Úvod > Kalendář akcí > Komentovaná prohlídka výstavy Adriena Šimotová, Jiří John - Dvojí obrazotvornost

Komentovaná prohlídka výstavy Adriena Šimotová, Jiří John - Dvojí obrazotvornost

Kdy 23. červenec 2020 17:00 - 19:00 Výstavy
Výstavou v Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě provede její kurátor Pavel Brunclík.
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: z technických důvodů je kapacita prohlídky omezena, v případě zájmu je nutné se předem přihlásit na ogv@ogv.cz. Děkujeme Vám!

Výstava s názvem Adriena Šimotová, Jiří John - Dvojí obrazotvornost se pokouší přispět k rozšíření povědomí o významu uměleckého odkazu této partnerské dvojice a to nejen v kontextu jejich pomyslného návratu na Vysočinu. Jiří John pocházel z Třeště, prožitky dětství a mládí na venkově a pozorování přírodních procesů mu poskytovaly podněty pro tvorbu po celý život. Jedná se o jednoho z nejvýraznějších představitelů generace nastupující na scénu v padesátých letech, byť se jeho tvorba odvíjela na okraji dominujících výtvarných tendencí zcela svébytným způsobem.

Adriena Šimotová byla stejně jako Jiří John zakládající členkou skupiny UB12. Celou její tvorbou prostupoval hluboký zájem o člověka, síť vztahů a symboliku lidského těla. Tento zájem směřoval do nitra člověka, nikoli k jeho tělesné schránce. V průběhu tvůrčího života opustila klasické grafické a malířské techniky a různými způsoby pracovala s kresbou, frotáží, papírem, textilem a dalšími materiály.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 7. 2020