Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Branický knižní malotrh
Branický knižní malotrh
Festivaly

Branický knižní malotrh

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Festivaly v celé ČR.
Moderni bookfest, který bude bavit každého. Čeká nás bohatý knižní, hudební a další kulturní program. Můžete si nakoupit skvělé knihy, dát si báječné jídlo, zaposlouchat se do autorských čtení nebo tančit se sklenkou prosecca v ruce. Přijďte si užít pohodovou letní akci na periferii centra Prahy.
PROGRAM

BRANICKÝ KNIŽNÍ MALOTRH 10.6.2023
…moderní street bookfest, který zabaví každého…
ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

STAGE 11:15 – 19:00

11:15 STAND-UP Šimon Krsek
mladý a nadějný student konzervatoře Jaroslava Ježka, který vás rozesměje svými nezatíženými stand-upy
12:00 JAZZ BAND Karolíny Soukupové
přijdete na knižní malotrh a najednou vnímáte jen hudbu. Takto přesně vás vtáhne zpěv Karolíny, že knihy na chvíli vyměníte za hudbu. Jazz live!
12:45 SLAMATÉŘI
Zažijte atmosféru skutečné autorské poezie, která vás bude bavit. Slam poetry je poezie vs. show a tu si přeci nemůžete nechat ujít!
13:15 KNIŽNÍ INFLUENCERKA LIFE
knižní influencerka d_zejn naživo – offline rozhovor s knižní influencerkou si nemůžete nechat ujít. Zábavné, vtipné, inspirující – proč číst, co číst a že literatura je cool!
14:00 DIVA BAARA – KONCERT/Diva Baara je pseudonym energické zpěvačky a textařky Báry Vaculíkové z vokální skupiny Yellow Sisters a dua http://xn--matesk-uta17g.com/, která se ve svém sólovém projektu představuje v roli elegantní divy.
14:50 KŘEST “za deset tři” nový časopis EDUCA vstupuje do světa vzdělávání a máme tu čest, že ho pokřtíme právě na našem malotrhu! Je to klenot – obsahový i vizuální, který byste ve škole nečekali.
15:00 LENKA BLAŽEJOVÁ -
- grafička, autorka knih Moje rudá knížka a ilustrované knížky CÍŤA, která je o cestě k přijetí své křehkosti a jinakosti. Knížka byla nominovaná v soutěži Zlatá stuha a je pro čtenáře od 9 do 99 let. Více na www.blaze.je
15:35 SLAMATÉŘI – vstup č.2
Zažijte atmosféru skutečné autorské poezie, která vás bude bavit
16:10 DAN TRŽIL – jak žít “proti proudu”? Dan Tržil, který vládne perem i podcasty ví, jak žít podle “svých představ”. Nejúspěšnější podcaster v ČR na Branickém knižním malotrhu.
16:45 ROZHOVOR Ondřeje Kundry (Respekt) s Alexandrem Mitrofanovem – povídání nejen o knihách.
17:40 RENÉ NEKUDA – Autor bestsellerů Příběhostroj, Kreativní deník a Restart kreativity a autor kurzů Tvůrčího psaní o tom, jaké je to napsat knihu a jak vytvořit bestseller.
18:15 DJ Dj Deejah – Aleš Výmola a jeho letní hudební mixy na periferii

