Úvod > Kalendář akcí > Floristická soutěž Otvírání jara v Letňanech
Floristická soutěž Otvírání jara v Letňanech
"> "> "> ">
23.3.
Přidat foto
Výstavy

Floristická soutěž Otvírání jara v Letňanech

Floristická soutěž Otvírání jara 2018 proběhne v rámci 12. mezinárodního veletrhu zahradní architektury, nábytku, techniky a veřejné zeleně – For Garden v Praze.
Dne 23. března 2018 se v rámci veletrhu FOR GARDEN se uskuteční třetí ročník soutěže OTVÍRÁNÍ JARA. Studentské klání přímo podporuje obor floristiky. Místem konání je výstaviště v pražských Letňanech – PVA EXPO PRAHA.

Zakladatelem a hlavním pořadatelem soutěže pro studenty zahradnických škol a příbuzných oborů s názvem OTVÍRÁNÍ JARA je přední český florista Pavel Hruška a jeho tým, známý z řady televizních pořadů, ale i jako člen hodnotících porot významných soutěží floristů a Svaz květinářů a floristů ČR.

Floristická soutěž si bere za cíl propagovat především samotný obor, ale chce také dát příležitost studentům, jejich talentu, inspiraci a nápadům. V rámci soutěže a doprovodného programu budou prezentovány školy, jejichž studenti se zúčastní soutěže. Účast a prezentace škol bude plně hrazena z projektu. Ze sondy minulých let vyplynulo, že školy se neúčastní dostatečného množství oborových soutěží, neboť nemají prostředky na účastnické poplatky a na úhradu materiálu, proto pořadatelé vynakládají maximální úsilí, aby pokryly, co nejvíce nákladů spojených se samotnou soutěží.

Všechny floristické výrobky studentů, v sobotu 24.března vydraží Uršula Kluková a Vlastimil Harapes pod vedením Karla Voříška, ve prospěch Nadačního fondu Moje velké přání, který se soutěží úzce spolupracuje.

V odborné porotě zasednou:
Ing. Klára Franc Vavříková – předsedkyně floristické sekce Svazu květinářů a floristů ČR,
Ing. Ondřej Štěpánek – manažer AMMI Brno a člen předsednictva Svazu květinářů a floristů ČR,
Lukáš Hodáň – ředitel obchodní sítě KYTKU.CZ
Hana Šmidrkalová – editorka časopisu Dům a bydlení (příloha Právo)
Luboš Dobrovolný – mistr florista, vyníkající hodnotitel v oboru floristiky
 
Návštěvníci veletrhu se budou moci setkat nejen s talentovanými studenty floristiky, ale také s VIP osobnostmi. V den konání soutěže, v čase okolo oběda, vystoupí zpěvačka Jana Feriová, známá pod uměleckým jménem KARYA. Protože jedna ze soutěžních disciplín se bude týkat právě této umělkyně (květinový šperk KARYA), ona sama vybere nejlepší a odmění novým albem "ZŮSTAŇ".

Souběžně proběhnou ve dnech 22. – 25. března 2018 veletrhy: FOR GARDEN, FOR INTERIOR, FOR HABITAT, DESIGN SHAKER, DESIGN V KOUPELNĚ a BYDLENÍ.
 
Zobrazit více

Provozovatel

PVA Expo Praha

Beranových 667
199 00 Praha 9
Tel.:
+420 225 291 612
Email:
info@pva.cz
GPS:
50,129724 14,514163
 
Region:
Praha
Město:
Praha 9
 

Časová náročnost

2,0 hodiny