!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Festival Jarmily Novotné
Festival Jarmily Novotné
"> "> "> ">
17.4.
27.8.
+ Přidat foto
Festivaly

Festival Jarmily Novotné

Kdy 17. duben 2020 – 27. srpen 2020
Zámek Liteň obnovuje odkaz významné osobnosti Jarmily Novotné a rodu Daubků. Svou činností přispívá k znovunavrácení povědomí o životě a díle významné operní divy a šlechtického rodu v české společnosti.
Mezi hlavní cíle aktivit neziskové organizace patří obnova hudebního a kulturního života v zámeckém areálu v Litni, podpora tvůrčích aktivit a mladých umělců napříč uměleckými žánry a záchrana a prezentace kulturního bohatství zámeckého areálu při podpoře jeho jedinečného genia loci.

9. ročník Festivalu Jarmily Novotné 2020 zahájí přehlídka hráčů na lesní roh Liteňské hornové dny (17.–19. 4.), které vyvrcholí slavnostním koncertem Lesní roh na zámku – Radek Baborák a jeho hosté 18. dubna v sále Čechovny v Litni. 16. května se zámecký areál podruhé stane centrem happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open pro Středočeský kraj. Věhlasný navštíví liteňský zámecký areál, kde ve dnech povede fotografické kurzy s názvem Figura a světlo. Interpretační kurzy v Litni 2020 pak od 22. do 27. srpna nabídnou výuku pěvecké techniky pod vedením uznávané mezzosopranistky Markéty Cukrové a budou završeny tradičním závěrečným koncertem 27. srpna v sále historické Čechovny.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 24. 4. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace v Romantickém Hotelu Mlýn

Restaurace v Romantickém Hotelu Mlýn

Karlštejn, Střední Čechy
Taverna U Ezopa v Karlštejně

Taverna U Ezopa v Karlštejně

Karlštejn, Střední Čechy
Camp Srbsko

Camp Srbsko

Srbsko, Střední Čechy