Úvod > Kalendář akcí > Pražský dopravní den dětí na Smíchově
Pražský dopravní den dětí na Smíchově
"> "> ">
4.6.
Přidat foto
Akce pro děti

Pražský dopravní den dětí na Smíchově

Přijeďte s dětmi první červnovou sobotu (4. 6.) na nádraží Praha-Smíchov kde bude připraven pestrý program pro všechny věkové kategorie. Těšit se můžete i na jízdy historickými dopravními prostředky.
Tradiční dopravní akce pro děti při příležitosti oslav Mezinárodního dne dětí se letos uskuteční na vlakovém nádraží Praha-Smíchov. Těšit se můžete na jízdy parního vlaku, historického motoráčku a spoustu zábavy nejen na kolejích. Parní vlak pojede tentokrát po trase Praha-Smíchov – Praha-Holešovice a zpět. Z pražského smíchovského nádraží odjíždí parní vlak v 9:00, 11:30, 14:00 a 16:20 hod. Cena jízdného (zpáteční) je 180 Kč pro dospělého a 90 Kč za děti od 6 do 18 let a držitele průkazů ZTP a ZTP/P. Jízdenky na parní vlak koupíte v předprodeji ve všech pokladnách a na e-shopu ČD.

V obvodu stanice Praha-Smíchov bude jezdit za dobrovolné jízdné historický motoráček „Hurvínek“. A zájemci mohou zkusit také jízdu na pákové drezíně spolku Železnice Česká Sibiř. Království železnic na Andělu spojí s centrem oslav na vlakovém nádraží okružní historická autobusová linka.

Výstava železničních kolejových vozidel nebo modelové kolejiště a také doprovodný kulturní program DDM Prahy 5 (pohádky, hudební a taneční vystoupení). Nebudou chybět výtvarné dílničky pro děti, ukázky práce uměleckého kováře, prezentace partnerů akce, stánky s občerstvením a prodejem upomínkových předmětů nejen s železniční tématikou. Děti se mohou vydovádět ve skákacím hradu nebo se potěšit s oblíbeným maskotem Elfíkem.

V sobotu 4. června se také můžete svézt retro vlakem z pražského smíchovského nádraží (odj. 11:00 hod.) do Lužné u Rakovníka, kde se koná doprovodná akce Rodinný den.