Úvod > Kam pojedete? > Moravskoslezský kraj > Poodří > Suchdol nad Odrou

Suchdol nad Odrou

Prozkoumejte městys Suchdol nad Odrou, který leží zhruba 11 kilometrů severozápadně od Nového Jičína, a jeho nabídku turistických atraktivit. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.
Městys se nachází v turistické oblasti Poodří, leží mezi Beskydami a Oderskými vrchy v oblasti Moravské brány. Suchdol založili na počátku 13.století slovanští osadníci v blízkosti prastaré jantarové stezky a první písemná zmínka se váže k roku 1337. Od roku 1974 je k městysi připojena místní část Kletné.

Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle: Muzeum Moravských bratří, Muzeum městyse s westernovou expozicí Pony Expressu, evangelický kostel, kostel Nejsvětější Trojice, barokní katolická fara a výpravní budova železniční stanice

Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Projít se můžete po naučné stezce Krajinou povodní v Poodří. V Suchdole nad Odrou můžete využít sportovní areál, který tvoří travnaté fotbalové hřiště, travnaté tréninkové hřiště, tenisové kurty, házenkářské hřiště a univerzální hřiště (volejbal, basketbal), a sportovní halu, ve které se nachází 3 kurty na tenis, 2 kurty na badminton, posilovna a tělocvična pro kruhové nebo TRX tréninky. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Aktivity v městysi Suchdol nad Odrou

Řeka Odra – evropský veletok pramenící na Moravě

Řeka Odra je evropský veletok, o celkové délce přibližně 854 km, který pramení na Moravě pod vrcholem Fidlův Kopec ve výšce 634 m.n.m. a ústí v Polsku do Baltského moře.
Suchdol nad Odrou, Moravskoslezský kraj

Muzeum Moravských bratří v Suchdolu nad Odrou

Muzeum Moravských bratří v Suchdolu nad Odrou je zachovalou typickou malou usedlostí moravského Kravařska s uzavřeným dvorem, obytnou budovou a dalšími hospodářskými budovami. Návštěvník zde zhlédne, jak se bydlelo a pracovalo na Kravařsku před sto lety.
Suchdol nad Odrou, Moravskoslezský kraj

Naučná stezka Krajinou povodní v Poodří

Tato naučná stezka vás provede skutečnou krajinou povodní – nivou řeky Odry mezi Jeseníkem, Bernarticemi a Suchdolem nad Odrou.
Suchdol nad Odrou, Moravskoslezský kraj

Muzeum městyse Suchdol nad Odrou – Westernová expozice Pony Expressu v Suchdole

V Suchdole nad Odrou najdete od roku 2006 v Muzeu městyse westernovou expozici. Stalo se tak na počest nedožitých 80let moravského kovboje Bohumila Kašpárka alias Hospodáře, který se stal legendou ještě za svého života.
Suchdol nad Odrou, Moravskoslezský kraj

Evangelický kostel v Suchdole na Odrou

Evangelický kostel v Suchdole nad Odrou byl postavený v roce 1852–1858. Původně luterský kostel je v současnosti vlastnictvím Českobratrské církve evangelické.
Suchdol nad Odrou, Moravskoslezský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Poodří


Techno trasa okolo Studénky

Projeďte se na kole okolím Studénky po Techno trase, která spojuje nejzajímavější technické památky Moravskoslezského kraje. Tentokrát vás trasa zavede do Vagonářského muzea, k legendární Tatrovce v Kopřivnici a k vodnímu mlýnu Wesselsky v Loučkách.
Kopřivnice, Na kole po Česku

Okolo Štramberka na kole za Sigmundem Freundem

Projeďte se na kole do podhůří Beskyd, cestou si můžete prohlédnout Štramberskou trúbu, zámecký park v Bartošovicích se staletými stromy nebo město Příbor s muzeem Sigmunda Freuda. Trasu lze absolvovat samozřejmě i autem.
Štramberk, Na kole po Česku