Úvod > Co chcete dělat? > Dětský ostrov na pražském Smíchově
Zážitky

Dětský ostrov na pražském Smíchově

Dětský ostrov na pražském Smíchově nabízí dětská hřiště rozdělená podle věku, od dvouletých po patnáctileté děti. Jsou zde také sportoviště na fotbal s umělou trávou, hřiště na basketbal a tartanová plocha určená na volejbal nebo nohejbal.
Za domkem správce se nachází dětské herní prvky pro nejmenší děti, pítko a vodní prvek vodník, dále herní sestavy pro předškolní děti a sestavy a prolézačky pro děti školního věku. Hendikepované děti zde naleznou speciální prolézačky, na nichž mohou trénovat motorické schopnosti.

Na severní straně Dětského ostrova se nachází plocha pro míčové hry tvořená umělým trávnatým povrchem, plocha pro tenis či nohejbal taktéž s umělým trávníkem, prostor na pentaque a jednoduchá skateboardová sestava.

Dětský ostrov mezi Jiráskovým mostem a mostem Legií patřil dlouhá léta k oblíbeným místům Pražanů. Vzhledem ke své velikosti a centrální poloze je Dětský ostrov jedním z největších volně dostupných hřišť v hlavním městě, které nabízí možnosti volnočasového vyžití pro všechny, od nejmenších dětí po dospělé sportovce. Ostrov poničily povodně v roce 2013. Od té doby byl neudržovaný a zbylé vybavení zarostlo zelení. Renovace se dočkal až roku 2018.
 

Jak se na Dětský ostrov dostat?

Dětský ostrov se nachází podél Janáčkova nábřeží, přístup je veden přes park Předpolí dětského ostrova z ulice Janáčkova nábřeží mezi ulicemi Kořenského a Pavla Švandy ze Semčic. Nejsnadnější přístup je ze zastávky tramvaje nebo autobusu Arbesovo náměstí, případně z náměstí Kinských.

Ostrov je otevřený každý den od rána do desáté hodiny večerní. Pejsci na hřiště přístup nemají. Na pořádek na hřišti dohlíží hlídač.