Úvod > Aktuality > Oslavte v sobotu Den železnice v Praze na Smíchově
Oslavte v sobotu Den železnice v Praze na Smíchově
">
Zážitky

Oslavte v sobotu Den železnice v Praze na Smíchově

  • Vydáno14. září 2018
V sobotu 15. září 2018 se v metropoli koná Pražský den železnice. Centrem letošních oslav se tentokrát stane nádraží Praha-Smíchov a nádražív Uhříněvsi. Ke svezení budou lákat parní i současné moderní vlaky, historická tramvaj či historický autobus. Hlavně nděti potěší, že v sobotu bude možné navštívit také Království železnic, a to za poloviční vstupné. Doprovodný program se bude konat také ve výtopně Zlíchov.
vlak parníV sobotu 15. září 2018 proběhne od 9:00 do 18:00 hod. na vlakových nádražích na Smíchově a v Uhříněvsi další velkolepá akce nejen pro malé i velké fanoušky veřejné dopravy.

Letošní ročník Pražského železničního dne bude opět plný historických i moderních vlaků nebo nostalgických jízd autobusů.

Bohatý doprovodný program se bude odehrávat hned na několika místech – kromě zmiňovaných železničních stanic také ve Výtopně Zlíchov, v Království železnic, v Centru architektury a městského plánování nebo na Odstavném nádraží jih.
 

Jízdy zvláštních vlaků a další program

Pražský železniční denMimořádné vlaky v rámci pražského Dne železnice budou jezdit hlavně na benešovské trati. Celkem třikrát během dne pojede ze Smíchova parní vlak v čele s lokomotivou 475.179 „Šlechtična“ do Uhříněvsi a zpět. Jeho trasa povede střídavě přes Vršovice a přes Libeň. O kus dál, až do Říčan, budou jezdit vlaky, na které ČD „na střídačku“ nasadí moderní rychlíkovou jednotku InterPanter a historickou patrovou soupravu řady Btjo s elektrickými lokomotivami „Bobina“ a „Banán“. Trasu projedou celkem devětkrát tam a zpět. Speciální vlaky zavítají také na vlečku firmy Metrans. Ty budou začínat v Uhříněvsi a nasazena na nich bude moderní motorová souprava RegioShark.

Kromě benešovské tratě jsou naplánované mimořádné jízdy také na další zajímavá místa: Ze Smíchova se zájemci svezou CityElefantem na prohlídku Odstavného nádraží Jih a parní vlak společnosti Zababa vyrazí do Prokopského údolí.

Pražský železniční denFanoušci městské hromadné dopravy se můžou těšit také na jízdy historickými autobusy. Ze Smíchova je zavezou do Výtopny Zlíchov, Království železnic nebo do Centra architektury a městského plánování. Tady se bude po celý den konat zajímavý odborný program pro malé i velké pod názvem Depo Camp. Historické autobusy ale pojedou také z Uhříněvsi – k metru Háje a také do okolních městských částí – Dubče, Lipan, Kolovrat nebo Královic. Celkem bude v provozu pět autobusových linek.

V parních vlacích bude platit zvláštní jízdné, historickými autobusy a soupravou RegioShark se svezou cestující zdarma. V ostatních vlacích bude platit běžné jízdné ČD a PID.
Zážitkové vlaky ve Výtopně Zlíchov

Zážitkové vlaky ve Výtopně Zlíchov

Společnost Zababa nabízí vypravení zvláštního vlaku na objednávku s parní nebo motorovou lokomotivou, barovým vozem a se soupravou historických železničních vozů. Zážitkový vlak udělá váš firemní večírek nebo narozeninovou oslavu nezapomenutelnou.