Úvod > Aktuality > Tradiční řemeslný jarmark chystají v sobotu na zámku Kynžvart

Tradiční řemeslný jarmark chystají v sobotu na zámku Kynžvart

Vydáno 12. června 2018 Památky
Kynžvartský zámecký jarmark v sobotu 16. června 2018 zabaví všechny příchozí! XVII. ročník obnoveného tradičního řemeslného jarmarku na nádvoří a kolem zámku nabídne stánky, dílničku pro děti pod širým nebem a především staročeské speciality.

Zámek KynžvartJiž tradičně proběhne v sobotu 16. června na státním zámku Kynžvart Zámecký jarmark a poutní mše svatá. V letošním roce vás kromě možnosti nákupu tradičních výrobků a všelijaký dobrot pro mlsné jazýčky čeká i velice bohatý kulturní program, při kterém si přijdou na své jak velcí, tak ti nejmenší.

Programem vás provedou divadelní představení, hudební vystoupení, soutěže pro malé i velké, prohlídky zámku i parku a nepřijdete ani o možnost si zakoupit tradiční i netradiční výrobky v řemeslných stáncích a dílnách, či si dát něco dobrého na zub. Jarmork potrvá od 10 do 17 hodin.

Konat se budou také běžné prohlídky zámek. Poslední prohlídka proběhne v 17 hodin. Vstupné na jarmark je pro dospělé 60 Kč, snížené 40 Kč a rodiny zaplatí rodinné 160 Kč.

Zámek Kynžvart - sídlo Metternichů s anglickým parkem

Zámek Kynžvart - sídlo Metternichů s anglickým parkem

Klasicistní zámek, jehož historie je spojena s rodem Metternichů, se nachází v Karlovarském kraji v lázeňském trojúhelníku. Zámek obklopuje rozlehlý anglický park s drobnými stavbami. Uvnitř pak zaujme kabinet kuriozit s několika egyptskými mumiemi.

Hradní stezka Burgenstrasse vás zavede do časů dávno minulých

Hradní stezka Burgenstrasse vás zavede do časů dávno minulých

Burgenstrasse je jednou z nejslavnějších evropských historických tras. Nachází se na ní několik desítek půvabných historických hradů, zámků i měst, především ve středním Německu, ale i poblíž našich hranic. Celá trasa měří 1200 km a vede z Mannheimu až do Prahy.

Naučná stezka Kladskými rašeliništi

Naučná stezka Kladskými rašeliništi

Naučná stezka Kladská seznamuje s historií osady Kladská, faunou a flórou Slavkovského lesa a přírodní rezervace Kladské rašeliny. Na trase dlouhé 9 km se seznámíte s místní faunou i flórou jak na vlastní oči.