ÚvodKalendář akcíAkce pro dětiAspoň na víkend staň se knihovníkem v Národním muzeu

Datum začátku akce: 22.3.2015.

Doba trvání akce: "22. březen 2015 13:00 - 17:00".

Akce pro děti

Aspoň na víkend staň se knihovníkem v Národním muzeu

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Praha nebo navštivte Akce pro děti v celé ČR.
I Národní muzeum má svoji knihovnu. Přijďte se seznámit s historií časopisů a novin na další akci z cyklu „Aspoň na víkend“, která se tentokrát odehraje v nepřístupném prostoru budovy Místodržitelského letohrádku v Královské oboře, kde dnes sídlí Oddělení časopisů Knihovny Národního muzea.
I Národní muzeum má svoji knihovnu. Přijďte se seznámit s historií časopisů a novin na další akci z cyklu „Aspoň na víkend“, která se tentokrát odehraje v atraktivním a běžně nepřístupném prostoru budovy Místodržitelského letohrádku v Královské oboře, kde dnes sídlí Oddělení časopisů Knihovny Národního muzea.

Na doprovodné akci pro rodiny s dětmi se návštěvníci přenesou do světa starých novin a časopisů. Dozvědí se, kdy noviny vznikly, jak vypadaly a co si v nich lidé četli. Program obsahuje i prohlídku tajemné budovy, v níž toto oddělení sídlí. Součástí programu jsou vedle výtvarné dílny i praktické ukázky.

Vstupné 30 Kč

Termín konání: 22. 3. 2015, 13.00 – 17.00 hod.

Místo konání: Královská obora 56, 170 76 Praha 7

(budova Místodržitelského letohrádku)

Provozovatel

Národní muzeum

Královská obora 56
170 76 Praha 7
Tel.:
+420 605 313 833
Tel.:
+420 605 313 833
Email:
vzdelavani@nm.cz
WWW:
www.nm.cz
GPS:
50,102679 14,422305
 
Region:
Praha
Obec:
Praha 7
Tipy na výlet:
Praha 7 a okolí
 

Cena

Cena: 30 Kč

 

Časová náročnost

0,0 hodiny

 
 

Zdeněk Lukeš: přednáška – Historie pražského Výstaviště

Zdeněk Lukeš (*1954) je český architekt, historik architektury, odborný publicista a vysokoškolský pedagog.
Praha 7, Praha

Džungle v betonu – Vojtěch Soukup & Něžnej Barbar

Soukupův obrazovej prales uvězněnej v šílenym městskym betonu.
Praha 7, Praha

Kinopřenosy z Metropolitní opery v New Yorku

Nová sezóna kinopřenosů z Metropolitní opery začíná 5. října 2024. Těšit se můžete na klasiky Toscu, Aidu nebo Figarovu svatbu, ale i žhavou novinku ze současnosti.
Praha, Praha

Otevření Planetária Praha po rekonstrukci

Přijďte o víkendu 14. a 15. června a užijte si speciální program za snížené vstupné. Poprvé se představí nová LED kopule a modernizované prostory.
Praha 7, Praha

Graffiti & Streetart příměstský tábor

Objevování světa Streetartu! Náčrty, příběhy, malování na chodníky, sprejování gaffiti v graffiti-free zónach, spousta divokosti a zábavy.
Praha, Praha

Graffiti & Streetart příměstský tábor

Objevování světa Streetartu! Náčrty, příběhy, malování na chodníky, sprejování gaffiti v graffiti-free zónach, spousta divokosti a zábavy.
Praha, Praha

Letní příměstský tábor kreslení a malování

Letní tábor pro ty, kteří milují kreslení a volnou skicu. Pro děti 9 – 15 let.
Praha, Praha

Běh na dvě míle na Výstavišti

Zaběhejte si každou první sobotu v měsíci na Výstavišti a ve Stromovce. Tento závod zvládne každý z vás. Je určen pro všechny věkové kategorie, pro začátečníky i pokročilé běžce.
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Dětské hřiště s herními prvky Olbrama Zoubka

V pražské Stromovce si mohou děti pohrát na zrekonstruovaném dětském hřišti s herními prvky ze 60. let, jejímiž autory je umělecká dvojice Eva Kmentová a Olbram Zoubek. Sám autor rekonstrukci přihlížel.
Praha 7, Praha

