!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Advent na zámku Kačina

Advent na zámku Kačina

Kdy 1. prosinec 2019 10:00 - 17:30 Lidová řemesla a trhy
Kytarový recitál i folkové koncerty, divadelní představení, ukázky zvyků a řemesel, výstavy a kostýmované prohlídky – to vše přinese letošní Advent na zámku Kačina. V neděli 1. prosince od 10 do 17:30 hodin se koná již třetí ročník a na návštěvníky opět čeká den plný vánoční atmosféry.
Advent na zámku bude mít letos opět bohatší program

Kytarový recitál i folkové koncerty, divadelní představení, ukázky zvyků a řemesel, výstavy a kostýmované prohlídky – to vše přinese letošní Advent na zámku v Národním zemědělském muzeu Kačina. V neděli 1. prosince od 10 do 17:30 hodin se koná již třetí ročník a na návštěvníky opět čeká den plný předvánoční pohody a společenského setkávání.

Ukázky zvyků a tradic doplní tvůrčí dílny a tematické prodejní stánky na Jarmarku v zámeckých sklepích. Návštěvníci budou moci zhlédnout představení divadelních skupin Toy Machine a U plotny. V rámci oživených prohlídek Kde je Rudolf? budou zámeckými interiéry provázet v historických kostýmech členové spolku Salomé.

O hudební program se postarají folková skupina VilMa a skupina Půljablkoň, sestávající ze zakládajícího člena Jablkoně Michala Němce a zpěvačky Marie Puttnerové. Adventní den uzavře kytarový recitál s česko-francouzskou šansoniérkou Evou Cendors. Koncerty i divadelní představení se odehrají v zámeckém divadle. „Letošní Advent na zámku přinese více kvalitního kulturního programu a nově se zámek chystáme otevřít také po oba následující víkendy. Je to poslední možnost, jak Kačinu do konce roku navštívit,“ říká ředitel Národního zemědělského muzea Kačina Pavel Douša.

Akce nabídne i dvě tematické výstavy – tradiční výstavu betlémů a výstavu zimních řemesel, z nichž některá budou představena naživo.

Adventní program pokračuje i o víkendech 7. a 8. prosince, kdy budou probíhat i prohlídky zámku, a 14. a 15. prosince, kdy bude navíc přístupný i zámecký skleník.

Adventní program pro školy nabídne představení adventních zvyků a tradic v prostředí hospodářského zázemí, navíc jej doplňuje tvořivá dílna. K dispozici bude po první dva týdny v prosinci, vždy od středy do pátku.

Podrobný program:
10:00–16:00 adventních zvyky, tvůrčí dílny, adventní jarmark (zámecké sklepy), tematické výstavy a zámecké prohlídkové trasy se spolkem Salomé
10:00–10:45 divadelní představení Betlém, hraje Toy Machinne (zámecké divadlo)
11:00–11:00 divadelní představení Podivuhodné Vánoce, hraje divadlo U plotny (zámecké divadlo)
13:00–14:00 koncert folkové skupiny VilMa (zámecké divadlo)
14:00–15:00 koncert folkového dua Půljablkoň (zámecké divadlo)
16:00 slavnostní zapálení 1. adventní svíčky na zámeckém adventním věnci (zámecké nádvoří)
16:00–17:15 Eva Cendors, kytarový recitál s doprovodem (zámecké divadlo)

Vstupné: dospělí 150 Kč; děti, studenti, senioři 70 Kč; rodinné vstupné (2 dospělí + 2–3
děti do 18 let) 350 Kč; ZTP, ZTP/P a děti do 3 let zdarma.
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 11. 2019
Zámecký park Kačina

Zámecký park Kačina

Svatý Mikuláš, Střední Čechy
Klasicistní divadlo na zámku Kačina

Klasicistní divadlo na zámku Kačina

Svatý Mikuláš, Střední Čechy
Konírna na zámku Kačina

Konírna na zámku Kačina

Svatý Mikuláš, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Mědínek

Hotel Mědínek

Kutná Hora, Střední Čechy
Barborská cocktail bar

Barborská cocktail bar

Kutná Hora, Střední Čechy