Úvod > Aktuality > Festival Beats for Love dnes začíná v Dolní oblasti Vítkovice

Festival Beats for Love dnes začíná v Dolní oblasti Vítkovice

Vydáno 4. července 2018 Životní styl
Největší festival elektronické taneční hudby ve střední Evropě Beats for Love se koná v Dolní oblasti Vítkovice od středy 4. do soboty 7. července. V roce 2018 se můžete těšit na více než 20 stylů a podstylů taneční hudby a více než 400 účinkujících. Letošní ročník slibuje největší počet headlinerů a nejsilnější line up v historii. Ani letos nebude chybět bohatý doprovodný program. K většímu komfortu návštěvníků přispěje posílení tramvajové dopravy ve směru do centra města, do Výškovic, Poruby a na Dubinu.

Festival Beats for Love 2018 bude kromě Galantis, Alana Walkera, Sigmy, Rogera Sancheze, Andyho C, Sub Focuse či Youngra hostit více jak 400 interpretů z celého světa.

Návštěvníci se mohou těšit také na nabitý doprovodný program. Tradiční aktivity jako fotbálek, graffiti, vodní bitvy nebo facepainting doplní i zbrusu nová zábava. Připraveny jsou workshopy a exhibice týmu amerického fotbalu Steelers Ostrava a baseballového týmu Arrows Ostrava. Ti nejodvážnější se pak mohou pustit i do dalšího adrenalinového programu ve stylu pevnosti Boyard s názvem Tepfactor. Přichystány jsou pravidelné lekce jógy, masáže a ve spolupráci se Zdravotním ústavem také testy na HIV. Dobrou zprávou je i to, že bude v areálu non-stop úschovna cenností, nabíjení telefonů a tři bankomaty na výběr hotovosti. Vstupenka na 1 den festivalu vyjde na 475 Kč.

Na festivalu bude probíhat také domácí finále mezinárodní djské soutěže IDA WORLD 2018. Tuzemští DJs budou v kategoriích Show, Scratch a Technika. Vítězové si zahrají na hlavní stagei festivalu. Neobvyklým hudebním projektem je i spolupráce s neslyšícími tanečníky a nevidomým zpěvákem. V neposlední řadě má festival i letos charitativní přesah. Letos proběhne veřejná sbírka na podporu nevyléčitelně nemocných pacientů a pozůstalých z Mobilního hospicu Strom života.

Beats for loveLove camp se nachází v těsné blízkosti areálu Industrial parku Dolní Vítkovice. V kempu budou mobilní suché WC, stejně jako dámské a pánské sprchy. V kempu bude taktéž možnost koupit si jídlo, pití i hygienické prostředky v Love camp shopu nebo se připojit k elektrické síti. V Love campu bude i Love camp pub, který bude stejně jako shop fungovat nonstop. To vše zaručuje návštěvníkům campu velký komfort ubytování.

Vedle Love campu se nachází i Love village, která bude mít své vlastní sociální zařízení, které bude pro návštěvníky Love village zdarma. Love village je vyprodána. Love camp i Love village se otevírá ve středu 4.7. v 10:00. Do Love campu či Love village je dovoleno vcházet pouze s platnou páskou daného kempu v kombinaci s festivalovou páskou. Do Love village se dostanou pouze ubytovaní v Love village.

Malý svět techniky - interaktivní expozice U6 Dolní Vítkovice

Malý svět techniky - interaktivní expozice U6 Dolní Vítkovice

Jedinečná výstava odhaluje tajemství technických vynálezů od parního stroje až po nejmodernější robotizovaná pracoviště a "superchytré" stroje. Návštěvníci zde najdou celou řadu vynálezů, které významně poznamenaly vývoj průmyslu a technického pokroku na území českých zemí ale i ve světě.

Dolní oblast Vítkovic - průmyslový areál Dolu Hlubina

Dolní oblast Vítkovic - průmyslový areál Dolu Hlubina

Dolní Vítkovice tvoří bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, koksovny a vysokých pecí Vítkovických železáren. Areál je unikátní industriální památkou a nezaměnitelným symbolem Ostravy a celého Moravskoslezského kraje.

Vysoká pec v Dolních Vítkovicích

Vysoká pec v Dolních Vítkovicích

Kavárna, prostor pro připomenutí historie, klub a vyhlídková terasa. To vše je součástí nové nástavby Vysoké pece č. 1 v Dolní oblasti Vítkovic. Ta je v současnosti nejvyšším geografickým bodem ve městě. Po okolí se odtud rozhlédnete z téměř 80 metrů.

Bolt Tower v Ostravě

Bolt Tower v Ostravě

Bolt Tower, neboli šroubová věž. To je kavárna, prostor pro připomenutí historie, klub a vyhlídková terasa. To vše je součástí nové nástavby Vysoké pece č. 1 v Dolních Vítkovicích, která povyrostla o zhruba 25 metrů a stala se tak nejvyšším geografickým bodem ve městě.

Fajne léto - stezka technických atraktivit Moravskoslezského kraje

Fajne léto - stezka technických atraktivit Moravskoslezského kraje

Techno trasa je virtuální neznačenou trasou spojující dvanáct industriálních atraktivit Moravskoslezského kraje, zahrnující nejen památky průmyslové revoluce, ale také vojenské nebo zemědělské objekty.

Další aktuality

5.9.
2018
Trofeo Niké Jeseníky startuje již tento pátek!

Trofeo Niké Jeseníky startuje již tento pátek!

Severní Morava a Slezsko | Životní styl
4.9.
2018
Ostrava letos hostí Kontinentální pohár v atletice 2018

Ostrava letos hostí Kontinentální pohár v atletice 2018

Severní Morava a Slezsko | Životní styl