Úvod > Výlety > Výlety za vánoční atmosférou > Vánoce v Karlových Varech – zimní nádhera lázeňských kolonád
Vánoce v Karlových Varech – zimní nádhera lázeňských kolonád
"> "> "> ">

Vánoce v Karlových Varech – zimní nádhera lázeňských kolonád

Světově proslulé lázeňské město Karlovy Vary je ideálním místem, kam přijet relaxovat v každém ročním období. Kouzelný vánoční čas prozáří kolonády i celé město tisíci barevných světel a dýchne na vás poklidnou atmosférou plnou pohody. Navštívit můžete nejenom tradiční vánoční trhy, ale třeba také Vánoční dům – místo, kde mají Vánoce po celý rok.

Nasajte vánoční atmosféru na jarmarku či uvnitř Vánočního domu

Karlovy VaryAdventní čas v Karlových Varech bývá každoročně zahájen na konci listopadu ve Smetanových sadech u Alžbětiných lázní, kde probíhá tradiční jarmark s vánočním zbožím a regionálními specialitami včetně vánočního cukroví, medoviny, uzenin i ryb. Trh trvá až do Třech králů, tedy do 6. ledna a jeho součástí bývají také adventní koncerty a ukázky lidových řemesel.

K posílení té pravé vánoční nálady určitě neopomeňte navštívit Vánoční dům samém konci Karlových Varů, v městské části Doubí, kde se nevelký zámeček nad řekou Ohří stal branou do jiného světa. V něm vás bude provázet vůně purpury, třpytivé vánoční ozdoby, postavičky z betlémů, adventní věnce a známé tóny vánoční hudby.
 

Kudy teče, tudy léčí – ochutnejte třináctý pramen

Karlovy VaryKromě zámečku v Doubí se v Karlových Varech můžete podívat do tradiční sklářské huti světoznámé sklárny Moser, kde se rukodělné řemeslo pečlivě rozvíjí od zahájení provozu v roce 1893. Unikátní pohled do historie sklárny poskytuje nové Museum Moser.

Říká se, že v Karlových Varech existuje dvanáct minerálních pramenů a ten třináctý je Becherovka – místní bylinný likér. Porovnat ho s chutí Vřídla nebo pramenů na Mlýnské kolonádě můžete v Jan Becher muzeu, kde poodhalíte tajemství tohoto nápoje a dozvíte se tu mnoho dalších zajímavostí.

Mapa výletu

Export GPX