v roce 1907 podle návrhu známého českého architekta Jana Kotěry. Z vodárny se voda hnala tlakem směrem vzhůru až do vodojemu v Michli a odtud tekla až do vzdálených Vršovic. Vodovodní systém, který fungoval až do poloviny osmdesátých let, byl v roce 2002 zařazen mezi kulturní památky České republiky.

Magistrát Hlavního města Prahy zahájil v roce 2009 důkladnou rekonstrukci budov a od dva roky později byl veřejnosti otevřen celý zábavný areál s lanovým centrem, který je rozlohou i výškou svých věží největší v Evropě.