Úvod > Co chcete dělat? > Hrad a zámek Dolní Kounice
Hrad a zámek Dolní Kounice
"> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Památky

Hrad a zámek Dolní Kounice

Tajuplný a turisty dosud neobjevený je hrad a zámek v Dolních Kounicích, který patří bezesporu mezi zajímavá místa v ČR. Téměř 700 let historie na jednom místě.
Původní gotické opevnění i renesanční palác nabízejí mnohé stavebně historické lahůdky – Zelenou komnatu, původní černou kuchyni, hradní prevét a především unikátní točité samonosné schodiště z pískovce, jaké u nás jinde nenajdete. Nově bude zpřístupněna část rozsáhlého podzemí hradu, které je protkáno tajnými chodbami.
 
Goticko-renesanční hrad a zámek v Dolních Kounicích byl veřejnosti otevřen teprve od roku 2007. Klášterní hrad, jediný na našem území, je historicky spjat s kongregací sester premonstrátek z nedalekého kláštera Rosa Coeli. Byl postaven na jejich ochranu pravděpodobně koncem 13. století. Po zániku kláštera v první polovině 16. století došlo k přestavbě hlavní palácové budovy na honosný renesanční zámek. Gotický obranný systém hradeb, věží a příkopů však zůstal zachován až do současnosti.Renesanční palác nabízí i přesto, že zde probíhají opravy, mnohé stavebně historické lahůdky – Zelenou komnatu, původní černou kuchyni, historický prevét a především unikátní točité samonosné schodiště z pískovce, které u nás nemá obdobu. Z bývalé zámecké knihovny je nádherná vyhlídka na celé město Dolní Kounice. Každým rokem se veřejnosti zpřístupňují další opravené prostory.


"Chalupa" na hradě

Hrad a zámek Kounice se rozhodl využít nově vzniklá podkroví na svých hlavních budovách po opravách střech na ubytování, a to v podkrovních hradních apartmánech. Apartmány jsou budovány z předem zaplaceného podnájmu jejich budoucích uživatelů. To znamená, že každý, kdo by měl zájem si dlouhodobě pronajmout apartmán na hradě, což není až tak obvyklé, má nyní příležitost dobře a bezpečně investovat do pořízení atraktivního rekreačního objektu v neobvyklém historickém prostředí, přímo na hradě! Atraktivnost zvyšuje to, že lze objekt lze pronajímat dalším osobám.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Vinařství Trpělka a Oulehla

Vinařství Trpělka a Oulehla

Dolní Kounice, Jihomoravský kraj
Zámecký pivovar v Bratčicích

Zámecký pivovar v Bratčicích

Bratčice, Jihomoravský kraj
Stellplatz Železňák

Stellplatz Železňák

Ivančice, Jihomoravský kraj