Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Kounice v pohybu
KVP2018_3
Sportovní akce

Kounice v pohybu

Oblíbená sportovní akce pro děti, mládež a mnohdy i dospělé je po roce zpět. Cílem akce je navštívit všechna stanoviště, skládající se ze sportovních, vědomostních a jinak zábavných sekcí, které zajišťují místní spolky.

Oblíbená sportovní akce pro děti, mládež a mnohdy i dospělé je po roce zpět.
Cílem akce je navštívit všechna stanoviště, skládající se ze sportovních, vědomostních a jinak zábavných sekcí, které zajišťují místní spolky.

Start zahajuje u krásné zříceniny kláštera Rosa coeli, kde účastník obdrží hrací kartu s vyznačenou mapkou stanovišť, na kterou sbírá razítka za splněné úkoly.
Cíl se nachází na fotbalovém stadionu, kde je pro účastníky připraven další program v podobě netradičních nafukovacích atrakcí, občerstvení a hudby
Děti (účastníci soutěže) obdrží na konci cesty odměnu ve formě občerstvení.

Provozovatel

Město Dolní Kounice

Masarykovo náměstí 66/2
664 64 Dolní Kounice
Tel.:
+420 604 279 661
Tel.:
+420 513 030 415
Email:
kultura@dolnikoun...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.dolnikounice.cz
GPS:
49,069784 16,465566
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:dobrovolné vstupné

 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Na Stojáka

Řada sólových výstupů a scének bavičů v žánru stand up comedy.
Dolní Kounice, Jihomoravský kraj

Beseda u cimbálu Ivo Farkaše

Beseda u cimbálové muziky s CM Ivo Farkaše. Akce se koná v sobotu 18. 2. 2023 v 18.00 hod. v kulturním dome v Dolních Kounicích.
Dolní Kounice, Jihomoravský kraj

Africa Unlimited

28. 2. 2023 v 18.00, Kino Réna v Ivančicích.
Ivančice, Jihomoravský kraj

Rošáda

Divadelní spolek Frída.
Ivančice, Jihomoravský kraj

Synagoga a židovský hřbitov Dolní Kounice

Synagoga byla postavena v roce 1652–1655 v raně barokním slohu a patří k nejstarším synagogám na Moravě. V roce 1851 byla přistavěna ženská galerie s pavlačí. Od druhé světové války sloužila převážně jako skladiště.
Dolní Kounice, Jihomoravský kraj

Klášter Rosa Coeli v Dolních Kounicích

Podobně jako v Panenském Týnci i trosky kláštera Rosa Coeli v Dolních Kounicích působí na citlivější jedince svou pozitivní energií. Už jen pouhých pár minut pobytu v magických prostorách syrové gotiky bývalého kláštera vám vylepší náladu.
Dolní Kounice, Jihomoravský kraj

Kaple sv. Antonína a křížová cesta v Dolních Kounicích

K nejvýraznější kounické dominantě kapli sv. Antonína vede z města křížová cesta s 14 zastaveními. Začíná na konci náměstí Míru za restaurací U Gottwadů. Zastavení křížové cesty jsou chráněna jako kulturní památka České republiky.
Dolní Kounice, Jihomoravský kraj

Kaple sv. Antonína v Dolních Kounicích

Poutní kaple sv. Antonína se vypíná na stejnojmenném kopci nad řekou a je působivým objektem poutajícím ze široké vzdálenosti pozornost návštěvníků města.
Dolní Kounice, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Rosa coeli

Původní budova kláštera v sousedství zříceniny klášterního kostela Rosa coeli byla částečně zrekonstruována, přebudována pro účely ubytování a nově vybavena. Provozovatelem Penzionu Rosa coeli je Biskupství brněnské.
Dolní Kounice, Jihomoravský kraj

Vinařství Trpělka a Oulehla

Vinařství bylo založeno v roce 1991, dnes hospodaří již na 30 ha vinic. Majitelé přistupují k práci s péčí a láskou, což se projevuje v hroznech ve výsledném víně. Vinařství získalo v roce 2017 ocenění Vinařství roku 2017 v kategorii středních vinařství.
Dolní Kounice, Jihomoravský kraj

Stellplatz Železňák

Stellplatz Železňák se nachází přímo pod ivančickým železničním viaduktem vedle řeky Jihlavy. Nabízí klidné a bezpečné parkování, elektrické přípojky, výlevku chemického WC, výpusť na šedivou vodu, možnost dopuštění pitné vody, popelnice a možnost dojít si na WC.
Ivančice, Jihomoravský kraj

Zámecký pivovar v Bratčicích

Zámecký pivovar se dříve nacházel v objektu oslavanského zámku v přízemí západního křídla tohoto památkového objektu. V roce 2012 byla z technických a kapacitních důvodů výroba piva přesunuta z objektu oslavanského zámku do nově vybudované provozovny v Bratčicích u Rajhradu.
Bratčice, Jihomoravský kraj