Úvod > Kam pojedete? > Oblasti > Beskydy – Valašsko > Stará Ves nad Ondřejnicí

Stará Ves nad Ondřejnicí

Prozkoumejte obec Stará Ves nad Ondřejnicí, která se nachází zhruba 18 kilometrů západně od Frýdku-Místku, a její nabídku turistických atraktivit. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.
Obec se nachází v turistické oblasti Beskydy – Valašsko.  Obec se může pyšnit titulem Vesnice roku 2001 Moravskoslezského kraje. Obec Stará Ves nad Ondřejnicí má výhodnou polohu s ohledem na různorodost nabídky cílů v blízkém i vzdálenějším okolí. Pod obec spadá i místní část Košatka.

Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle: zámek Stará Ves nad Ondřejnicíexpozice dobových kočárkůkostel sv. Jana Křtitele.

Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Malebné přírodní scenérie, bohatý společenský život, cenné historické památky – kvůli tomu všemu vybízejí Stará Ves i Košatka k návštěvě, kterou lze spojit s poznáním blízkého i vzdálenějšího okolí – Janáčkových Hukvald, Beskyd a jiných atraktivních míst Moravskoslezského kraje. Fyzicky zdatným návštěvníkům dobře poslouží síť cykloturistických stezek, protínajících území obce. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Aktivity v obci Stará Ves nad Ondřejnicí

Sauna-in ve Staré Vsi nad Ondřejnicí

Nově otevřené unikátní wellness centrum v zahradách. Přijďte si odpočinout do jedné z 12ti privátních plně vybavených zón jen s tím, s kým relaxovat chcete.
Stará Ves nad Ondřejnicí, Moravskoslezský kraj

Zámek Stará Ves nad Ondřejnicí

Na koncert či jinou společenskou akci se můžete vydat na zámek ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. Zámek je reprezentativním renesančním sídlem z druhé poloviny 16. století s působivou sgrafitovou výzdobou.
Stará Ves nad Ondřejnicí, Moravskoslezský kraj

Expozice dobových kočárků ve Staré Vsi nad Onřejnicí

Na výstavě uvidíte sbírku kolem 80ti kočárků pro děti z období roku1860-1950. Můžete zde vidět loutkové kočárky pro malé slečny, plyšové medvědy, kolébky, židličky, houpací koně, sáňový kočárek, sáně a sbírku starých panenek. Najdete tu panenky porcelánové, celoluidové, kompozitové a mnoho dalších.
Stará Ves nad Ondřejnicí, Moravskoslezský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Beskydy – Valašsko


Nečekaný designový výlet: architektonický zázrak Trojanovice

O Trojanovicích se mluví a píše jako beskydském architektonickém zázraku. Pokud jste ještě neviděli informační centrum, zvoničku na Horečkách, kavárnu anebo designovou restauraci, je nejvyšší čas vyrazit na výlet. Vydejte se s Kudy z nudy do malé vesničky v srdci Beskyd, která se mění před očima!
vidět a zažít v Trojanovicích , Výpravy za kuriozitami

Zábavný výlet pro děti: z Kopřivnice do Štramberka

Je celkem jedno, jestli vyrážíte na druhý konec světa, nebo plánujete víkend za humny. Jede-li celá rodina, narazíte na neshody: tátu nebaví památky, maminka nemá náladu na motokros a děti se, přiznejme si to, stejně nejvíc těší na stánky s občerstvením. Dobrá zpráva je, že existují místa, kde se takovým sporům vyhnete!
pěší procházka ve Štramberku, Výlety pro děti

Vánoční cesta do Rožnova a do minulého století

Vydejte se na vánoční cestu do minulého století – ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se pracovníci muzea promění v hospodyně, učitele, řemeslníky nebo Mikuláše a čerty. Nedaleký zámek Lešná nabízí zase prohlídky vánočně vyzdobených interiérů především kombinace červené, zlaté, bílé a malé návštěvníky určitě potěší výstava obrázků Josefa Lady.
Rožnov pod Radhoštěm, Výlety za vánoční atmosférou

Štramberské pikanterie: zážitkové prohlídky plné chutí a vůní

Štramberku, jednomu z nejhezčích měst v podhůří Beskyd, se kvůli krásným zákoutím říká Moravský Betlém. Při komentovaných prohlídkách se seznámíte s přehlídkou zdejších zajímavostí, ochutnáte medové perníkové pochoutky a rozhlédnete se po okolí z věže středověkého hradu.
Výlet do Štremberku, Na hrady a zámky