Bílovec
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto

Bílovec

Město na svazích Oderských vrchů nabízí všechno, co na výletě hledáte: několik památek včetně zámku a muzea, malebné historické centrum s renesanční radnicí a měšťanskými domy, kostel sv. Mikuláše s vyhlídkovou věží, větrný mlýn, rozhlednu a navrch ještě kuriozitu v podobě obří šachovnice.

Co musíte vidět (zejména pokud umíte šachy!)

Bílovec patří k nejvýznamnějším městům Moravského Kravařska. Pozornost si zaslouží náměstí s renesanční radnicí, pod níž se rozkládají gotické sklepy, kostel svatého Mikuláše ze 14. století s vyhlídkovou věží, kaple sv. Barbory, jediný pozůstatek někdejšího špitálu, a muzeum.

Na náměstí kromě toho objevíte největší venkovní šachy v Česku. Na obří šachovnici se při městských oslavách hrají turnaje s obřími figurkami.
 

Koho byste měli znát

Bílovecký barokní zámek s nárožními rondely a mansardovou střechou je místem, kde město pořádá výstavy, divadelní festivaly a koncerty. Seznámíte se také s rodem Sedlnitzkých z Choltitz, k vidění je apartmán manželky posledního šlechtického majitele Herminy Sedlnitzké. Prohlídka vás zavede také do zámeckého sklepení, na výstavu historických kol, do hasičského muzea a na výstavu hraček, do dětské zbrojnice anebo do expozice, věnované lovu a myslivosti.
 

Cestovatelská potěšení

Jihozápadně od Bílovce na kopci Kanihůra stojí rozhledna Bílov, z níž je pěkný výhled jak na města v okolí, tak na Beskydy, Javorníky či Nízký Jeseník. Uvidíte odtud také okolí Bílovce, kde prý na konci 19. století stávalo téměř šedesát větrných mlýnů. Nejbližší objevíte severozápadně od města nad obcí Bravinné, mlýn včetně zachovalého mlecího zařízení si můžete prohlédnout zvenčí i zevnitř. Oblíbeným cílem pěších i cyklistických výletů je také chráněná krajinná oblast Poodří.

Turistická informační centra


Aktivity

Údolím Jamníku v Bílovci

Údolím Jamníku v Bílovci

Bílovec, Moravskoslezský kraj
Hubleska v Bílovci

Hubleska v Bílovci

Bílovec, Moravskoslezský kraj