Úvod > Výlety > Výlety za vánoční atmosférou > Na vánoční jarmark v Mnichově Hradišti a do středověku v Dětenicích

Na vánoční jarmark v Mnichově Hradišti a do středověku v Dětenicích

O Vánocích, kdy se sejde celá rodina, je ten pravý čas vyrazit na společný výlet. V Mnichově Hradišti můžete navštívit vánoční jarmark s dobovou hudbou či projížďkami v kočáře. Do Dětenic se můžete vydat kdykoli, zámek a celý areál je otevřen každý víkend. Užijete si zde nejen pohádkovou prohlídku, ale i zábavu ve středověké krčmě.

Do pohádky i středověku v Dětenicích

čerti děteniceBarokní zámek v Dětenicích slibuje mimo poučení také pořádnou dávku zábavy. Mimo klasické prohlídky zámku s unikátní sbírkou zbraní můžete nahlédnout do pohádky. Celoročně každou sobotu od 10 do 17 hodin se můžete zúčastnit v zámeckých komnatách netradiční prohlídky v doprovodu čarodějnice Žizeldy, čertů anebo jiných pohádkových bytostí.

Samozřejmě si nesmíte nechatu ujít program ve zdejší vyhlášené Středověké krčmě! Zvlášť působivou atmosféru bude mít v adventním čase na nejmenší návštěvníky zdejší program Čertovské řádění, který se odehrává většinou každou adventní sobotu. Vzácná návštěva by měla dorazit přímo ze samotného pekla. A kdo ví, zda si vás nebude chtít odvést s sebou...
 

Vánoční jarmark v Mnichově Hradišti

Vánoční jarmark v Mnichově HradištiNáměstí v Mnichově Hradišti oživuje každoročně začátkem prosince vánoční jarmark. Jedná se o obdobu tradičních Valdštejnských Vánoc, které se letos opět uskuteční na Masarykově náměstí. Můžete se těšit na dobový jarmark s tradičním vánočním zbožím, hudbu a tanec, ale také na projížďky v kočáře, živý betlém, stánky s řemesly, horké pochoutky a nápoje. Ten letošní se bude konat v sobotu 9. prosince. Přijďte si koupit vánoční stromeček, kapra, drobné dárky, poslechnout koledy či se zahřát svařeným vínem.