Úvod > Kam pojedete? > Moravskoslezský kraj > Poodří > Bernartice nad Odrou

Bernartice nad Odrou

Prozkoumejte obec Bernartice nad Odrou a nabídku turistických atraktivit. Mezi historicky cenné památky patří kostel Navštívení Panny Marie z roku 1837, kaple Proměnění Ježíše Krista, kaple Korunování Panny Marie Nejsvětější Trojicí, kaple sv. Martina, kaple sv. Anny, kaple sv. Kříže na Panském kopci a Jubilejní kaple Panny Marie Lurdské. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.

Oblíbené v obci

Obec Bernartice nad Odrou se nachází na severní Moravě, na samém pomezí s Českým Slezskem, v turistické oblasti Poodří. Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle: Lesní mlýn u Bernartic nad Odrou a Multifunkční sportovní hřiště v Bernarticích nad Odrou, Raritou obce je významná technická památka lesní mlýn s úplným mlýnským zařízením včetně činného vodního kola.Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Obec je obec součástí CHKO Poodří. Lužní louky a lesy jsou významné výskytem sněženek, prvosenek, sasanek, medvědího česneku, řadou druhů ptáků, jako je čáp, moták pochop, ledňáček a savců jako je vydra říční, netopýr velký a další. Z nedalekého Panského kopce je nádherný výhled na Moravskou bránuOderské vrchy.Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Aktivity v obci Bernartice nad Odrou

Zážitkové tisknutí v UAX

Jak se vyrábí české tričko? Kdo ho ušil a kde? Pronikněte do zákulisí výroby české lokální značky ikonických triček UAX. Vyzkoušejte si v jak se pracuje v šicí dílně a nahlédněte pod ruky mistra tiskaře, který vám ukáže, jak si natisknout vlastní tričko za pomocí nejstarší metody tisku.
Bernartice nad Odrou, Moravskoslezský kraj

Půjčovna elektrokol UAX

Všichni už dávno víte, že jsme cyklofriendly a jízdu na kole milujeme. Poznávání nových míst bude nyní ještě zábavnější.
Bernartice nad Odrou, Moravskoslezský kraj

Lesní mlýn u Bernartic nad Odrou

V jižní části chráněné krajinné oblasti Poodří, severním směrem od obce Bernartice nad Odrou na pravém břehu řeky Odry, stojí zajímavá technická památka – Lesní mlýn.
Bernartice nad Odrou, Moravskoslezský kraj

Multifunkční sportovní hřiště v Bernarticích nad Odrou

Nové multifunkční hřiště můžete nyní navštívit v Bernarticích nad Odrou. Je určeno pro sportovní aktivity, jako jsou tenis, volejbal, nohejbal, házená, košíková, fotbal, florbal a badminton.
Bernartice nad Odrou, Moravskoslezský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Poodří


Techno trasa okolo Studénky

Projeďte se na kole okolím Studénky po Techno trase, která spojuje nejzajímavější technické památky Moravskoslezského kraje. Tentokrát vás trasa zavede do Vagonářského muzea, k legendární Tatrovce v Kopřivnici a k vodnímu mlýnu Wesselsky v Loučkách.
Kopřivnice, Na kole po Česku

Okolo Štramberka na kole za Sigmundem Freundem

Projeďte se na kole do podhůří Beskyd, cestou si můžete prohlédnout Štramberskou trúbu, zámecký park v Bartošovicích se staletými stromy nebo město Příbor s muzeem Sigmunda Freuda. Trasu lze absolvovat samozřejmě i autem.
Štramberk, Na kole po Česku