Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > Advent na Barokním dvoře Borotín
ADVENT 2022
Lidová řemesla a trhy

Advent na Barokním dvoře Borotín

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Jihočeský kraj nebo navštivte Lidová řemesla a trhy v celé ČR.
První adventní víkend bude na Barokním dvoře Borotín patřit tradicím, tvořivosti, zábavě i ztišení.
Po celý první adventní víkend bude na statku zase žhnout sklářská pec Ateliéru Zkussklo – kde si budete moci pod vedením sklářů vyzkoušet práci se sklářskou píštalou a vyrobit si třeba vlastní skleničku. Pro děti je připravených několik tvořivých dílen – oblíbené pískování, malování svíček, zdobení perníčků, výroba vánočních dekorací a pečení Mikulášského pečiva.

(Nejen) dospěláci si mohou prohlédnout výstavu ozdobených vánočních stromků nebo výstavu grafik ak.malířky M.M.Šechtlové nebo navštívit nově otevřené Muzem na statku.

Řezbáře Ondřeje Drábka, který pro náš statek už vytvořil sochu Marie a Josefa, budete moci během víkendu pozorovat při práci na poslední soše Ježíška – kdy v sobotu ráno začně s dubovým špalkem a v neděli navečer před rozsvícením vánočního stromu položí do Ježíška do jesliček. A samozřejmě nebude chybět živý betlém – s oslíkem a ovečkami. 

Pro potěchu (bohužel pouze oka -) vám představí své umění Mistr řezník a Mistr pekař. Nicméně svoje chuťové pohárky budete moci uspokoit třeba klobásou z udírny, uzeným kaprem nebo jitrnící či jelítkem s kysaným zelím ... sladké chutě snad uspokojí koláčky a boží milosti... a ochutnat bude moci i tradiční vánoční pokrm – černou omáčku a kubu. 

Pouze v sobotu 2.12.2023 na dětské návštěvníky čeká v 11.hod  Legenda o hvězdě – představení DIvadla Evy Hruškové a Jana Přeučila. Příchod Marie a Josefa do Betléma a průvod Klanění Tří králů s živým velbloudem si budete moci v sobotu moci užít hned dvakrát  – ve 12.30 a v 15. hod. Jenom v sobotu se budete moci podívat na vyšívání pravými rybími šupinami – dnes už téměř zapomenuté, neobvyklé řemeslo. 

V neděli 3.12.2023 v 15hod vás přivítají vlídné tóny keltské harfy a violoncella Adventního koncertu kapely Bárka – Ivany Pokorné, členky Orchestru Národního divadla a Pavla Barnáše, člena Symfonického orchestru Českého rozhlasu v Praze. 

A samozřejmě nebude chybět ani tradiční jarmark s nabídkou především regionálních výrobců – třeba marmelády a sirupy z Marmeládovny Miličín, kozí i kravské sýry z Kozí farmy Borotín, keramika od Pospíšilů, šperky z pryskyřice nebo ručně malované svíčky 

Tradičně zde najdete výrobky chráněných dílen Villa Vallila z Červeného Újezda, Domov sv. Anežky z Týna na Vltavou a Dětského domova Přestavlky.. A s radostí přivítáme i pracovníky Šatníku z Tábora, který zajišťuje materiální a potravinovou pomoc sociálně znevýhodněným lidem -  tak pokud máte chuť pomoci, přineste zimní oblečení pánské, dětské i dámské, to je aktuálně nejvíce potřeba).

Provozovatel

Barokní dvůr Borotín

Borotín 120
naproti zřícenině hradu Borotín
391 35 Borotín
Tel.:
+420 737 264 396
Email:
Barokni.Dvur.Boro...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.barok...
GPS:
49,499360 14,630970
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Toulava
Městys:
Borotín
Tipy na výlet:
Borotín a okolí
 

Cena

Poznámka:Vstupné dobrovolné - výtěžek jde na konto veřejné sbírky na obnovu statku.

 

Časová náročnost

7,0 hodin

 
 

NHL Hockey Day v Táboře

NHL Den hokeje proběhne v Táboře už 9. března 2024, návštěvníci se mohou těšit na hokejové legendy, soutěže i přímý přenos zápasu New Jersey Devils a Carolina Hurricanes.
Tábor, Jihočeský kraj

Dobytí hradu Příběnice – rekonstrukce historické bitvy

Rekonstrukce historické bitvy na louce za klokotským klášterem návštěvníky přenese do událostí let 1420 a 1421, které jsou spojeny s nově vzniklým městem Tábor.
Tábor, Jihočeský kraj

Jarní prázdniny v muzeu Lega

Všech šest týdnů jarních prázdnin je naše muzeum mimořádně otevřeno.
Tábor, Jihočeský kraj

Loutkohrátky

Odpoledne plné loutkových představení.
Tábor, Jihočeský kraj

Táborská setkání 2024

Historické centrum Tábora s několika náměstími, křivolakými uličkami i bohatou zelení za městskými hradbami ožívá na tři dny dávnou historií první poloviny 15. století. Časem, kdy se vlády nad městem ujal husitský vojevůdce Jan Žižka z Trocnova.
Tábor, Jihočeský kraj

Symfonický koncert k 600. výročí úmrtí Jana Žižky

Vystoupí Jihočeská filharmonie pod taktovkou dirigenta Jana Kučery.
Tábor, Jihočeský kraj

