Úvod > Výlety > Výlety za vánoční atmosférou > Vánoční krásy Kutné Hory a adventní kouzlo zámku Žleby
Vánoční krásy Kutné Hory a adventní kouzlo zámku Žleby
">

Vánoční krásy Kutné Hory a adventní kouzlo zámku Žleby

Vánoční čas v Kutné Hoře nabízí spoustu možností, jak příjemně strávit volný čas. Projděte se krásným historickým centrem města a nechte se unést kouzelnou vánoční atmosférou. Zastavit se v adventním shonu můžete na Hrádku a krásné budou také podvečery při svíčkách. Nedaleký zámek Žleby nabízí o adventu speciální voňavé prohlídky a láká také na předvánoční jarmark.
Kutná HoraNa Hrádku se koná každoročně vánoční výstava, ta letošní zde bude od 4. prosince 2019 do 5. ledna 2020. Jako každý rok i letos nebude chybět doprovodný program v podobě Adventu na Hrádku, který se bude konat v sobotu 7. prosince a především děti se mohou těšit na vánoční výtvarnou dílnu, loutkové divadlo, zpívání koled a jarmark.

Po celý prosinec můžete využít také speciální adventní prohlídky nazvané „Adventní podvečery při svíčkách“, které letos budou 1., 8., 15. a 22. prosince. Prohlídky probíhají vždy současně v Dačického domě, ve Vlašském Dvoře, v kostele sv. Jana Nepomuckého a v Galerii Felixe Jeneweina. Můžete se těšit na kostýmované průvodce, programy pro děti, krásnou vánoční atmosféru v expozicích a zlevněné vstupné. Přijďte si užít adventní čas v Kutné Hoře!

VánoceKaždoroční velmi oblíbenou prosincovou kratochvílí je v Kutné Hoře také výstava v kostele sv. Jana Nepomuckého nazvaná „Já sním o Vánocích“, která vás zavede do kouzelného světa betlémů, zvyků a vánočních obřadností. Prohlédnete si množství dřevěných i papírových betlémů, pokocháte se slavnostně nazdobenými svátečními stoly anebo se necháte inspirovat mnoha zvykoslovnými maličkostmi. Přijít můžete od 29. 11. vždy pátek, sobotu a neděli od 10:30 do 16:30 hod. Od 21. 12. do 1. 1. je výstava přístupná denně, mimo Štědrého dne. Vstup do kostela je přes Spolkový dům.
 

Vánoční prohlídky zámku Žleby

Vánoce ŽlebyAž vás chození městem omrzí, přesuňte se na nedaleký zámek Žleby. Tady se po tři adventní víkendy chystají speciální vánoční prohlídky! Vánočně laděná procházka zámkem vás provede slavnostně vyzdobenými zámeckými sály a pokoji, kde vás čeká vyprávění o vánočních zvycích, tradicích i pohádkách.

Součástí prohlídky bude rovněž návštěva sladce provoněné zámecké kuchyně s ochutnávkou a setkání s pravou pohádkovou bytostí. Prohlídky se konají 23. a 24. listopadu, 3. až 6. 12. prosince 2019.
Celý popis