Úvod > Kalendář akcí > Den otevřených dveří na zámku Děčín
Společenské akce

Den otevřených dveří na zámku Děčín

Přijďte se podívat na zámek Děčín, jehož historie se odvíjí více než 1000 let a patří tak mezi nejstarší památkové objekty v České republice. Za jeho dlouhou historii navštívilo zámek mnoho významných osobností mezi které patří i císařovna Sissi a její manžel František Josef I.
Areál zámku Děčín v moderní historii sloužil jako kasárna a vystřídalo se v něm hned několik armád. Vzhledem k jeho historii bylo potřeba dát zámku zpět jeho honosnost a má za sebou hned několik rekonstrukcí, které byly podpořeny z fondů EU. Jedná se například o Revitalizaci nádvoří zámku, zámeckých zahrad ale i celková rekonstrukce jižního křídla zámku, která sloužila vojákům.

A na co se můžete těšit?
Připravili jsme si pro vás speciální prohlídku zámku jižního křídla, která není zcela běžná a dříve sloužila zejména jako kasárna pro vojáky. Celá tato část zámku prošla rozsáhlou rekonstrukcí, která byla podpořena fondy Evropské unie. Možné bude také navštívit klasický okruh s názvem Zlatá léta Děčínského zámku.

Také budete moci navštivit Růžovou zahradu, kde roste více než 80 druhů růží. Otevřený bude i zámecký Parkán, který jindy pro veřejnost není volně přístupný a nabízí jedinečný pohled na město, tak, jak ho spoustu lidí nezná.

Celý doprovodný program bude probíhat v Jižní kaskádovité zahradě, jejíž rekonstrukce byla také podpořena z fondů Evropské unie. Těšit se můžete hudební program včetně atrakcí jako jsou např.  kolo štěstí, plackovačka, brýle s virtuální realitou nebo malováním na obličej.

Pojďte si s námi užít rodinné odpoledne plné her a zábavy, a to vše zcela zdarma!

Na komentované prohlídky zámku i návštěvu Růžové zahrady je doporučená registrace předem, kterou naleztene níže. Vstupenky budou připravené k vyzvednutí ve stanu s informacemi.

Kontaktní osoba: Petr Lúčka,  Eurocentrum Ústí nad Labem, email: Petr.Lucka@mmr.cz 

Provozovatel

Zámek Děčín

Dlouhá jízda 1254/11 405 02
405 02 Děčín
Tel.:
+420 705 695 281
Email:
petr.lucka@mmr.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.dotac...
GPS:
50,778925 14,209442
 
 

Vstupné

Cena: 140 Kč

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Café Freska v Děčíně

Café Freska v Děčíně

Děčín, Ústecký kraj
Café Páv v Děčíně

Café Páv v Děčíně

Děčín, Ústecký kraj
Ubytování na děčínském zámku

Ubytování na děčínském zámku

Děčín, Ústecký kraj