Cyklostezka Bečva
Nechat se s kolem vyvézt na nejhezčí místa Beskyd se určitě vyplatí. Vyvezeme vás až na Makov. Z Makovského průsmyku můžete vyrazit po naučné stezce Javorníky směrem na Bumbálku. Výhledy z hřebenů Javorníků stojí za to.
Kdo vystoupí na Makově, může si vychutnat adrenalinovou jízdu po stezkách Bike trails Valašsko nebo se napojit na Cyklostezku Bečvu, jejíž vsetínská etapa tu začíná. Stezka vás zavede do osady Leskové, odkud můžete vyrazit například na rozhlednu Miloňová. Ale není to jediné lákadlo. Okolí nabízí plno možností ke sportovnímu vyžití. Lesy a stráně jsou protkané sítí značených cyklistických tras, které nadchnou i milovníky adrenalinové jízdy. Neprohloupí ten, kdo si naplánuje strávit v této oblasti více dní.
 
Vsetín je srdcem Valašska a je tak ideálním výchozím bodem dobře značených turistických tras různých náročností, které vás provedou okolní nádhernou přírodou Hostýnsko-Vsetínských vrchů. Valašsko charakterizuje i typická kuchyně. Valašská kyselica z kysaného zelí a oblíbený frgál se staly symboly Valašska. Vedle nádherné přírody jsou velkým lákadlem turistů i krajové speciality. 
 
Pokud vystoupíte už na prvním výstupním místě ve Valašském Meziříčí, můžete Beskydy prozkoumávat z města, které je symbolickou vstupní branou do Beskyd. Celou nádhernou krajinu Beskyd nejlépe uvidíte z rozhledny na Velkém Javorníku. Je to nejvyšší hora Veřovických vrchů, které jsou součástí Beskyd. Můžete k ní vyrazit z Valašského Meziříčí po naučné stezce Veřovické vrchy. Na 13 zastaveních se seznámíte s historií výroby skla, hospodařením v lesích, i s florou a faunou chráněné krajinné oblastí Beskydy.
 
Stačí jen vzít kolo a vybrat si místo, kam se necháte vyvézt. Nástupní místa našeho cyklobusu jsou v Ústí, v Lipníku nad Bečvou, v Hranicích, ve Valašském Meziříčí a Vsetíně. První výstupní místo je ve Valašském Meziříčí, pak ve Vsetíně, Karolince, a nakonec v Makovském průsmyku.
 
Cyklobus provozuje TJ Sokol Ústí ve spolupráci s Cyklostezkou Bečva. Provozování cyklobusu podpořilo město Hranice, Valašské Meziříčí, Vsetín, Karolinka, Lipník nad Bečvou, obec Ústí a Destinační společnost Valašsko. Díky nim můžete vyrazit s kolem až na vrcholky Beskyd.
 
 
Termíny pro rok 2024:
1., 9., 22. a 29 června, 6., 13., 20., a 27. července, 3., 10., 18., 24.  a 27. srpna, 7., 21. a 23., září


Jízdní řád:
Ústí – výjezd (nástupní místo)   7.30 hod. (Hřište Sokol Ústí)
Lipník nad Bečvou (nástupní místo)   8.00 hod (Penny Market)
Hranice (nástupní místo)   8.30 hod. (Šromotovo nám.)
Valašské Meziříčí (nástupní a výstupní místo) 9.00 hod. (Autobusové nádraží)
Vsetín (nástupní a výstupní místo)  9.30 hod. (Gen. Klapálka – ČSAD)
Karolinka (výstupní místo)  10.00 hod. (autobusová zastávka Horebečví)
Makovský průsmyk (výstupní místo) 10.30 hod.

Před každou jízdou je nutné se zaregistrovat.

