Úvod > Aktuality > Nejlepší čeští motokrosoví jezdci se představí na Šiklově mlýně

Nejlepší čeští motokrosoví jezdci se představí na Šiklově mlýně

Vydáno 4. května 2018 Zážitky
První májový víkend bude na Šiklově mlýně ve Zvoli nad Pernštejnem ve znamení motocyklového sportu. Už 5. a 6. května 2018 se zde pojede již 7. ročník Mistrovství České republiky v Cross Country Open 2018. Celý víkend můžete být svědky adrenalinových závodů těch nejlepších jezdců z celé České republiky i ze zahraničí.

Cross countryMotocyklové závody mají na Šiklově mlýně již řadu let výsadní postavení. Díky vynikající dráze, která spojuje snadnější i velmi obtížné pasáže a díky celkové délce dráhy až 5 km, se sem nejen jezdci, ale i diváci rádi znovu vracejí.

V sobotu a neděli se zde pojede druhý letošní závod seriálu Mistrovství ČR Cross country Open 2018. Přijeďte a vytvořte skvělou diváckou kulisu závodníkům mnoha věkových a výkonostních kategorií. Stejně jako v předešlých letech se i tento rok můžete těšit na několik typů atraktivních motocyklových závodů v malebném prostředí westernového městečka.

MČR Cross Country Open 2018 vám kromě mistrovských závodů v MČR I., II. a III. výkonnostní třídy, připraví i sobotní závod jednotlivců hobby bez licencí, do kterého se může přihlásit každý z vás. Navíc je pro všechny jezdce připraven v sobotu odpolední závod dvojic, kde bude odměněno poháry vždy prvních 10 dvojic v kategorii. Opět se vám zde představí i jezdci kategorie Kadet 125 od 12 do 16 let, kteří zde minulý rok v této kategorii startovali poprvé. Atraktivní pak určitě bude i závod MČR Juniorů v obou třídách 50 a 65 ccm.
 

Program závodu a letošní novinky

Cross countryLetos se po třech letech kvůli rekonstrukci arény bohužel neuskuteční večerní Extrém enduro night show, ale i tak si vyznavači zápolení v jedné stopě přijdou opět na své. Novinkou bude změna polohy servisní zóny pro tankování a střídání dvojic, která nebude jak bývalo zvykem v prostorech startu, ale na louce naproti věži, hned vedle místa, kde probíhají při CC přejímky a kde bývá umístěna časoměrná brána a cíl.

Závody začnou v sobotu od 10 hodin kategorií MČR I. a Ženy, pokračovat budou dalšími kategoriemi a v 15:30 přijde na řadu Závod hobby "O pohár Šiklova mlýna". V neděli se můžete těšit od 8:30 na závody juniorů v kubatuře 50 a 65 ccm, od 10 hodin na Pohár CAMS, MČR I. VET 50, 80 Open a kategorii žen. Závody ukončí ve 14 hodin MČR I. a II. (E1, E2, VET Open).V areálu samozřejmě nebude chybět občerstvení, a to v podobě pivečka, svařáku či grilovaných nebo uzených specialit.

Kemp Šiklův mlýn - kombinace ubytování, zábavy a krásné přírody

Kemp Šiklův mlýn - kombinace ubytování, zábavy a krásné přírody

Kemp leží uprostřed největšího přírodního zábavního areálu v ČR – Westernového městečka Šiklův mlýn. Unikátní ráj pro rodinnou dovolenou s dětmi.

Šiklův mlýn - Off-road areál

Šiklův mlýn - Off-road areál

Příznivci military stylu se vyřádí při jízdě v bojovém vozidle pěchoty, na čtyřkolkách nebo ve vlastním voze či motorce. Pravidelně se na offroadové dráze konají mistrovské závody nebo srazy a můžete uspořádat i svoji vlastní akci. K dalším službám patří také paintball nebo discgolf.

Šiklův mlýn - westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Šiklův mlýn - westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem

Srdcem areálu Šiklův mlýn je westernové městečko, které leží v údolí řeky Bobrůvky. Městečko je průběžně rozšiřováno a renovováno tak, aby uspokojilo nároky i toho nejnáročnějšího návštěvníka. I tak na vás ale stále dýchne atmosféra z let dávno minulých, z dob osidlování divokého západu.