Úvod > Kalendář akcí > Česká taneční platforma 2021
Česká taneční platforma 2021
">
27.9.
30.9.
+ Přidat foto
Festivaly

Česká taneční platforma 2021

Kdy 27. září 2021 – 30. září 2021
27. ročník festivalu českého současného tance v Praze.

Festival Česká taneční platforma, který představuje každoročně to nejzajímavější z české taneční scény, je vyhledáván nejen veřejností, ale především tuzemskými a zahraničními profesionály. Platforma je skvělou příležitostí pro networking – vybízí k intenzivnímu navázání mezinárodních i národních kontaktů a následné spolupráci.

Dramaturgická rada tvořená nezávislými odborníky z taneční oblasti (kritici, kurátoři, producenti, umělci,...) vybírá každý rok přibližně 10 nejzajímavějších představení uplynulého roku.

Kořením platformy je bohatý doprovodný program jako Meet the Artists, site-specific projekty, artists trips, diskuse, prezentace a mnoho jiného.

Na České taneční platformě se uděluje také několik ocenění:

Ceny České taneční platformy od roku 2019 nahrazují ceny Taneční inscenace roku a Tanečník / Tanečnice roku. Členové Mezinárodní jury ocení výjimečné počiny nebo osobnosti platformy.

Dále se uděluje Cena diváka, o které rozhodují všichni diváci platformy, Cena za světelný design ve spolupráci s Institutem světelného designu a Manažer roku / Cena Jiřího Opěly pro výraznou osobnost na poli tanečního managementu.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 7. 2021