Knihy všech autorů “ze stage” budou v prodeji přímo na malotrhu.
QUESTION BOX – Chcete se na něco zeptat některého z autorů? Hoďte svoji otázku do Question boxu a my ji za Vás autorovi/autorce položíme. Question box bude k dispozici u stage od 11:00.
STREET/doprovodný program
11:00 TAM-TAM BATUCADA – bubeníci, kteří bubnují za knihy a dobrou náladu. Bubnování s nimi doporučeno! Miloš Vacík a jeho profesionální bubeníci, kteří doprovázeli prezidenta Pavla při jeho inauguraci.
WORKSHOPY (workshop stan) PRO DĚTI Na workshopy není možné se registrovat dopředu. Kapacita je 15 dětí.
11:00 a 16:00 Klára Smolíková – a její skvělé workshopy pro děti.
11:00 DUBÁNCI Jak se vyznat v knihách? Dubánek Borek se naučil číst a teď ho všechno kolem knih a čtení zajímá. Jak vypadá čtenářské doupě? Kam nás příběhy zanesou a proč nás čtení baví po celý rok? Tyto i další otázky si zodpovíme ve veselé dílně a vlastní dubánky si děti budou moci i vyrobit. Vhodné pro děti ve věku 5 až 8 let.
16:00 VESMÍRNÁ ZÁSILKOVNA Vytvoř si vlastní knížku! Pozemšťan Nori se zachrání na palubě doručovací rakety, kde se dostane nejen k třídění roztodivných zásilek, ale také zavítá do vzdálených galaxií. Účastníci dílny si díky šikovné maketě vytvoří vlastní knížku, ve které nebudou chybět mimozemšťané, rakety ani zmutované krysy. Vhodné pro děti od 8 let.
14:00 Andrea Tachezy – Andreu Tachezy asi nemusíme víc představovat, v každém případě se s dětmi pustí do ilustrací Andrea Tachezy – ilustrace
13:00 a 15:30 ČTECÍ BABIČKA – čtecí babičky z Letokruhu jsou báječné.
KNIŽNÍ SWAP & WISH BOOK – vyměň knihu nebo nám odpověz na pár otázek a my ti vybereme knihu na přání ,

CHILL OUT ZÓNA lehátka u stage a v Pergolle vedle stage
REMITENDY časopisy Respekt, Kreativ, National Geographic, Kondice, Raketa, plánovací rodinné kalendáře Scrumage, Amazing…všichni budou spokojeni
PODCASTY “NA PERIFERII” – poslechněte si rozhovory se zajímavými lidmi, kteří žijí nebo pracují v Braníku a pomáhají tvořit jedinečnou komunitu.
FOTOKOUTEK/BOOK SELFIE – Lenka Sfugaras – po celou dobu bookfestu se můžete nechat vyfotit profesionální fotografkou se svým knižním “úlovkem”, který si na book festu koupíte. Případně se svou oblíbenou knihou, kterou si s sebou přinesete.

NAKLADATELSTVÍ/malotrh

KNIŽNÍ ŽROUTI – E-shop Knižní žrouti nabízí tituly Kláry Smolíkové. Protože jsou určené převážně dětským čtenářům, ve spolupráci s autorkou zasílá e-shop ke knihám pracovní listy a další doprovodné materiály. Na festivalu budou mít Knižní žrouti nachystaný stánek s hromadou knih, komiksů a pracovních listů, které vám Klára ráda podepíše
POKETO – nakladatelství pro děti. Tvoří kreativní vzdělávací materiály, knihy a hry pro děti takové, jaké jsou: hravé, zvídavé a jedinečné. Jejich styl je esteticky jednoduchý a srozumitelný pro dět …https://poketo.cz/
DOKOŘÁN – Krásná, naučná, odborná, dětská i jiná literatura. Nakladatelství se srdcem na pravém místě. Nakladatelství Dokořán – Původní i překladová populárně-naučná a odborná literatura (dokoran.cz)
4 KAVKY – rodinné deskovkářství jehož majitelé jsou zkrátka neuvěřitelní. Alice Kavková jako autorka bestselleru retrohraní a Martin Kavka jako autor bestselleru Hacknutá Čeština. Takovou šikovnou a hlavně hravou rodinnou firmu abychom pohledali. Přijďte si vyzkoušet a koupit jejich hry a už se nikdy nebudete nudit.
ALEŠ VÝMOLA/Nekorektní kultura Znáte samolepky Aleše Výmoly? Ne? Až rozkliknete odkaz na jeho stránky, zjistíte, že už jste někde viděli a nebo že už jste si dokonce některou z nich někam vylepili.
PAPERJAM – Nakladatelství Milana Hodka, které už vydalo na 150 knih. Nabízí skutečné perly jako např. Vietnamské pohádky nebo Poprvé v nějakém baru od Igora Malijevského. Každý si ale vybere.
POINTA – Pomoz knihám na svět, je jen ve tvých rukou, které vyjdou. Vyber knihu, kterou podpoříš. Tímto způsobem už vydalo nakladatelství Pointa spoustu jedinečných knih.
CANC – Rosana Zvelebilová a její nakladatelství, které vydává především pohádky pro dospělé.
PAMĚŤ NÁRODA – Paměť národa představí svoje internetové knihkupectví offline.
EDUCA – nový časopis EDUCA vstupuje do světa vzdělávání a máme tu čest, že ho pokřtíme právě na našem malotrhu! Je to klenot – obsahový i vizuální, který byste ve škole nečekali.
PRODEJ KNIH AUTORŮ Z AUTORSKÝCH ČTENÍ NA PODIU – Lenka Blažejová, René Nekuda, Dan Tržil, Ondřej Kundra a Alexander Mitrofanov


