Úvod > Výlety > Výlety za vánoční atmosférou > Prožijte kouzelný čas vánoční v Kutné Hoře a na zámku Kačina
Prožijte kouzelný čas vánoční v Kutné Hoře a na zámku Kačina
"> "> ">

Prožijte kouzelný čas vánoční v Kutné Hoře a na zámku Kačina

Vánoční čas v Kutné Hoře nabízí spoustu možností, jak příjemně strávit volný čas. Projděte se krásným historickým centrem města a nechte se unést kouzelnou vánoční atmosférou. Zastavit se v adventním shonu můžete na Hrádku a krásné budou také podvečerní koncerty při svíčkách. Adventní čas oživí veselými výstavami a prohlídkami blízký zámek Kačina.
Kutná HoraNa Hrádku se koná každoročně vánoční výstava. Jako každý rok i letos nebude chybět doprovodný program v podobě Adventu na Hrádku, který se bude konat v sobotu 11. prosince a především děti se mohou těšit na vánoční výtvarnou dílnu, loutkové divadlo, zpívání koled a jarmark.

Každou adventní neděli můžete využít také speciální adventní koncerty v kapli Vlašského Dvora nazvanéAdventní podvečery při svíčkách“.

VánoceCo by to bylo za advent bez tradičních oblíbených trhů! Vánoční trhy probíhají v rámci Kutnohorského rodinného adventu na Palackého náměstí ve dnech: 4. 12., 10. – 11. 12., 17. – 18. 12. 2021, vždy od 10:00 do 20:00 hodin.Těšit se můžete na tradiční pochutiny, regionální produkty, rukodělné a řemeslné výrobky a spoustu dalšího. Chybět nebude ani doprovodný program. Kromě toho jsou velmi populární i Adventní trhy na nádvoří Vlašského dvora.

Každoroční velmi oblíbenou prosincovou kratochvílí je v Kutné Hoře také výstava v kostele sv. Jana Nepomuckého, která vás zavede do kouzelného světa betlémů, zvyků a vánočních obřadností. Prohlédnete si množství dřevěných i papírových betlémů, pokocháte se slavnostně nazdobenými svátečními stoly anebo se necháte inspirovat mnoha zvykoslovnými maličkostmi.
 

Vánoční prohlídky a adventní program zámku Kačina

zámek KačinaAž vás chození městem omrzí, přesuňte se na nedaleký zámek Kačina. Tady se pořád něco děje! Například druhý adventní víkend otevře dveře zámku vánočně naladěný Duch Rudly. Neděle bude patřit oživeným prohlídkám vyzdobených Chotkovských interiérů a vánočním zvykům, tradicím a řemeslům. V jedinečných prostorech zámeckých sklepů vás čeká adventní trh plný vánočních lákadel a ručních výrobků. V tvořivých dílnách si naopak budete moci sami vyzkoušet některé známé i méně známé adventní zvyky.

Chybět nebude ani tradiční výstava betlémů (od 5. do 31. prosince) nebo tematická výstava řemesel provozovaných na vsi v období zimy. Na nádvoří zámku budete moci v průběhu dne ochutnat nejen vánoční dobroty a zahřát se oblíbeným vánočním punčem nebo svařákem. Přijďte načerpat sváteční atmosféru a odpočinout si v předvánočním shonu.