Úvod > Kalendář akcí > Jemný nádech
Jemný nádech
"> Jemný nádech
14.9.
10.10.
+ Přidat foto
Výstavy

Jemný nádech

  • 14. září 2021 11:0010. říjen 2021 18:00
Vášeň, dospívání, ponor do vnitřní reality, ale i reflexe pocitů z pandemie. To jsou některá z témat, která ve svých fotografiích ztvárňují studenti Ateliéru vizuální komunikace Štěpánky Stein. Vernisáž výstavy jejich souborů s názvem Jemný nádech proběhne v galerii Czech Photo Centre 13. září 2021.
Dospívání, ponor do vnitřní reality, ale i reflexe pocitů z pandemie. To jsou některá z témat, která ve svých fotografiích ztvárňují studenti Ateliéru vizuální komunikace Štěpánky Stein.

Jemný nádech spíš než téma výstavy vyjadřuje velmi opatrnou úlevu z rozvolnění v druhé polovině roku 2021. Je to ale také nádech, se kterých se nabírá síla pro další tvorbu, snad už ne tolik svázanou protipandemickými opatřeními. Bylo by totiž troufalé tvrdit, že koronavirová pandemie vystavovaných devět souborů nijak neovlivnila, přestože pocity z ní přímo reflektuje jen jeden z nich. Na výstavě se prolínají rozličné žánry fotografie – od dokumentu až po fashion. “Neklademe hranice, spíše se snažíme pracovat s novými principy uvažování a bereme fotografii jako součást života okolo nás,” říká Štěpánka Stein.

Vystavující: Milan Arnošt, Tomáš Jiráček, Šárka Klímová, Jiří Kocián, Tereza Kopelentová, Matěj Koudelka, Klára Krátká, Barbora Nosková, Šárka Zavadilová.

Kurátorka výstavy: Štěpánka Stein

Výstava bude k vidění od 13. 9. do 10. 10. 2021.
Zobrazit více