Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Čechomor a Lucie Bílá – Kooperativa Tour
Čechomor & Lucie Bílá
Hudební a divadelní akce

Čechomor a Lucie Bílá – Kooperativa Tour

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Hudební a divadelní akce v celé ČR.
Přijďte si užít léto s Čechomorem a Lucií Bílou! Na společném dvojkoncertě budete moct slyšet jak oblíbené písničky obou interpretů, tak i společný set, kde uslyšíte písničky nové, připravené speciálně právě pro Letní Kooperativa Tour!
Lucie Bílá chystá exkluzivní dvojkoncerty s kapelou Čechomor


Letní Kooperativa Tour v letošním roce nabídne unikátní propojení dvou hvězd české hudební scény. V rámci open-air dvojkoncertů vystoupí na stejném pódiu zlatá slavice Lucie Bílá a kapela Čechomor. Fanoušci se mohou těšit na samostatná vystoupení, ale také na exkluzivní společný set obou interpretů.

„Kapela Čechomor a její tvorba je pro mě pohlazením pro duši. Mám ráda jejich laskavou hudbu a to, jak prostřednictvím lidových písniček vyjadřují lásku k naší zemi. I já v sobě takovou lásku k Česku a Slovensku nosím, a proto jsem neváhala a tuto nabídku na spolupráci přijala. Je to už spoustu let, co si s Čechomorem slibujeme, že si spolu zahrajeme na jednom pódiu, a tak se těším na to, že se nám tohle přání v létě konečně splní,“ říká zpěvačka Lucie Bílá.
 
V rámci čtyř letních dvojkoncertů čeká návštěvníky samostatné vystoupení Lucie Bílé s kapelou Petra Maláska. Oblíbené hity zahraje také kapela Čechomor, která v letošním roce slaví 35 let na scéně. Vrcholem programu pak bude společný set několika nových písní připravených speciálně pro Letní Kooperativa Tour.
 
„Kulaté výročí Čechomoru jsme chtěli oslavit velkolepě a tak jsme se rozhodli, že oslovíme Lucku, jestli by si s námi konečně nezahrála. Moc nás potěšilo, když pozvání přijala. Nejprve jsme si mysleli, že spolu uděláme dvě až tři písničky, ale ta energie, kterou společně cítíme, nám holt nedala a připravili jsme jich o dost víc! V jednu chvíli jsme jich měli přibližně šestnáct, takže teď už společně zkoušíme a rozhodujeme, které písničky fanouškům na koncertech zahrajeme.“  říká František Černý.
 
Chybět mezi nimi nebudou ani známé lidové melodie, jako například písnička „Ej, lásko, lásko“, která je pro zlatou slavici srdeční záležitostí.
 
„Na společné dvojkoncerty jsme se s Čechomorem začali chystat už před koncem loňského roku a musím říct, že jsem z každé naší společné zkoušky nadšená. Je to pro mě netradiční, ale krásné spojení. Už teď moc těším na léto a věřím, že se mají na co těšit i naši diváci,” dodává Lucie Bílá.
 
Na turné se kapely pilně připravují nejen v barrandovském studiu First Floor, ale také v Otvovicích.
 
„Písničky pro společné koncerty vytváříme tak, aby seděly tématicky a hlavně aby ukázaly krásný hlas Lucie zase v trochu jiném světle. S Františkem jim to dohromady krásně ladí a nás moc těší, že vzniká něco, co pro Lucku není úplně typické, něco, co se v její neuvěřitelné kariéře ještě neobjevilo. Spolupráce nás velice těší a obohacuje. Už se nemůžeme dočkat, až vyrazíme na turné!“, říká Karel Holas.
 
První z plánovaných dvojkoncertů se uskuteční 28. června v areálu Závodiště Velká Chuchle. Další koncerty pak proběhnou v srpnu, a to konkrétně 4. srpna na zámku v Jindřichově Hradci, 19. srpna v amfiteátru Zámek ve Strážnici a 27. srpna v Amfiteátru Jihlava. Vstupenky jsou již nyní v prodeji na: http://www.cechomor.cz/
 

 

Lucie Bílá & Čechomor - Ej, lásko

Cena Eliota 2023 – zakončení parkurové sezóny v Chuchli

Parkurovou sezónu v Chuchle Areně Praha zakončí pátý ročník Ceny Eliota. Třídenní parkurové závody se konají na počest legendárního parkurového jezdce Františka Ventury a jeho famózního koně Eliota.
Praha 5, Praha

Cena prezidenta republiky – rovinové dostihy v Chuchli 2023

Předposledním podzimním počinem letošní sezony je 102. Cena prezidenta republiky, která představuje jeden ze dvou nejdelších rovinových dostihů v České republice s tradicí od roku 1920.
Praha 5, Praha

Pražský zimní favorit – závody ve Velké Chuchli 2023

Posledním cvalovým závodem letošní sezóny je 7. Pražský zimní favorit, který zviditelní perspektivní dostihové juniory – dvouleté koně.
Praha 5, Praha

Parkurové závody v Chuchle Areně Praha

Parkurové víkendy ve Velké Chuchli patří k originálním nabídkám využití volného času v hlavním městě. Jsou výborným tipem na výlety i pro celé rodiny.
Praha 5, Praha

Štěpán Rak – Recitál

Koncert světového kytaristy, skladatele a profesora pražské Akademie múzických umění.
Praha 4, Praha

Herecký workshop s Lucií Kožinovou pro pokročilé

Herecký workshop je příležitostí pro všechny, kteří se chtějí zdokonalit ve veřejném vystupování, verbálním i neverbálním projevu, získat více sebejistoty. Je vhodný pro všechny, kteří se chtějí v hereckém umění dále zdokonalovat.
Praha 5, Praha

Dopolední divadlo – O palečkovi

Pohádka pro děti
Praha 4, Praha

Aktivity v okolí

Socha žraloka na Chuchelském závodišti

Majitelé Chuchle Areny Praha umístili na závodiště ocelovou sochu žraloka z dílny sochaře Michala Gabriela. Nová dominanta parkurového areálu měří 7 metrů.
Praha 5, Praha

První pražské hasičské muzeum ve Velké Chuchli

První pražské hasičské muzeum bylo otevřeno v suterenních prostorách bývalé školy Charloty Masarykové ve Velké Chuchli.
Praha 5, Praha

Chuchle Arena Praha

Jediné dostihové závodiště na území Prahy patří neodmyslitelně k životu hlavního města. Svým návštěvníkům poskytuje možnosti příjemného odpočinku i originální zábavy.
Praha 5, Praha

Park Louka – největší OCR park v Česku

V Parku Louka je nově otevřen Titan Park, největší OCR park v ČR (OCR – obstacle course race = překážkové závody typu Spartan Race apod.). S rozlohou 3 ha je Titan Park největším OCR parkem v ČR a třetím největším parkem v EU.
Praha, Praha

Pražský přívoz P4: Dostihová – Belárie

Přívoz se sezonním provozem spojuje vltavské břehy pod modřanským jezem. Nabízí tak rychlé spojení Velké Chuchle a rozvíjející se oblasti na rozhraní Modřan a Hodkoviček. V provozu je od konce července 2023.
Praha 4, Praha

Freestyle park Modřany

Na břehu Vltavy v části Prahy zvané Modřany zajděte do rekreačního areálu Freestyle park Modřany. Zájemci v areálu najdou např. hřiště na pétanque, plážový volejbal, půjčovnu bruslí a koloběžek a zónu pro nejmenší. Na nábřeží vznikla místní cyklostezka a in-line dráha.
Praha 4, Praha

Kostel sv. Jana Nepomuckého v Chuchelském háji

Kostel sv. Jana Nepomuckého je dominantou městské části. V roce 1729 jej podle pověsti nechal nad Chuchlí postavit polský šlechtic, který se uzdravil ve zdejších lázních.
Praha 5, Praha

Yolo Molo v Modřanech

Pádluj, chilluj, nebo dej plnej! Yolo Molo je nově otevřená půjčovna v Modřanech hned vedle Rosmariny. Vypluj na projížďku na paddlu, sit-on-top kajaku, nebo člunu s motorem!
Praha 4, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Rosmarina Restaurant u Vltavy v Modřanech

Rosmarina Restaurant situovaný na lodi s výhledem na řeku a okolí je součástí volnočasového areálu Sport & Relax Rosmarina v Praze Modřanech. Rosmarina Restaurant není jen restaurací, ale nabízí také celou řadu doprovodných služeb a zajímavých gastronomických akcí.
Praha 4, Praha

Modřanská vinice – nejjižnější pražská vinice

Památkově chráněná Modřanská vinice, dříve nazývaná Arcibiskupská, se rozkládá na strmých terasách nad vltavským břehem v Praze Modřanech. Starají se o ni nadšenci, vinaři – zahrádkáři.
Praha 4, Praha

Deco Restaurace

Rodinná chorvatská restaurace. Útulný interiér je čistý a elegantní, laděný do bílých a béžových tónů. Přímořskou atmosféru umocňují obrazy na stěnách a příjemná reprodukovaná hudba chorvatských muzikantů.
Praha 12, Praha

Hotel Michael

Čtyřhvězdičkový hotel Michael se nachází uprostřed zeleně v klidné a bezpečné lokalitě Prahy 12.
Praha 12, Praha

Jemný bistro

Kristýna a Denisa Schimková spolu studovaly, cestovaly a pracovaly v gastru na Novém Zélandu, už tehdy toužily si spolu otevřít kavárnu. Název Jemný Bistro ale vymyslely až na cestách po Turecku.
Praha 12, Praha

Pivovar Horymír – první radotínský vzájemný pivovar

Moderní minipivovar s restaurací a bezbariérovým přístupem v srdci Radotína. Součástí restaurace je bowling a zahrádka s vjezdem pro cyklisty.
Praha, Praha

Restaurace U Rytíře – gastronomie v klasickém stylu

Skvělá restaurace nabízí straročeskou kuchyni a speciality české kuchyně. Přímo před hosty se pečou selata, steaky... stačí objednat!
Praha 5, Praha

Řeznictví Absolon v Braníku

Maso od Absolona je malá rodinná firma bourající a zpracovávající maso. Kromě toho vlastní i malé řeznictví v pražském Braníku. Nabízí zde mimořádně kvalitní masné výrobky, a navíc rádi poradí, co z čeho vařit.
Praha 4, Praha