Úvod > Kalendář akcí > Kurzy a workshopy > Kurz šití panenek nejen pro začátečníky
Skřítek
Kurzy a workshopy

Kurz šití panenek nejen pro začátečníky

Přijďte se potěšit a odpočinout si u ručních prací. Jednodenní kurz je vhodný i pro úplné začátečníky. Na kurzu vyrobíme malého skřítka a menší oblékací panenku waldorfského typu za přírodních materiálů. Panenka plněná ovčí vlnou se snadno opravuje a upravuje a děti je milují.
Jak dlouho kurz trvá?
Jednodenní kurz šití panenek pro začátečníky začíná v 9:00 a končí v 18:00, podle potřeby je počítáno i s přestávkou na oběd, abychom neumřeli hlady.

Kde?
V Praze, v příjemném prostředí ekocentra Toulcův dvůr, Kubatova 1, Praha Hostivař.

Sejdeme se v Zátiší, příjemném klidném prostoru. V areálu je jídelna, ubytovna i farma se zvířaty. Budete-li se potřebovat protáhnout, je to krásné prostředí na procházku.

Kolik lidí se může kurzu zúčastnit?
Celkový počet míst je pro pohodu všech účastníků omezen kapacitou na 12 osob (kdo se dřív zapíše, ten šije). Vaše místo je rezervováno po uhrazení ceny kurzu.

Co se na kurzu naučím?
Po kurzu budete připravena na samostatné šití panenek. Seznámíme se s materiály a pomůckami, naučím vás základní postupy šití a tvarování hlavičky, vyplňování vlnou či sestavování panenky.

Jak kurz pro začátečníky probíhá?
Za den rozpracujeme 2 panenky – jednu maličkou na „zahřátí“ a jednu větší. Nově jsem kurz lehce přepracovala a větší panenku zjednodušila, abychom se mohly lépe soustředit na hlavičku a dokončení. Součástí kurzu jsou i předšité díly a polotovary, které vám nachystám. V případě, že i přes to budete dokončovat doma (pravděpodobně dokončovat vyšití vlásků), vybavím vás na to jak dovednostmi, tak materiálem.

Co všechno je v ceně kurzu?
Lektorné, připravený materiál na malého skřítka i větší panenku, předšité díly z tělového úpletu na větší panenku, střihy na maličkou i na větší panenku (oba navržené speciálně pro tento kurz), kniha Jak ušít ekopanenky, pomůcky, které si také odnesete domů, např. sada jehel na panenky, sada vyšívacích jehel a samozřejmě malé občerstvení (čaj, voda a něco k zobání).

Mohu si nějaké pomůcky zapůjčit?
Rezervní pomůcky budou k zapůjčení (peany, nůžky, jehly atd.). Pro vlastní pohodlí je však vhodné přinést si pár vlastních šicích potřeb (např. špendlíky, krejčovský metr, běžnou šicí jehlu, ostré nůžky na odstřihávání nití, nůžky na látku).

Jak se dozvím bližší informace?
Pár dní před kurzem zasílám e-mail s upřesňujícími informacemi, popisem cesty dle aktuální situace atd.

Den Země v Toulcově dvoře

Přijďte oslavit na Toulcův dvůr další ročník oslavy Dne Země, který celosvětově připadá na 22. dubna.
Praha 10, Praha

Čarodějnice na Hostíku

Tradiční čarodějnický rej po roce opět na hostivařské pláži!
Praha 10, Praha

Bigband ve filmu

Známé bigbandové melodie z hvězdných filmů.
Praha 10, Praha

The Blues Brothers v Praze

The Blues Brothers v Praze – hity ze stejnojmenného amerického hudebního komediálního filmu z roku 1980 režiséra Johna Landise
Praha 10, Praha

The Blues Brothers v Praze

The Blues Brothers v Praze – hity ze stejnojmenného amerického hudebního komediálního filmu z roku 1980 režiséra Johna Landise
Praha 10, Praha

Alma Rosé

Monodrama o životě Almy Rosé.
Praha 10, Praha

Historical European Martial Arts – Mistrovství České republiky 2023

III. ročník Mistrovství České Republiky v šermu dlouhým mečem, tzv. HEMA (Historical European Martial Arts) Turnaj se bude odehrávat pod taktovkou klubů Digladior a SHŠ Krkavci, a za pomoci klubu Poslední argument a to dne 3.6.2023 v Praze ve Sportovní hale Jižní město.
Praha 11, Praha

Pražský argument 2023

Baví vás svět Kingdom Come, Pána Prstenů, Zaklínače a další historické a fantasy světy. Zajímá vás šerm a jak může opravdu vypadat šermířský duel?
Praha 11, Praha