STREET FOOD/výběr toho, co nesmí chybět

PIVOVAR PROUD – minipivovar z Plzně, který nabízí klasiku i sezónní pivní speciály.
LA BASTIDE – parádní francouzská vína vč. "bublin".
ŘEZNICTVÍ BRANICKÁ – řeznictví, které vyrábí ty nejlepší párky, které jste kdy jedli. Přímo na festu nás čeká KŘEST branického párku, který prostě musíte ochutnat. O řeznictví Branická psali i v časopisu Forbes…
MĚCHENICKÁ PEKÁRNA – jejich kynuté buchty a loupáky jsou prostě nepřekonatelné. Sladký život na periferii
PERIFERIE CAFE – káva, točená zmrzlina, drinky a prosecco – v červnu nutné
SAPA TRIP – vietnamské bagety Banh Mi , freshe…prostě Vietnam v Braníku.

Provozovatel

PE&Cafe, s.r.o.

Branická 473/49
147 00 Praha 4
Tel.:
+420 724 593 956
Email:
periferiecafe@gma...
GPS:
50,037042 14,412342
 
Region:
Praha
Obec:
Praha 4
Tipy na výlet:
Praha 4 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

8,0 hodin

 
 

Herecký workshop s Lucií Kožinovou pro pokročilé

Herecký workshop je příležitostí pro všechny, kteří se chtějí zdokonalit ve veřejném vystupování, verbálním i neverbálním projevu, získat více sebejistoty. Je vhodný pro všechny, kteří se chtějí v hereckém umění dále zdokonalovat.
Praha 5, Praha

Telka slaví 70 v České televizi – interaktivní expozice pro celou rodinu

Nová interaktivní expozice pro celou rodinu nazvaná Telka slaví 70 připomíná více než čtyřicítku oblíbených pořadů odvysílaných v posledních dekádách. Navštívit ji můžete v Galerii ČT.
Praha 4, Praha

Příběh pořadu – výstava ČT

Česká televize vás na nové výstavě, otevřené od 19. května v prostorech bývalé restaurace Rohlík vedle Galerie ČT, provede vznikem a životním cyklem filmů a seriálů a představí na padesát televizních profesí. Celou výstavou vás provede hlas Maxipsa Fíka v podání Josefa Dvořáka.
Praha 4, Praha

Příběh pořadu – výstava ČT

Česká televize vás na nové výstavě, otevřené od 19. května v prostorech bývalé restaurace Rohlík vedle Galerie ČT, provede vznikem a životním cyklem filmů a seriálů a představí na padesát televizních profesí. Celou výstavou vás provede hlas Maxipsa Fíka v podání Josefa Dvořáka.
Praha 4, Praha

Terrabazar – výstavní a prodejní teraristická burza v Praze

Terrabazar – výstavní a prodejní teraristická burza v Praze, která se koná v První jazykové základní škole.
Praha 4, Praha

Ryby a rybičky – největší výstavní a prodejní akvaristická burza v Praze

Ať už jste začátečník nebo zkušený akvarista, tato burza je ideálním místem k nákupu všeho, co potřebujete pro své akvárium. Tak neváhejte a přijďte na Pankrác, kde vás čekají krásné ryby, rostliny a mnoho zajímavých vystavovatelů!
Praha 4, Praha

Fáze spánku – výstava Kláry Sedlo v Galerii pod Palmovkou

Na výstavě “Fáze spánku” Klára Sedlo prozkoumává ty nejvíce zasuté sny a vize, které můžeme najít uvnitř naší hlavy.
Praha 8, Praha

