Úvod > Kalendář akcí > Krajské dožínky Pardubice 2019

Krajské dožínky Pardubice 2019

Kdy 22. září 2019 10:00 - 18:00 Lidová řemesla a trhy
Tradice a řemesla v prezentaci organizací Pardubického kraje. Těšit můžete na ochutnávky, hudební a taneční vystoupení, ale i loutkové divadlo. Společné oficiální zahájení akcí bude v neděli ve 14 h na Pernštýnském náměstí.
V neděli 22. září 2019 pořádají zemědělci Pardubického kraje na Pernštýnském náměstí a přilehlém Komenského náměstí v Pardubicích dožínkovou slavnost. Dožínky jsou jednou z nejstarších lidových tradic. Lidé na venkově mají tyto tradice zažité, proto chtějí zemědělci přiblížit svoji práci i lidem ve městě. Právě proto se Krajské dožínky konají na náměstích.

Od 11:00 do 19:00 hodin si mohou návštěvníci prohlédnout moderní zemědělskou techniku, ve stáncích ochutnat i nakoupit výrobky oceněné značkou Mls Pardubického kraje, nebo se projet koňskými kočáry. V soutěžním projektu „Zemědělství žije!“ mohou děti i dospělí prověřit své znalosti z oblasti zemědělství a také si vyzkoušet, že podojit krávu vůbec není jednoduché. Děti se pobaví u představení loutkového divadla „Kozlík“ a prohlédnou si živá hospodářská zvířata i drobné zvířectvo. Nebudou chybět ani myslivci a ukázky řemesel.

Představí se koně z Národního hřebčínu v Kladrubech nad Labem. Po celou dobu akce poběží kulturní program, ve kterém uslyšíte dechovou hudbu Pardubická 6, Karla Gotta Revival s hostem Bohušem Matušem, Veronu, Tanju a Petra Koláře. Slavnostní zahájení bude ve 14:00 hodin na Pernštýnském náměstí. Přijďte se podívat o čem je dnešní zemědělství.
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 9. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Café-bar První republika

Café-bar První republika

Pardubice, Východní Čechy
Hotel Zlatá Štika v Pardubicích

Hotel Zlatá Štika v Pardubicích

Pardubice, Východní Čechy
Restaurace Bonté Pardubice

Restaurace Bonté Pardubice

Pardubice, Východní Čechy