Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Chainless Race – sjezd na kolech bez řetězů
Sportovní akce

Chainless Race – sjezd na kolech bez řetězů

Areál Monínec se dočká o víkendu 17. a 18. října bláznivých jízd na kole. V sobotu se zde pojede tradiční Chainless Race, tedy sjezd na kolech bez řetězů. Součástí odpoledne pak bude navíc také i Whip Contest – závod v nejvyhrocenější otočce ve vzduchu. Neděle pak bude patřit volným jízdám.
Sobotní dopoledne proběhnou na Monínci tréninkové jízdy. Samotný závod Chainless začne okolo 12.00 a skončí ve 14.00 hodin. Jízdy jsou založeny na tom, že každý ze závodníků sundá z kola řetěz a nechá se nahoru na start vyvézt lanovkou. Minulých ročníků se však zúčastnili rovněž tací, kteří neměli ani řazení nebo jiné součásti vybavení standardního jízdního kola. Sjezd bude probíhat po trase vedoucí lesem Areálu Monínec.

Po Chainless Race bude následovat trénink na Whip Contest. Měření sil, kdo ze závodníků ve vzduchu při sjíždění moníneckého kopce zvládne tu nejpodivnější otočku, odstartuje v 15.00. Po páté hodině odpolední bude následovat vyhlášení vítězů a večer afterparty, která se uskuteční v restauraci M2 Areálu Monínec.

V minulosti se na nejtěžší místa bikeparku Areálu Monínec navozila hlína a vyrobily se i zcela nové klopené zatáčky a skoky. V horní části tratě přibyly další zakopané klopené zatáčky přímo na sjezdovce a opět pár jednoduchých skoků. Další tratí je „lávkový“ freeride trail, kde je oproti trase vedoucí na sjezdovce skoků víc a jsou navíc i větší. Právě zde se také říjnové závody odehrají. V nejtěžších sekcích je vše přehledně označeno, aby omylem nedošlo k přecenění jezdcových schopností.
 

Provozovatel

Areál Monínec

Moninec 7
257 91 Sedlec-Prčice
Tel.:
+420 739 118 651
Email:
info@moninec.cz
WWW:
www.moninec.cz
GPS:
49,543878 14,516386
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Pochod Čertova podkova

Projděte se krásnou krajinou Českého Meránu na 51. ročníku pochodu Čertova podkova. Připraveny jsou trasy na 7, 13, 19, 25 a 36 km.
Sedlec-Prčice, Středočeský kraj

Velikonoce ve Vysokém Chlumci

Velikonoční svátky na venkově ve středním Povltaví, ukázky tradičních zvyků a rukodělných činností v autentickém prostředí venkovských chalup, dvorků a zápraží.
Vysoký Chlumec, Středočeský kraj

Vánoce ve Skanzenu Vysoký Chlumec

Prosincové prohlídky Skanzenu Vysoký Chlumec přiblíží dobová řemesla a atmosféru lidových Vánoc v 19. a na začátku 20. století.
Vysoký Chlumec, Středočeský kraj

Den řemesel ve Skanzenu Vysoký Chlumec

Představení tradičních řemesel spojených s venkovským hospodářstvím a lidovým stavitelstvím. Uvidíte práci tesaře, kováře, kamnáře, opracování kamene, přípravu hliněných omítek a ruční štípání šindelů. Ukázka řezání a hoblování na Gangloffově šindelce.
Vysoký Chlumec, Středočeský kraj

Aktivity park Monínec – letní sezona v areálu Monínec

Letní Aktivity park Monínec, to je skvělá letní dovolená pro celou rodinu. Park zahrnuje kuličkovou dráhu a vodní maxiskluzavku, tubing, trampolínu, lukostřelbu či discgolf. Nechybí však ani lanový park a půjčovna elektrokol.
Sedlec-Prčice, Středočeský kraj

Stará poštovna ze Sněžky na Monínci

Jeden z nejvyšších vršků Čertovy hrbatiny, Monínec nedaleko Sedlce-Prčice, pyšně nese české poštovní „nej“. Přestěhovala se sem totiž nejstarší česká poštovna, která léta stávala na vrcholku hory Sněžky.
Sedlec-Prčice, Středočeský kraj

Naučná stezka Včely a mravenci na Monínci

Na Monínci můžete díky nové naučné stezce poznat mikro svět včel a mravenců. Naučná stezka vznikla na trase mezi restaurací M2 a hotelem Monínec a její délka je zhruba 1,5 km.
Sedlec-Prčice, Středočeský kraj

Bikepark Monínec

V bikeparku Monínec, nedaleko města Sedlec-Prčice, najdete neuvěřitelně zábavné odbočky. V horní části tratě jsou pro vaše horská kola navíc zakopané klopené zatáčky přímo na sjezdovce a pár jednoduchých skoků. Hobby trať a flow trail je propojena s funline dráhou a tunelem.
Sedlec-Prčice, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Rekreační středisko Kroužky nad Moníncem

Nabízíme ubytování pro malé i větší skupiny osob. Pro vaši rodinu, oddíl nebo partu přátel nabízíme až 176 míst v chatičkách, ubytovně nebo apartmánu.
Jistebnice, Jihočeský kraj

Hotel Monínec

Areál Monínec leží na Javorové skále (723 m n.m.) necelých 70 km jižně od okraje Prahy. Nabízí ubytování v Hotelu Monínec*** s wellness a restaurací a dále v penzionech a artmánech. Z letních aktivit se nabízí například golf, tubing, naučná stezka, lanové parky, koupaliště, cyklotrasy a další.
Sedlec-Prčice, Středočeský kraj

Hotel Nežárka Novosedly nad Nežárkou

Hotel Nežárka, to jsou malebné jižní Čechy se vším všudy. Snoubí přátelskou atmosféru s pestrou paletou cenově dostupných služeb a nádhernou krajinou. Zavítejte do voňavých třeboňských lesů a prožijte tady neopakovatelnou dovolenou nebo netradiční firemní akci.
Novosedly nad Nežárkou, Jihočeský kraj

Restaurace Čertovo Břemeno

Restaurace, kterou byste snadno přehlédli a pokud ne, možná byste se báli vejít. Což by ovšem byla chyba, protože zde najdete klid, domácí a poctivou kuchyni, krásný výhled a to vše v budově, která se pyšní titulem Stavba roku 2011.
Jistebnice, Jihočeský kraj