Korpus. galerie

Korpus. je multifunkční místo, které pravidelně hostí vizuální umělce, djs, performery, tanečníky a další hosty.
Praha 7, Praha

Výtvarný ateliér Kreslírna

Výtvarný ateliér Kreslírna nabízí výtvarné kurzy pro děti a dospělé v těsné blízkosti parku Stromovka, vedené lektory s uměleckým a pedagogickým vzděláním.
Praha 7, Praha

Seberozvojové workshopy – Pohyb bez bolesti

Pro tělo, mysl a hlavně pro sebe.
Praha 7, Praha

Tajemství porcelánu

Malování čínskými solemi (chloridy kovů) v kombinaci s kobaltem, vtavnou barvou na přežahový porcelán. Tvorba uměleckých ručně malovaných kusů servírovacího jídelního a kávového nádobí.
Praha 7, Praha

Vodárenská věž Letná

Letenská vodárna je 26 metrů vysoká pětipodlažní vodárenská stavba postavená v novorenesančním slohu. Stanová střecha oplývá vikýři, na špičce střechy je v nástavbě umístěn hodinový stroj. V posledním patře se nachází vnější ochoz umístěný na krakorcích.
Praha 7, Praha

Tvořivá textilní dílna odAodZ

Naučte se ruční tisk na textil. Vyrobte originální dárek pro přátele a příbuzné v textilní dílně v Praze 7.
Praha 7, Praha

Půjčovna skákacích bot v Praze

Pokud rádi experimentujete a sport vám není cizí, určitě vyzkoušejte netradiční zážitek, kterým jsou skákací boty. Instruktor vám v pražském parku Letná nebo Stromovka skákací boty nejen půjčí, ale naučí vás běhat a skákat.
Praha, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Bistro Milada

Za nevšedním kulinářským zážitkem se vypravte do Šmeralovy ulice na Letné do bistra Milada, ve kterém je spolumajitel proslulý michelinský šéfkuchař La Degustation Oldřich Sahajdák.
Praha 7, Praha

Presto kurzy vaření

Nabízíme pro všechny milovníky dobrého jídla a příjemného stolování kurzy vaření poblíž centra Prahy. Kurzy jsou vedeny zábavnou metodou a jsou určeny všem, ať začátečníkům nebo i pokročilejším, kteří rádi vaří a neví jak na to, i těm, kteří vědí jak na to a chtějí se naučit ještě více.
Praha 7, Praha

Bloudící kavárna VeloBloud

Bloudící kavárna VeloBloud je stylová kavárna s kvalitní kávou ve formě trojkolky, na způsob cyklozmrzlinářů minulého století – zaměstnanci jsou ale lidé bez domova.
Praha 7, Praha

Bon Fresh Ramen & Soba restaurace v Praze

Japonské restaurace BON Fresh Ramen&Soba se nacházejí na třech místech Prahy, začínali s provozovnou na Náměstí Míru, následně otevřeli na Letenském náměstí a na Andělu.
Praha 7, Praha

Argentinská restaurace Rotisería Cruz na pražské Letné

Tradiční streetfood z Jižní Ameriky ochutnáte v restauraci Rotisería Cruz, kterou v polovině roku 2023 otevřel rodák z Argentiny. Důraz je kladen na čerstvé suroviny.
Praha 7, Praha

MyStay – bezkontaktní nástroj pro hotelové recepce

MyStay je platforma, která naplní přání a potřeby všech hostů, a kterou je lehké integrovat a přizpůsobit pro jakýkoli ubytovací zařízení. Nabízí online check-in, automatizovanou komunikaci, digitální informace upsell hotelových služeb a nabídek.
Praha, Praha

Farm Letná

Zakládáme si na přípravě jídel z čerstvých a kvalitních surovin, nepoužíváme žádné náhražky, polotovary a glutamáty.
Praha, Praha

Erhartova cukrárna na Letné

Dlouholetou tradicí, vlastní výrobnou a hlavně vynikající kvalitou se může pochlubit Erhartova cukrárna na Letné v Praze 7. Erhartovy laskominy se vyrábějí podle původních receptur českých, ale i německých, rakouských, francouzských a italských mistrů cukrářů.
Praha 7, Praha