Aktivity v okolí

Kostel sv. Prokopa v Braníku

Kostel byl vysvěcen v roce 1901, a to k poctě českého světce, někdejšího opata sázavského kláštera sv. Prokopa (990 – 1053). Dominanta objektu, kostelní věž při západním průčelí, vyrostla o dva roky později pod vedením zednického mistra Františka Strnada.
Praha 4, Praha

Dílna malování na keramiku v Braníku

Popíjejte čaj z hrnku, který jste sami ozdobili, věnujte dárek, do kterého jste vložili kus sebe, relaxujte a ponořte se do tvořivé nálady. Zatímco budou vaše ruce tvořit, hlava si odpočine. Pracujeme s ručně vyráběnou keramikou a pravými barevnými glazurami.
Praha 4, Praha

Divadlo Bravo! – bývalé Branické divadlo

V původním Branickém divadle najdete dnes divadlo nového cirkusu a pantomimy BRAVO! divadelní skupiny Losers Cirque Company. Ta prkna své domácí scény sdílí s hvězdným českým mimem Radimem Vizvárym, současným Uměleckým šéfem Laterny magiky a držitelem prestižní Ceny Thálie.
Praha 4, Praha

Praha z hladiny Vltavy

Projížďka na lodi centrem, pod Karlovým mostem, Smíchov, Na Františku.
Praha, Praha

Filmové muzeum Milana Wolfa v Braníku

V muzeu pana Milana Wolfa v pražském Braníku nalezneme vše, co se týká prvopočátků i další historie kinematografie.
Praha 4, Praha

Úniková místnost DeCrypt

Zvládnete udržet svou pozornost a splnit svůj úkol v časovém limitu? V našich místnostech budete potřebovat kromě otevřených očí zejména otevřenou mysl a schopnost uvažovat v souvislostech. Ponořte se s námi do světa fantazie!
Praha 4, Praha

Kurzy a cvičení Taiji v Praze

Zkuste si zacvičit Taiji – objevíte nové dimenze pohybu, naučíte se zdravotní i bojové aspekty tohoto krásného umění.
Praha 4, Praha

Divadlo Sklep

Divadlo Sklep je jedno z pražských divadel, které bylo založeno v roce 1971 Davidem Vávrou a Milanem Šteindlerem. V současné době sídlí v divadle Dobeška v Praze 4. Divadlo se dosud vyznačuje osobitým zpracováním divadelních her.
Praha 4, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Řeznictví Absolon v Braníku

Maso od Absolona je malá rodinná firma bourající a zpracovávající maso. Kromě toho vlastní i malé řeznictví v pražském Braníku. Nabízí zde mimořádně kvalitní masné výrobky, a navíc rádi poradí, co z čeho vařit.
Praha 4, Praha

Lanýže od Markéty

Ochutnejte čerstvé lanýže a lanýžové produkty z Itálie.
Praha 4, Praha

Gemüse Corner Kebab

Proč se u nás z kebabu stalo jen jídlo ekonomické, nebo doping v opilosti nad ránem? Vždyť tuhle tureckou pochoutku jezdí do Berlína ochutnávat celý svět! Právě tam ji dotáhli k dokonalosti.
Praha, Praha

Restaurace Soho v Podolí

Restauraci Soho najdete na Podolském nábřeží nedaleko Dvorců. Nabízí luxusní pochoutky mezinárodní kuchyně, včetně sushi.
Praha 4, Praha

Pension Helena

Rodinný pension se nachází ve vilové čtvrti v Praze 4 – Podolí.
Praha 4, Praha

Hotel Ilf

Tříhvězdičkové ubytovací zařízení v klidné části Prahy 4, nedaleko výjezdu na dálnici D1 Praha-Brno.
Praha, Praha

Hotel Oáza na Praze 4

Hotel Oáza se nachází nedaleko centra, na Praze 4, v místní části Krč. Kromě ubytování hotel nabízí také thajské masáže a sportovní tenisové centrum.
Praha 4, Praha

Hotel Michael

Čtyřhvězdičkový hotel Michael se nachází uprostřed zeleně v klidné a bezpečné lokalitě Prahy 12.
Praha 12, Praha