Provozovatel

Cyklostezka Bečva

Náves Svobody 8/14 Holice
779 00 Olomouc
Tel.:
+420 722 920 421
Email:
info@cyklostezkab...
Facebook:
https://fb.me/e/1...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://www.cyklo...
GPS:
49,574380 17,294760
 
Region:
Olomoucký kraj
Oblast:
Střední Morava
Město:
Olomouc
Tipy na výlet:
Olomouc a okolí
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Aktuality

Benefiční koncert s legendou Felixem Slováčkem

Benefiční koncert Felixe Slováčka, Terezy Mátlové, smyčcového kvarteta a klavírního doprovodu
Olomouc, Olomoucký kraj

Colores Flamencos Olomouc – mezinárodní festival flamenca a španělské kultury

Mezinárodní festival flamenca a španělské kultury Colores Flamencos patří mezi nejvýznamnější festivaly tohoto žánru ve střední a východní Evropě. Letos se koná od 25. do 28. července 2024.
Olomouc, Olomoucký kraj

Burger Street Festival Olomouc

Burger Festival, jak ho znáte. A k tomu ještě hromada dalšího street foodu. Do Olomouce vezeme náš festival v rozšířené verzi, takže zbystřit by měli všichni milovníci skvělého street foodu.
Olomouc, Olomoucký kraj

Olomoucký kros dětí a mládeže

Olomoucký kros dětí a mládeže je běžecký závod pro děti ve věku od 4 do 15 let. Pro jednotlivé kategorie jsou nachystány různě dlouhé běžecké tratě s výběhem do přilehlého parku Bezručovy sady, kdy start a cíl závodu je vždy na atletickém stadionu TJ Lokomotiva Olomouc.
Olomouc, Olomoucký kraj

Skokani Olomouc vs. SaBaT Praha

Neváhejte a přijďte podpořit Skokany v bojích o extraligovou baráž.
Olomouc, Olomoucký kraj

Po stopách slonů v Pevnosti poznání

Od 10. července do 31. srpna můžete v Pevnosti poznání navštívit unikátní interaktivní výstavu "Po stopách slonů". Tato výstava nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat plastiku sloního trusu v životní velikosti a zúčastnit se interaktivní dotykové hry zaměřené na soužití člověka s přírodou.
Olomouc, Olomoucký kraj

Vstupenka S láskou k poznání – prohlídka Pevnosti poznání výhodně

Pro všechny nadšence do vědy a přichází jedinečná příležitost vstoupit do fascinujícího světa vědy za zvýhodněnou cenu! Zažijte planetárium, vědecké dílny a experimenty v laboratoři za pouhých 140 Kč..
Olomouc, Olomoucký kraj

Noc vědců v Olomouci 2024

Noc vědců je celorepubliková vědecko-popularizační akce, která zapojuje všechny lidi do inspirujícího prostředí vědy. Návštěvníci si hrají, poznávají, zkoušejí a snaží se pochopit a objevovat tento fascinující svět. Letošní Noc vědců ovládne téma proměna!
Olomouc, Olomoucký kraj

Resort Hodolany v Olomouci

Hodolanské divadlo, někdejší centrum olomoucké operety, se znovu nadechlo a proměnilo se ve víceúčelový komplex Resort Hodolany, který přináší nadstandardní zážitky do olomoucké metropole. Najdete zde wellness centrum, hotel s restaurací i kasino.
Olomouc, Olomoucký kraj

Cinemax Olympia Olomouc

Vítejte v nejmodernejším kine v Olomouci. Naši diváci znají kino Cinemax jako svoje lokální kino, ve kterém na ně čeká maximální filmový zážitek a možnost kulturního vyžití.
Olomouc, Olomoucký kraj

Jump Academy Olomouc

Jump Academy Olomouc je multifunkční trampolínové a parkourové centrum pro děti i dospělé.
Velký Týnec, Olomoucký kraj

Kurzy quillingu v Praze, Brně, Olomouci a Plzni

Quilling nebo také papírový filigrán je výtvarná technika využívající proužků papíru, které jsou stáčeny, formovány a lepeny do požadovaného tvaru. Ve výsledku díky správné kompozici jednotlivých tvarů můžete vytvořit krásný a originální obrazec.
Olomouc, Olomoucký kraj

