Úvod > Aktuality > Rozhledna Doubravka na Černém Mostě se v pátek otevře veřejnosti

Rozhledna Doubravka na Černém Mostě se v pátek otevře veřejnosti

Vydáno 14. června 2018 Příroda
Novou dominantou lesoparku Čihadla na Černém Mostě se stala originální rozhledna Doubravka XIV. Stavbu, kterou navrhl prof. Ing. arch. Martin Rajniš, tvoří tři obrovské nohy z akátového dřeva. Milovníci dalekých výhledů na ni mohou poprvé vystoupat v pátek 15. června 2018, kdy se oficiálně otevře veřejnosti.
Stavba DoubravkyNová dominanta Prahy 14 vyrostla na kopci Horka v lesoparku Čihadla na Černém Mostě. Naprosto originální stavbu tvoří tři veliké nohy z akátového dřeva, které jsou sestaveny do podoby trojbokého jehlanu. Převládá snadno obnovitelné, ale trvanlivé akátové dřevo (přes 5,5 kilometru kmínků), doplněných o dubové, modřínové a ocelové prvky. Hlavní věž rozhledny Doubravka se díky korouhvi tyčí do výše 23,5 metru. K vrcholu rozhledny s podestou ve výšce 20 metrů vede 98 schodů. Autorem rozhledny je Prof. Ing. arch. Martin Rajniš a jeho tým z Huti architektury.
 
Rozhledna DoubravkaNová rozhledna je součástí projektu Cesta k Doubravce, který má za úkol revitalizaci turistických tras, cyklotras a dalších komunikací v lokalitě Čihadla. Součástí záměru je také osazení mnoha prvků drobné architektury, vznik odpočinkových, relaxačních nebo piknikových míst, zázemí pro občerstvení přímo u samotné Doubravky nebo dětské hřiště v rezidenční čtvrti Rajský vrch.
 
Rozhledna bude otevřena celoročně, a navíc zdarma. V průběhu léta (nebo nejpozději na začátku podzimu) by měly být zhotoveny také suvenýry, jako jsou turistické vizitky, známky nebo razítko.
Rozhledna Doubravka XIV na Černém mostě

Rozhledna Doubravka XIV na Černém mostě

Nová dominanta Prahy 14 vyrostla v lesoparku Čihadla na Černém Mostě. Stavbu tvoří tři nohy z akátového dřeva. K jejímu vrcholu s podestou ve výšce 20 metrů povede 98 schodů.