Úvod > Výlety > Výlety za vánoční atmosférou > Prožijte kouzelný čas vánoční v Kutné Hoře a na zámku Kačina

Prožijte kouzelný čas vánoční v Kutné Hoře a na zámku Kačina

Vánoční čas v Kutné Hoře nabízí spoustu možností, jak příjemně strávit volný čas. Projděte se krásným historickým centrem města a nechte se unést kouzelnou vánoční atmosférou. Zastavit se v adventním shonu můžete na Hrádku a krásné budou také podvečerní koncerty při svíčkách. Adventní čas oživí veselými výstavami a prohlídkami blízký zámek Kačina.
Kutná HoraNa Hrádku se koná každoročně vánoční výstava. Jako každý rok i letos nebude chybět doprovodný program v podobě Adventu na Hrádku, který se bude konat v sobotu 9. prosince a především děti se mohou těšit na vánoční výtvarnou dílnu, výstavu betlémů a jarmark. Betlémy na Hrádku budou letos vystaveny od 6. prosince 2023 do 7. ledna 2024. Přijďte potěšit své oči sbírkou unikátních betlémů Lenky Scholzové ze Zruče nad Sázavou. Na malé návštěvníky čekají tematické aktivity.

Co by to bylo za advent bez tradičních oblíbených trhů! Vánoční trhy na nádvoří Vlašského dvora probíhají v rámci kutnohorského adventu vždy v neděli od 10:00 do 18:00 hodin.Těšit se můžete na tradiční pochutiny, regionální produkty, rukodělné a řemeslné výrobky a spoustu dalšího. Chybět nebude ani doprovodný program.
 

Vánoční prohlídky a adventní program zámku Kačina

VánoceAž vás chození městem omrzí, přesuňte se na nedaleký zámek Kačina. Tady se pořád něco děje! V jedinečných prostorech zámeckých sklepů a na nádvoří zámku vás čeká adventní trh plný vánočních lákadel a ručních výrobků. Ochutnáte zde vánoční dobroty a zahřejete se oblíbeným vánočním punčem nebo svařákem. Poutavé povídání průvodců vás přenese do doby, kdy se v zámku procházel hrabě s hraběnkou, kdy v zámecké kuchyni vonělo připravované pohoštění.... Krásnou tématickou výzdobu a vyprávění doplní připravované výstavy se zimní tématikou.

Po celý adventní čas mohou děti využít naši kačinskou pobočku Ježíškovy pošty a poslat svůj dopis s přáním nebo přinést ozdobičku vlastní výroby na vánoční stromek u dřevěného betlému. Tradiční prosincová výstava betlémů z různých koutů Čech a Moravy bude k vidění ve vstupním rondelu zámku, kde i letos bude umístěn „obdarovávací“ vánoční strom. Dárky osamělým seniorům je možné nosit v průběhu celého adventu, předány pak budou prostřednictvím sociálních pracovníků před poslední adventní nedělí.