Úvod > Kalendář akcí > Festles – hudební festival
Festivaly

Festles – hudební festival

V přírodním prostředí mezi valy u Slezskoostravského hradu proběhne pohodový třídenní hudební festival. Krásná zelená scenérie s dominantou hradu se nachází prakticky v centru Ostravy a přesto nabízí klid. Obojí tak na několik dní udělá ze Slezské Ostravy malé kulturní centrum.
Na rozdíl od jiných velkých akcí tohoto typu v Ostravě nabídne FESTLES alternativní pohled na hudbu a zábavu jako takovou. V hudební dramaturgii dominují legendy artové a rockové české scény, kapely jako Už jsme doma či Vltava představují to nejlepší, co zhruba od konce 80. let v České republice vznikalo. Zazní i legenda klasického rocku, valašská rocková skupina Ciment. Zároveň je prostor věnován i kapelám, které v této chvíli tolik nerezonují mezi širším posluchačským spektrem, věříme ale, že se to může i díky FESTLESu změnit. Jde o kapely jako BBP podzemní orchestr, Ležérně a vleže, či místní ostravské formace Kazachstán, Šamanovo zboží či Černá kočka.

Festival ale necílí na jednu uzavřenou skupinu posluchačů, dramaturgie nemá hranice žánrové, proto FESTLES přivítá i kapely typu MIDI LIDI a WWW, případně legendu mezi textaři i hudebníky, Vlastu Redla s kapelou.

Nebude chybět ani ochutnávka ze současné elektronické hudby, zde se např. může český divák přesvědčit, že polská performerka, herečka a zpěvačka Karolina Czarnecka není pouze autorkou jediného hitu Hera, Koka Hasch, LSD, ale že celá její tvorba je fascinující. Nedělní program potom, kromě koncertu Vlasty Redla, nabídne i atraktivní pohled do kultury méně založené na rockovém zvuku a směřující k nedělnímu rozjímání a klidu. Mezi interprety jmenujme alespoň Xaviera Baumaxu a další.

Oslavte konec léta a oživte s námi valy na Slezské! Přijďte na FESTLES!

Generálním partnerem festivalu je společnost ISMM.

Provozovatel

Valy u Slezskoostravského hradu

Valy, Hradní nám.
Slezská Ostrava
710 00 Ostrava
Tel.:
+420 601 129 243
Email:
produkce@festles.cz
Facebook:
https://1url.cz/g...
WWW:
www.festles.cz
GPS:
49,831763 18,299200
 
 

Vstupné

Cena: 690 Kč

Snížená cena: 345 Kč

Poznámka:Zvýhodněné vstupné jen v předprodeji: Denní - 690Kč 3denní - 1670Kč Student 1+1 - denní 690Kč - 3denní 1670Kč Skupina 8+2 - denní 5 520Kč - 3denní 13 360Kč Zdarma - děti do 14 let v doprovodu rodičů - občané Ukrajiny

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Bistro Poke bo

Bistro Poke bo

Ostrava, Moravskoslezský kraj
Dock Ostrava

Dock Ostrava

Ostrava, Moravskoslezský kraj
Heiwa kafé – japonská kavárna

Heiwa kafé – japonská kavárna

Ostrava, Moravskoslezský kraj
Imperial Hotel Ostrava

Imperial Hotel Ostrava

Ostrava, Moravskoslezský kraj