Aktivity v okolí

Venkovní úniková hra Čas zvratu

Svět se ocitá na hraně a záleží jen na nás, zda ho nachýlíme zpět! Unikneme globálním změnám? Přijď se svým týmem také pomoci a zachovat planetu takovou jakou ji známe i pro příští generace. Máš to ve svých rukách!
Praha 10, Praha

Deník neznámého – cesta areálem Toulcova dvora

Deník neznámého je hra určená především pro rodiny s dětmi. Deník vás provede za pomoci fotocesty a obrázků areálem Toulcova dvora. Uvidíte známé i neznámé a dozvíte se, co vše u nás můžete najít.
Praha 10, Praha

Toulcův dvůr – farma s domácími zvířátky v Praze

Toulcův dvůr, středisko ekologické výchovy, tvoří komplex památkově chráněných budov (gotický špýchar, barokní stáje) a přírodní areál o rozloze 10 ha zahrnující sad, pole, louku, lužní les a také mokřad.
Praha 10, Praha

Dětské zábavní centrum Kulíškov v OC Park Hostivař

Ve druhém patře OC Park Hostivař v Praze najdete dětské zábavní centrum – hernu, která je určena pro nejmenší, ale odpočinou si zde i dospělí při šálku kávy.
Praha 10, Praha

Saunování v saunovém světě Saunia Vivo! Hostivař

Saunia je se svými 15 pobočkami jedničkou mezi saunovými světy v ČR. Je unikátní svým umístěním v obchodních centrech, takže disponuje skvělou dopravní dostupností. V ceně vstupu je osuška a prostěradlo, takže rozhodnout se pro návštěvu můžete skutečně kdykoli. Vstup je časově neomezený.
Praha 10, Praha

Salon Altair – rekondiční a regenerační služby

Anticelulitidní, odtučňovací, relaxační program pro muže i ženy. Masáže sportovně-regenerační, Breussova, depilace cukrovou pastou, kinesiotaping, lymfodrenáž, peeling i zábaly těla.
Praha 10, Praha

Hostivařský lesopark

Hostivařský lesopark vznikl v 60. letech minulého století jako rekreační zázemí pro nově budované pražské Jižní Město. Nový les vyrostl převážně na zemědělské půdě v sousedství Hostivařské nádrže.
Praha 10, Praha

Lanový park Hostivař – zrušeno

Přes veškerou naši snahu při boji s kůrovcem v uplynulých letech se nám pro sezónu 2020 nepodaří obnovit provoz lanového parku a jeho provoz bude definitivně ukončen. Bez stromů, bohužel, lanový park provozovat nejde.
Praha 10, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Na Kačabce v Hostivaři

Putyka Na Kačabce je ideálním místem pro příjemně strávené chvíle v přátelském i firemním duchu. Najdete ji v centru památkově chráněné zóny Stará Hostivař.
Praha 10, Praha

Hotel Selský Dvůr

Hotel Selský Dvůr patří mezi špičku čtyřhvězdičkové hotelové kategorie v Praze. Hotel je obklopen zelení a pro svoji neopakovatelnou atmosféru a kvalitu poskytovaných služeb se stal vyhledávaným místem pobytů hostů.
Praha 10, Praha

Paštikárna Melememaso v Praze

Pašikárna s příznačným názvem Melememaso vznikla – asi jako všechny dobré projekty – díky souhře štěstí, náhody a nadšení. Sešli se dva dlouholetí kamarádi, slovo dalo slovo a pustili se do toho.
Praha 4, Praha

Restaurace Columna

Restauraci Columna najdete v budově Centra pohybové medicíny. Interiér restaurace působí dojmem citlivě vytvořeného designového prostředí, které láká k příjemnému posezení v interiéru či na prostorné letní zahrádce.
Praha 4, Praha

Top Hotel Praha

K ubytování hostů slouží více než 500 pokojů a apartmánů. K hotelu náleží rozlehlé parkoviště s 800 místy pro automobily a 30 místy pro autobusy. Hotel se pyšní několika restauracemi s českou i mezinárodní kuchyní a vyhlášeným cateringem.
Praha, Praha

Hotel Na Zámečku v Praze uprostřed zeleně

Stylový hotel s vlastní zahradou nabízí ubytování nedaleko centra Prahy a pronájem prostor pro školení, akce, večírky a svatby. Konferenční prostory pro firemní akce lze propojit s restaurací a zahradou pro pořádání svateb, večírků a jiných společenských akcí.
Praha 10, Praha

Rodinný pivovar Vik

Možnost prohídky pivovaru – ukázka a ochutnání surovin pro výrobu piva. Kompletní postup výroby piva od přípravy surovin, přes výrobu, lahvování až po expedici a prodej piva.
Praha, Praha

Galerie národních vín a vinařství Praha

Stálá prodejní výstava národních i světových vín a progresivních vinařství, distribuční a degustační centrum vín, obchodní zastoupení vinařů, prodej vína za bezkonkurenční ceny.
Praha 11, Praha