Úvod > Kalendář akcí > Army den 2020 - přesunuto na později

Army den 2020 - přesunuto na později

Kdy 22. duben 2020 9:00 - 18:00 Historické a vojenské akce
Ve středu 22. dubna 2020 od 9 do 18 hodin se v obchodním centru Atrium Flora uskuteční oblíbený Army den, který představí to nejzajímavější z armádní techniky, výstroje a výzbroje. Bohatý program připravuje obchodní centrum ve spolupráci s Armádou České republiky.
Již pátý ročník Army dne přinese to nejzajímavější z činnosti vojáků pro malé i velké diváky. Celým dnem bude návštěvníky provázet Miroslav Vaňura.
 
Mezi novinkami uvidíte bojové vozidlo pěchoty BVP-2 a lehký tank československé konstrukce LT vz. 38, který potěší hlavně milovníky historie. Největším lákadlem pak bude 50tunový tank T-72M4CZ. Nebude chybět ani obrněný transportér Pandur, samohybná kanonová houfnice Dana, odminovací komplet Božena nebo bojový člun. Výstavu doplní i takové exponáty, jako je bezpilotní prostředek vzdušného průzkumu Raven či pyrotechnický robot. Těšit se ale můžete například také na ukázky RC modelů tanků a vojenských vozidel, které docení jak děti, tak modeláři a armádní nadšenci. Pro akčnější povahy bude v prostoru obchodního centra k dispozici airsoftová střelnice.
 
Na hlavním pódiu vojáci předvedou ukázky boje zblízka, slaňování, vojenské kynologie a přehlídku armádních uniforem. Vlastní vystoupení připravují i příslušníci Čestné stráže AČR. Setkáte se také s celou řadou úspěšných sportovců, kteří si nachystali ukázky biketrialu, aerobiku, karate a šermu. Kulturní zpestření mimo jiné zajistí vojenský umělecký soubor Ondráš.
 
Zájemci si budou moci vyzkoušet test fyzické zdatnosti, kterým musí projít všichni uchazeči o službu profesionálního vojáka. Na ty nejlepší čekají věcné ceny v podobě hodinek či poukazů k nákupu v obchodech Atria Flora.
 
Nenechte si ujít tuto dlouho očekávanou a programově pestrou událost, která se koná jen jednou za rok. Celá akce je pro veřejnost zdarma.
Celý popis
Naposledy změněno: 13. 4. 2020