Úvod > Aktuality > Masopust ve skanzenu v Rožnově propukne v sobotu

Masopust ve skanzenu v Rožnově propukne v sobotu

Vydáno 31. ledna 2018 Zážitky
V sobotu 3. 2. 2018 se od 9.00 do 16.00 uskuteční v prostorách Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě tradiční masopustní program. Návštěvníci se mohou těšit na masopustní obchůzky v podání folklorního souboru Radhošť a členů Sboru dobrovolných hasičů z Francovy Lhoty. Slovácký krúžek z Poštorné – Koňaré představí masopustní zvyky ze Slovácka. Po celý den bude hrát dechová hudba Horňané z Horní Bečvy. V Billově chalupě budou hospodyně smažit tradiční „boží milosti“. Na závěr programu vystoupí skupina z Francovy Lhoty s pásmem pochování basy.

Masopust v Rožnově pod RadhoštěmBěhem programu masopustu mohou návštěvníci ochutnat širokou nabídku zabíjačkových výrobků.

Celý areál provoní výrobky řeznických mistrů. Návštěvnici mohou ochutnávat z pestré nabídky zabijačkových výrobků a v laické anketě hlasovat „O nejlepší řeznický stánek“. Z lístků vhozených
ve stáncích budou ve
 14.00, po vyhlášení výsledku soutěží, vylosováni výherci z řad návštěvníků a obdrží uzenou kýtu či šunku.

Současně se uskuteční 21. ročník soutěže „O nejlepší valašskou klobásku“ a 11. ročník soutěže „O nejlepší valašskou tlačenku“. O vítězích v jednotlivých kategoriích rozhodne pětičlenná odborná porota, složená z vylosovaných zástupců zúčastněných firem. Vzorky do soutěže mohou přihlášené firmy nosit v sobotu 3. února od 8.00 do 9.00 na ředitelství muzea.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě

Když se v Česku řekne skanzen, mnozí si představí právě ten v Rožnově pod Radhoštěm. Největší a nejstarší skanzen ve střední Evropě byl založen v roce 1925 a v jeho třech expozicích, Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině, je rozmístěno téměř 100 památkových objektů.

Městečko pod Radhoštěm - pohled do historie

Městečko pod Radhoštěm - pohled do historie

Novou expozici s názvem Městečko pod Radhoštěm připravilo Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Masopust 2019 v Rožnově

Masopust 2019 v Rožnově

V sobotu 23. 2. 2019 ožije Dřevěné městečko tradičním masopustním veselím!