Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Aviatický den na Valašsku
Sportovní akce

Aviatický den na Valašsku

Letiště v Poličné u Valašského Meziříčí bude v sobotu 27. července hostit Aviatický den. Těšit se můžete na obří RC rakety či ukázku letecké techniky Armády ČR. Hitem dne bude air show Martina Šonky, vítěze světové série Red Bull Air Race 2018.
Na Aviatickém dni bude letos k vidění i akrobatické vystoupení letounu Yak-52
s freestyle prvky
(lomcovák, kopané prvky, vertikální obraty) doprovázené dýmovou stopou. Yak-52 je celokovový letoun vyvinutý pro výcvik vojenských pilotů. Vychází z proudového letounu Jak-17UTI. Velký (rozpětí: 9,30m) a nezvykle těžký (1015kg) stroj pohání hvězdicový devítiválec Vedeneyev M-14PF s výkonem 400 koňských sil.

Součástí letošního ročníku budou seskoky parašutistů z legendárního letounu L-60 Brigadýr.

Vzdušné síly Armády České republiky bude zastupovat technika z 221. vrtulníkové letky letecké základny v Náměšti nad Oslavou. Návštěvníci si budou moci zblízka prohlédnout a osahat bitevní vrtulník Mi-24/35.

Na Aviatickém dni bude rovněž  k vidění ojedinělá rarita. Zlín Z-37 A-2 je dvousedadlovou výcvikovou verzi známého zemědělského pomocníka z dob minulých lidově zvaného „Čmelák“.Dalším zpestřením Aviatického dne bude Československý akrobatický speciál Zlín Z-50, který proslavili takové letecké esa jako Ivan Tuček, Petr Jirmus, nebo Martin Stahalík. Z-50 je první sériově vyráběný speciální akrobatický letoun na světě.

Provozovatel

Valašský letecký klub z.s

Letiště Poličná u Valašského Meziříčí
757 01 Valašské Meziříčí
Email:
dan@vuvl.net
WWW:
www.valk.cz/
GPS:
49,475457 17,929614
 
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

České korunovační klenoty na dosah ve Valašském Meziříčí

Osudy 22 korunovaných panovníků.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

S láskou k Valašsku

Obsáhlá výstava k 130. výročí narození malíře, grafika, ilustrátora a spisovatele Jožky Barucha.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Podmořský svět očima Patrika Kriššáka

Zvrátit budoucnost. Jakkoli se tento termín může zdát žádaný, je těžké mu v jakémkoli směru vyhovět. Mnozí mohou vnímat název výstavy ve spojitosti s událostí na řece Bečvě, která prošla katastrofou neslučitelnou s biodiverzitou obsaženou v tomto křehkém environmentu.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Novojičínský jarmark Masopustní

Přijďte se veselit, přijďte hodovat! Zveme vás na tradiční Novojičínský masopustní jarmark, který proběhne v pátek 10. února od 8 do 17 hodin na Masarykově náměstí.
Nový Jičín, Moravskoslezský kraj

Farma Vystrkov ve Valašském Meziříčí

Farma Vystrkov je zaměřena na chov koní na trvalých travních plochách. Využít můžete agroturistiku, výletnickou odpočívárnu, ale i další aktivity jako např. paintballové hřiště nebo hru geocaching....
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Vsetínská Bečva

Řeka Vsetínská Bečva, které se také říká Horní Bečva, protéká Zlínským krajem a je jednou ze dvou zdrojnic řeky Bečvy. Pramení na severozápadním svahu Javorníků a teče až do Valašského Meziříčí, kde se spojuje s Rožnovskou Bečvou (Dolní). Povodí měří 734 km³, délka sjížděného úseku je 54 km.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Řeka Bečva – řeka sjízdná po celý rok

Řeka Bečva vzniká soutokem Vsetínské a Rožnovské Bečvy ve Valašském Meziříčí. Řeka je největším levostranným přítokem Moravy. Nejvíce vody mívá řeka v březnu, nejméně v září, sjízdná je však během celého roku.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Wellness centrum v Hotelu Abácie

Odpočinek a načerpání svěží energie v romantickém a klidném prostředí prostor Wellness Abácie. Wellness centrum uspokojí veškeré požadavky na relaxaci a odpočinek.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Muzeum řeznictví Valašské Meziříčí

Muzeum řeznictví ve Valašském Meziříčí zahájilo provoz v září 2015 a představuje vzácnou přehlídku desítky let starých řeznických strojů z 1. poloviny 20. století. Stroje navíc před očima návštěvníků skutečně ožívají, roztáčí je totiž funkční transmisní pohon poháněný stacionárním motorem...
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Hotel Abácie & Wellness ve Valašském Meziříčí

Hotel Abácie je komfortní rodinný hotel, který nabízí pohostinnost, relaxaci a sportovní vyžití na vysoké úrovni, kde se hostům věnuje příjemný personál s osobním přístupem ke každému individuálnímu přání a požadavku klienta.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Hotel Apollo Valašské Meziříčí

Hotel Apollo ve Valašském Meziříčí je umístněn v klidné části města pouhých pět minut od centrálního náměstí. Kromě ubytování nabízí hotel také příjemné posezení v hotelové kavárně.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Kavárna Zašívárna ve Valašském Meziříčí

Ochutnejte lahodnou kávu z pražírny Mamacoffee, vynikající zákusky, pralinky a jiné dobroty.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj