Úvod > Aktuality > Hrad Sovinec láká o víkendu a ve státní svátek na středověký program
Hrad Sovinec láká na stredoveký program
Zážitky

Hrad Sovinec láká o víkendu a ve státní svátek na středověký program

  • Vydáno3. května 2019
Ve dnech 4. až 5. května a 8. května 2019 se na hradě Sovinci uskuteční historický program s názvem Dobývání hradu Sovinec aneb Kmotra smrt, díky němuž nahlédnete do vojenské historie a bojového umění středověku. Hradem se rozezní zbraně při jedinečných soubojích na sekery, palcáty i meče.

Hofmistrova závěťO víkendu 4. a 5. května se na Sovinci o vaší zábavu postarají šermíři ze společnosti Artus Thor z Prahy, kejklíř Vojta Vrtek, elitní mušketýrský regiment Corporal zaměřený na třicetiletou válku a nejmenší diváky určitě potěší loutkové pohádky divadla Kašpárkův svět. Během víkendu se představí nový nefalšovaný rytířský turnaj Liga výjimečných a připomenou mnoha cenami ověnčený šermířský příběh Tygřice. Další perličkou v programu je hraný příběh Tajemství střelného prachu. Vojta Vrtek zve všechny příchozí na velkolepou kejklířskou show Zkrocení nedospělého Condora Evžena a těšit se můžete i na Cirkus létajících úžasností.

Hrad SovinecVe středu 8. května budou na hradě Sovinci těžkooděnci Markus – M, profesionální kejklířské pohádkové divadlo Komedianti na káře, skupina historického šermu Adorea a nebude chybět ani sokolník. Respekt ve vás jistě vzbudí také program Mistři ostrého meče. Těžkooděnci si pro vás nachystali legendární šermířskou pověst Hospoda. Komedianti na káře přivezou do hradních zvdí novou kejklířskou pohádku Furianti.

Hrad bude otevřený od 9:10 do 17:30 hodin. Prohlídky s průvodcem probíhají od 9:30 do 17:00 každých 30 minut. Vstupné do hradu je 140 korun pro dospělé, 80 Kč pro děti od 4 do 14 let i pro držitele průkazu ZTP. Rodinné vstupné, 2 dospělí + 2 až 3 děti do 14 let, vyjde na 370 Kč.

Hrad Sovinec – víkendové historické akce po celou sezónu

Hrad Sovinec – víkendové historické akce po celou sezónu

Nejrozsáhlejší moravský hradní komplex v Nízkém Jeseníku založili začátkem 14. stol. páni ze Sovince. Na hradě jsou pořádány kulturní akce, zejména vystoupení šermířských skupin, divadelních souborů a hudebníků, jsou prezentována tradiční řemesla.

Další aktuality

Lyžování v Ostravě? Klidně i 365 dnů v roce!

Za lyžařskými zážitky nemusíte vždy nutně na svahy hor. V Ostravě najdete místo, kde si zatrénujete po celý rok. Samozřejmě vás pozveme i do míst, která nejsou od slezské metropole vzdálená a Ostraváci je mají na dosah ruky. Užijte si lyžařské zážitky na Ostravsku!
Moravskoslezský kraj | Zimní sporty

Bílé výlety: po Bílých mostech třeba do Bílé nebo do Bílých Karpat

Bílé cestování k zimě patří: bílé jsou zasněžené svahy hor i sjezdovky, běžkaře zase lákají bílé stopy. Pojďte se na tu bílou podívat zblízka s portálem Kudy z nudy: co myslíte, kolik bílých míst vypátráme v mapách v době, kdy už bylo všechno prozkoumáno, zmapováno, změřeno a probádáno?
Moravskoslezský kraj | Zimní sporty

Zažijte s dětmi pololetní prázdniny v Zoo Ostrava

Nevíte, jak zabavit děti o pololetních prázdninách? V pátek 3. února se vydejte do ostravské zoologické zahrady, kde bude o pololetních prázdninách připraven speciální program. Za mimosezónní zlevněné vstupné si mohou užít zábavu i poučení. Všichni školáci se mohou těšit i na malý dárek.
Moravskoslezský kraj | Příroda

Beskydy budou hostit nejextrémnější zimní závod

Šestý ročník Lysohorské čtyřiadvacítky se koná v termínu 28. – 29. ledna 2023 a již tradičně se bude jednat o zimní mistrovství ČR v horském maratonu jednotlivců. Vyhrává ten, kdo za 24 hodin nejvícekrát dosáhne vrcholu Lysé hory!
Moravskoslezský kraj | Zimní sporty