Velikonoční jarmark v Táboře

Velikonoční jarmark se již tradičně odehraje na Žižkově náměstí.
Tábor, Jihočeský kraj

Táborská muzejní noc 2024

Vybraná táborská muzea a galerie zvou na Muzejní noc 2024.
Tábor, Jihočeský kraj

Barokní dvůr Borotín

Hospodářský dvůr (zvaný Starý zámek) leží naproti zřícenině hradu Borotín. Od r. 2010 prochází postupnou obnovou, od r. 2014, kdy byl zpřístupněn veřejnosti se zde konají kulturně-společenské akce. Návštěvníkům je k dispozici stylová kavárna s prodejem suvenýrů a možnost posezení na dvoře.
Borotín, Jihočeský kraj

Zřícenina hradu Borotín – pravá hradní romantika

Zřícenina hradu Borotína se tyčí na vyvýšenině, obklopena ze tří stran vodami Zámeckého rybníka a rybníka Babince, asi 12 km severozápadně od Tábora. Zřícenina je považována za jednu z nejromantičtějších v Čechách. K dávným obyvatelům mohutného hradu se váže řada pověstí a tajuplných vyprávění.
Borotín, Jihočeský kraj

Sportovní hala Borotín – aktivní odpočinek i relaxace

Víceúčelová sportovní hala v Borotíně přináší možnost provozovat jakýkoli halový sport. Navíc je zde poskytováno také ubytování a v dohledné době zde bude možné využít relaxační centrum s wellness službami.
Borotín, Jihočeský kraj

Farní kostel Nanebevstoupení Páně v Borotíně

Farní kostel Nanebevstoupení Páně (původně sv. Máří Magdalény) byl vystavěn v 1. pol. 14. století na místě tvrze zakladatele osady borotínské.
Borotín, Jihočeský kraj

Kostel Narození Panny Marie v Novém Kostelci u Borotína

Kostel Narození Panny Marie na Kostelci upoutá už z dálky. Stojí totiž na vršku nad vesničkou Nový Kostelec nedaleko Borotína.
Borotín, Jihočeský kraj

Zámek Kamenná Lhota u Tábora

Jednopatrovou barokní budovu postavil v 1. polovině 18. století rod Kopidlanských z Kopidlna. Pobýval taky i hudební skladatel Oskar Nedbal.
Borotín, Jihočeský kraj

Muzeum historický vozidel a motocyklů Chotoviny

Navštivte soukromé muzeum historický vozidel a motocyklů, nacházející se v malebné vesničce Chotoviny nedaleko jihočeského města Tábor. V muzeu je umístěno na 80 exponátů. Zakladatelem a majitelem je pan Václav Janecký, který se tomuto koníčku věnuje již od mládí.
Chotoviny, Jihočeský kraj

Zámek Chotoviny

Novorenesanční zámek poblíž Tábora zaujme nejen svým příjemný a sympatickým svou pohádkovou atmosférou a velkým dendrologicky vysoce ceněným parkem. V současné době je nepřístupný.
Chotoviny, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Gold Chotoviny

Nově postavený hotel v jihočeské obci Chotoviny nabízí ubytování v pohodlných pokojích, stylovou restauraci s dětským koutkem, vnitřní i venkovní prostory pro pořádání kongresů, svateb, večírků či jiných společenských akcí.
Chotoviny, Jihočeský kraj

Minipivovar Chotoviny

Malý pivovar vybudovaný v roce 2011 na zámku v Chotovinách nabízí tradiční světlý ležák i speciální piva včetně vídeňského.
Chotoviny, Jihočeský kraj

Chalupa v Jedlanech

Jedna chalupa. Jeden dvůr. Ale žádná nuda. Vítejte v Jedlanech, v ideální chalupě na rodinnou dovolenou či dovolenou s přáteli. Luxusně vybavený interiér a uzavřený dvůr, který nabízí mnoho zábavy.
Jedlany, Jihočeský kraj

Restaurace Čertovo Břemeno

Restaurace, kterou byste snadno přehlédli a pokud ne, možná byste se báli vejít. Což by ovšem byla chyba, protože zde najdete klid, domácí a poctivou kuchyni, krásný výhled a to vše v budově, která se pyšní titulem Stavba roku 2011.
Jistebnice, Jihočeský kraj

Automat na jogurty a sýry farmy Čítek v Táboře a Makově

Na autobusovém nádraží v Táboře stojí automat na jogurty a sýry. Patří farmě Čítek z Makova nedaleko Jistebnice. Stejný automat provozují Čítkovi také u své minimlékárny na návsi v Makově.
Dražice, Jihočeský kraj

Penzion Kateřina

Venkovské stavení, zrekonstruované v souladu s původními stavitelskými principy a přírodou, se nachází v osadě Nepřejov, uprostřed panenské přírody, obklopené lukami, lesy a háji.
Nadějkov, Jihočeský kraj

Pivovar pod Besedou v Táboře

Pivovar pod Besedou se nachází v podzemí restaurace Beseda. Navazuje na tradici vaření piva v Táboře. Nabízíme několik druhů piva Lichvice.
Tábor, Jihočeský kraj

Restaurace Beseda

Restaurace Beseda se nachází přímo na Žižkově náměstí v Táboře a kromě kvalitní gastronomie a příjemného posezení nabízí i pivo z místního pivovaru.
Tábor, Jihočeský kraj