Mladkov

Prozkoumejte městys Mladkov ležící asi 15 km od Žamberka a nabídku turistických atraktivit. V obci se nachází smrk ztepilý o výšce 30,57 m, který je každoročně nejvyšším živě rostoucím vánočně ozdobeným stromem. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, v místě mezi Orlickými horami a Králickým sněžníkem si určitě najdete něco pro sebe.
Městys se nachází v turistické oblasti Králický Sněžník. Připomínaný byl poprvé v roce 1350, až do počátku 16. století byl příslušenstvím panství žampašského. V souvislosti s hornickou činností dostal Mladkov městská práva. Z památek jsou zde zajímavé kamenné domovní portály, tradiční roubené domy, kamenná kašna a mariánský sloup na náměstí.

Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle. V letech 1935 až 1938 zde bylo vystavěno betonové hraniční opevnění, které připomíná naučná stezka Betonová hranice. Kolem obce vede okruh Mladkovské vyhlídky, vedený po lukách a nezpevněných cestách. Oblíbenou rekreační oblastí je přehrada Pastviny a výletním místem rozhledna Suchý vrch. Projet se můžete na silničním kole ryzí přírodou mezi Orlickými a Bystřickými horami, v okolí je i množství běžkařských tras. Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Aktivity v městysi Mladkov

Jiráskova horská cesta po hřebenech Orlických hor

Cesta Aloise Jiráska zpřístupňuje prakticky celý hlavní hřeben Orlických hor a dá se projít pěšky i projet na kole. Jiráskova cesta je vůbec první značenou turistickou trasou na hřebenech Orlických hor a má své významné místo v celé turistické historii tohoto krásného regionu.
Mladkov, Pardubický kraj

Na silničním kole ryzí přírodou mezi Orlickými a Bystřickými horami

Ač se to zdá nemožné, Orlické hory a Podorlicko poskytují úžasný terén také pro vyznavače silniční cyklistiky. Na silničním kole můžete jet po opravených silničkách s tím nejlepším povrchem.
Mladkov, Pardubický kraj

Naučná stezka Betonová hranice v Mladkově

Naučná stezka Betonová hranice mapuje a propojuje Muzeum čs. opevnění – dělostřeleckou tvrz Bouda s Muzeem Vysoký kámen a po odbočce také s nedalekým Vojenským muzeem Lichkov. Stezka začíná u nádraží v Mladkově, je vedena po turistických značených trasách a měří 15 km.
Mladkov, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v městysi Mladkov

Kašparova chata na Adamu

Chata leží na jihovýchodním okraji Orlických hor nad obcemi Mladkov a České Petrovice. Nadmořská výška je 752 m.n.m. Chata poskytuje ubytování celoročně.
Mladkov, Pardubický kraj

Inspirace na výlety z oblasti Králický Sněžník


Karavanem po Pardubickém kraji: za dobrodružstvím a adrenalinem na Dolní Moravu

Míříte do Pardubického kraje a hledáte místo, kde se vaše děti zaručeně nebudou nudit? Vsaďte na rekreační oblast Dolní Morava pod Kralickým Sněžníkem, kam můžete za zábavou vyrazit celoročně. Své si tu najdou rodiny s dětmi, milovníci adrenalinu i historie.
Pardubický kraj, Výlety pro děti