Úvod > Kalendář akcí > Dave Holland & Kenny Barron Trio ft. Johnathan Blake

Dave Holland & Kenny Barron Trio ft. Johnathan Blake

Kdy 15. březen 2020 21:00 - 23:00 Hudební a divadelní akce
Dave Holland je původem britský jazzový kontrabasista, hudební skladatel a kapelník žijící v USA. Tam se v mládí proslavil především jako spoluhráč fenomenálního trumpetisty Milese Davise, se kterým nahrál i přelomová alba In A Silent Way a Bitches Brew.
Klavírista Kenny Barron již nepochybně patří ke gigantům světového jazzu. Je to hudebník, který začínal již v kapele Dizzy Gillespieho a hrával s mnoha dalšími velkými hvězdami, jako je Stan Getz, Yusef Lateef, Freddie Hubbard a další. Kenny Barron a Dave Holland poprvé spolupracovali na sérii intimních duo koncertů v roce 2014, které následovaly po vydání jejich uznávaného CD The Art of Conversation.

V poslední době ještě přizvali úžasného mladšího bubeníka Johnathana Blaka, aby natočili triové album, které má být vydáno začátkem roku 2020. Johnathan Blake již v Jazz Docku hrál po boku Miguela Zénona a kromě toho má již na světové scéně obrovskou reputaci například díky dlouholetému členství v Tom Harrell Quintetu, Kenny Barron Triu nebo v The Mingus Big Bandu!
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 12. 2019