ÚvodVýletyPěšky po ČeskuVýlet z Českého Krumlova na Křížovou horu

Výlet z Českého Krumlova na Křížovou horu

Vydejte se na procházku z centra Českého Krumlova až k baroknímu poutnímu areálu na Křížové hoře, vysoko nad městem. Poznáte památné duchovní místo se silným geniem loci a romantickým okolím. Osmiboká kaple na Křížové hoře prošla nedávno památkovou obnovou a proměnila se v živé kulturní a poutní místo.
Křížová horaProcházka z centra města vás dovede k baroknímu poutnímu areálu na Křížové hoře (619m n.m.) nad Českým Krumlovem, který je památným duchovním místem se silnou energií a romantickým okolím. Osmiboká kaple prošla restaurací a proměnila se v živé kulturní a poutní místo. Areál je vzdálený necelé 2 kilometry od náměstí Svornosti, cestou můžete navštívit některou z památek v prostoru Jižního meandru Vltavy či se zastavit při některé z restaurovaných kapliček křížové cesty. Počítejte však s výstupem do prudšího kopce. Odměnou vám bude nádherný pohled na Český Krumlov a blízkou Kleť.

Z náměstí Svornosti se vydáte přes městský park okolo Jižního meandru řeky Vltavy, kterou přejdete a ulicí Po Vodě se po druhém břehu Vltavu vrátíte až ke křižovatce u penzionu Prelát. Odtud půjdete dále ulicí Křížová, kde po několika metrech narazíte na první kapličku křížové cesty. Po dalším stoupání po modré turistické značce vás čeká již jen louka lemována kapličkami a vy si můžete užívat krásné výhledy na město. Na zpáteční cestě se vydejte po červené směrem na Horní Bránu.

Křížová horaBarokní poutní areál na Křížové hoře nad Českým Krumlovem je památným duchovním, historickým a kulturním místem s překvapivým půvabem a tím nejkrásnějším pohledem na Český KrumlovŠumavu. Nabízí řadu kulturních a společenských akcí i turistických vycházek. Po desetiletích uzavření veřejnosti je dnes živým poutním a kulturním místem, které je otevřeno všem aktivitám vzdělanosti a umění. Nabízí návštěvníkům přátelské a laskavé prostředí pro odpočinek, poznání i modlitbu.