Telegraph Olomouc

Budova bývalé továrny na výrobu telegrafů v samotném centru Olomouce se změnila k nepoznání. Vznikla zde nová multifunkční budova spojující kulturu, architekturu, umění, práci i odpočinek.
Olomouc, Olomoucký kraj

Expozice historických kolejových vozidel ČD – železniční muzeum v Olomouci

Navštivte technické muzeum, které představuje skvosty, jež se proháněly po železnicích v minulém století. K vidění jsou parní lokomotivy i stroje z doby nedávno minulé. Celkem expozice představuje 9 vozů – parních, motorových i elektrických.
Olomouc, Olomoucký kraj

Sportovní areál Kaprodrom klub v Olomouci

Sportovní areál, který je obklopen přírodou a rybníkem naleznete kousek od centra Olomouce na Nových Sadech. Nachází se zde plážový volejbal – 3 kurty a spoustu dalších atrakcí.
Olomouc, Olomoucký kraj

Ololodě v Olomouci – plavba centrem města Olomouce

Řeka Morava obtéká historické centrum Olomouce a je z ní možnost spatřit řadu památek a dominant města z jiné perspektivy, než která se naskýtá při běžné prohlídce města. Součástí plavby je i povídání o historii města, jeho památkách a o řece samotné.
Olomouc, Olomoucký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Theatre Hotel Olomouc

Pokud netrváte na ubytování v historickém centru města a potrpíte si na originalitu a luxu, pak rozhodně neváhejte a ubytujte se v Theatre Hotel.
Olomouc, Olomoucký kraj

Restaurace Entrée Olomouc

Pro jedinečného hosta jedinečnou nabídku, to je poselství restaurantu Entrée. Nechejte se unést unikátním konceptem inspirovaným přírodou. Ve spojení s neotřelým interiérem a profesionálním servisem si každý host naplno vychutná nezapomenutelné gastronomické zážitky.
Olomouc, Olomoucký kraj

4 Smart Hotel v Olomouci

V centru Olomouce se nachází 4 Smart Hotel, který je založený na možnosti ubytování tzv. self-service.
Olomouc, Olomoucký kraj

Mama’s Burger v Olomouci

Na místě bývalé čerpací stanice Shell na Velkomoravské ulici vznikla provozovna Mama’s Burger. Jde o koncept nové franšízy spojené se známým šéfkuchařem Zdeňkem Pohlreichem, který je jedním ze spolumajitelů.
Olomouc, Olomoucký kraj

Clarion Congress Hotel Olomouc

Clarion Congress Hotel Olomouc nabízí mimořádný komfort moderních pokojů a špičkově vybavené konferenční i gastronomické zázemí. Hotel disponuje celkovou kapacitou 126 pokojů a apartmánů.
Olomouc, Olomoucký kraj

Smarthotel Nezvalova Archa Olomouc

Smart Hotel Nezvalova Archa je jako jeden z prvních "chytrých" hotelů kompletně využívající systému self-service, který je postaven na moderních technologiích.
Olomouc, Olomoucký kraj

Středomořská kuchyně v Olomouci

V designových prostorách smarthotelu Nezvalovy Archy se odehrávají monotematické gastro večery pro všechny milovníky nevšední kuchyně. Mušlárna je novým projektem chytrého hotelu Nezvalova Archa. Neváhejte si dopřát jedinečný zážitek v prostorách bývalé výměníkové stanice nedaleko hlavního nádraží.
Olomouc, Olomoucký kraj

Bistro Paulus v Olomouci

Bistro Paulus je nový projekt michelinského šéfkuchaře Romana Pauluse, který se v srdci Olomouce rozhodl postavit neotřelý koncept moderního bistra.
Olomouc, Olomoucký kraj