Úvod > Aktuality > Užijte si pivní podzim v Plzni

Užijte si pivní podzim v Plzni

Vydáno 11. září 2018 Gurmánská turistika
Období vinobraní se Plzně moc netýká, to ale neznamená, že se tu na podzim nic neděje! V následujícím měsíci máte na výběr z několika pivních událostí, které k Plzni prostě patří. Vždyť taky dala světu to nejlepší pivo na světě, tak aby ne…

Pivovar Raven slaví třetí narozeniny

Pivovar RavenV září to budou už tři roky od založení řemeslného pivovaru Raven. Tisíce pivních nadšenců stihly ochutnat piva, kterých pivovar za ty tři roky uvařil už přes sedmdesát, a několik z nich se pohybuje na vrcholu nejlépe hodnocených piv z českých minipivovarů. V pátek a sobotu 14. a 15. září chystají pivovarští velkou oslavu, kterou rozbalí venku na nepoužívané točně tramvaje č. 1 v Mozartově ulici v Bolevci. Návštěvníky tu přivítá velký pivní stan, hudební stage a veškeré další festivalové zázemí. Komu by snad byla zima, ten se může schovat v Raven Pubu.

A koho zajímá, jak takový minipivovar funguje, ať vyrazí na prohlídky, které budou během akce zdarma. Vstup na akci je zdarma, tramvaj č. 1 (směr Bolevec) vás z centra města doveze na místo cca za 10 minut.


Slunce ve skle chystá i letos dvoudenní program

PivoPátek a sobota 21. a 22. září budou zalité sluncem, pokud ne tím na obloze, tak alespoň ve sklenicích. Do Pivovarského dvora Plzeň – Pivovaru Purkmistr a na Selskou náves v Černicích přijede na 70 pivovarů a zastoupeno bude až 200 pivních značek. Bude jen na vás, kolik jich stihnete ochutnat. V pátek bude festival Slunce ve skle zahájen s kapelou Anakonda Benda. V sobotu můžete vyrazit na prohlídku pivovaru i pivních lázní a celý den se můžete bavit hudebním programem i pivními soutěžemi. Večer pak zahraje Vilém Čok se skupinou Bypass.

Do Černic pohodlně dojedete MHD – využijte tramvaj č. 1 na konečnou Slovany, kde přestoupíte na trolejbus č. 13 směr Černice, ze kterého vystoupíte na zastávce Černice, náves. Auto doporučujeme nechat doma – jedete přece na pivo – pokud však přesto autem vyrazíte, vyjeďte včas, parkovací možnosti jsou omezené.
 

Malá pozvánka na velkou akci: Pilsner Fest 2018

Pilsner FestS podzimem se blíží i velké plzeňské výročí – letos to bude už 176 let od uvaření první várky plzeňského ležáku. V sobotu 6. října tedy vypukne velká oslava piva Pilsner Urquell. Pilsner Fest slibuje velkolepé oslavy nejen v pivovaru, ale i na náměstí Republiky a ve Štruncových sadech. Na letošním ročníku vystoupí třeba Bára Poláková, kapela Imodium, Anna K. nebo Pipes and Pints. V 18:42 tradičně pozvedneme půllitry a plechovky s „Plzní“ a připijeme si na dalších nejméně 176 let.
Řemeslný pivovar Raven v Plzni

Řemeslný pivovar Raven v Plzni

Pivovar Raven začal vařit pivo v roce 2015. Pivovar přichází každý měsíc s novými styly a kombinacemi, které v ČR dosud nikdo neuvařil. Chmel na pivo pochází z celého světa – od Čech po Austrálii. Pivovar se nachází v plzeňském Bolevci u zastávky tramvaje Mozartova.

Pivovarský dvůr Purkmistr v Plzni

Pivovarský dvůr Purkmistr v Plzni

Pivo patří k nejstarším nápojům, které lidstvo zná... Přijďte ho ochutnat a dozvědět se, jak se pivo vaří a spoustu zajímavých informací z historie do Pivovarského dvora Purkmistr v Plzni.

Prohlídky Plzeňského Prazdroje pro nezletilé návštěvníky

Prohlídky Plzeňského Prazdroje pro nezletilé návštěvníky

Prohlídkový okruh Pivovarnictví Plzeňského Prazdroje je alternativní trasou, která je určena především pro nezletilé návštěvníky pivovaru a pro školní skupiny, v nichž jsou studenti mladší 18 let.

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.

Další aktuality

24.1.
2019
Pivovar Gambrinus letos slaví 150 let

Pivovar Gambrinus letos slaví 150 let

Plzeňsko a Český les | Gurmánská turistika
12.11.
2018
Ochutnejte svatomartinské víno a husu na zámku Zbiroh

Ochutnejte svatomartinské víno a husu na zámku Zbiroh

Plzeňsko a Český les | Gurmánská turistika
2.10.
2018
Výlety s příchutí piva a kvalitních služeb

Výlety s příchutí piva a kvalitních služeb

Plzeňsko a Český les | Gurmánská turistika