Úvod > Kalendář akcí > Jahodárna Brozany nad Ohří – samosběr jahod a hrášku
Jahodárna Brozany nad Ohří – samosběr jahod a hrášku
"> "> "> ">
4.6.
3.7.
Přidat foto
Příroda a ekologie

Jahodárna Brozany nad Ohří – samosběr jahod a hrášku

Taky máte nejradši čerstvé, sladké, šťavnaté a voňavé jahody? A mnohdy to ty na obchodních pultech nesplňují? Pak máte jedinečnou příležitost přijít si natrhat ty nejčerstvější jahody na jahodovou plantáž v Brozanech nad Ohří.
Během 15 let, co pro vás brozanští jahodáři jahody na plantáži sází, vyzkoušeli několik odrůd. Sami odběratelé rozhodli, že jim nejvíce chutná odrůda Darselect, a tak se jí v Brozanech drží. Tato velmi chutná a příjemně aromatická odrůda se skvěle hodí jak pro přímou konzumaci, tak na vaření, například marmelád.

Důkazem kvality brozanských jahod mohou být džemy a marmelády Rose Garden od paní Jozefíny Růžičkové. Jde o výběrové neboli extra džemy bez chemie, konzervantů a barviv, které získaly v roce 2016 a 2017 na soutěži The World's Original Marmalade Awards hned 16 medailí naráz. A právě pro jejich výrobu paní Jozefína nakupuje jahody odrůdy Darselekt přímo z Brozan! Pro oživení vašich košíků věnovali pěstitelé z Brozan ¼ své plantáže také velice chutné odrůdě Rumba.
 

Kde jahodovou a hráškovou plantáž najdete a kdy můžete dorazit?

Mezi obcí Doksany a dálnicí D8. Vyjeďte exitem 35 směr Terezín, jahodárna je odtud asi 300 m. Samosběry jahod probíhají v červnu a červenci každý den, až do odvolání. Stejné je to i se samosběrem hrášku. Aktuální informace najdete na facebookových stránkách, případně na telefonním čísle +420 778 096 568. Prosíme, volejte pouze mezi 8 a 16 hod.

Ubytování a restaurace v okolí