Heršpice

Obec Heršpice se nachází v Jihomoravském kraji, necelých 6 kilometrů od Slavkova u Brna. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.
Obec se nachází v turistické oblasti Brno a okolí, konkrétně na úpatí přírodního parku Ždánický les. Takže je zřejmé, že krajina zde nabízí široké využití pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Například můžete využít řady cyklistických či turistických tras.

Společenský a kulturní život obce se odehrává v kulturním domě, který má sál, přísálí, terasa, kuchyň a klubovna (jako jediná není bezbariérová), je možné si dům pronajmout. Místní organizace jej využívají i na sportovní akce, ale pořádají tu i například jarmarky. 

V Hršpicích je Filiální kostel sv. Matouše, ale také Chrám páně Českobratrské církve evangelické. V něm najdete pamětní desku, na které je napsáno, že právě zde přistoupil na k církvi první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk

Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle: Ekofarma Jalový dvůr Heršpice, kde se můžete svézt na koni. Zajímavý cíl na procházce může být zaniklá středověká osada Konůvky, či Hrádek Kepkov u Konůvek. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Aktivity v obci Heršpice

Ekofarma Jalový dvůr Heršpice

Ekofarma Jalový dvůr nabízí kromě překrásného prostředí zasazeného do údolí třech strání, také různé aktivity spojené se zvířaty. Hlavním pilířem je ekohospodářství, jehož snahou je co největší přirozenost a pohodlí všech zvířat na statku.
Heršpice, Jihomoravský kraj

Zaniklá středověká osada Konůvky

První zmínka o obci pochází z roku 1365 a i podle archeologických nálezů došlo ke vzniku obce někdy v polovině 14. století, ale některé prameny uvádějí, že to mu bylo i dříve.
Heršpice, Jihomoravský kraj

Hrádek Kepkov u Konůvek

Hrádek Kepkov najdete severně od Konůvek. Hrádek je obestřen tajuplnou historií. O jeho vzniku nejsou dochovány žádné záznamy.
Heršpice, Jihomoravský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Brno a okolí


Zábavný výlet pro děti: kolem Brněnské přehrady za veverkami na hrad Veveří

Na Veveří devět věží, kdo nevěří, ať tam běží, říká jedna dětská říkanka. Ať už se na hrad Veveří vypravíte poprvé nebo posté, pohled na romantické středověké sídlo nad přehradou nás ohromí pokaždé. Nejlepší je samozřejmě přijet v hlavní sezoně lodí, ale hezkou procházku si užijete i v zimních měsících. Na konci výletu čeká poklad v podobě tajných podzemních chodeb, a kdo půjde ještě o kousek dál, dojde k obrovskému trůnu!
Krásy Brněnské přehrady a hradu Veveří, Výlety pro děti

Vánoční Brno – advent pod hradem Špilberk

Hlavní moravská metropole Brno se opět těší na Vánoce, které tu na vás dýchnou téměř na každém kroku pohodu. Adventní čas a přípravu na nejkrásnější svátky v roce si pod hradem Špilberk opravdu užijete. Vánoční trhy se budou konat tradičně na několika lokalitách: na náměstí Svobody a na Dominikánském náměstí. Halouzkův dřevěný betlém, druhý největší svého druhu na světě, zdobí tradičně Dominikánské náměstí, kde krásně doplňuje kulisy Nové radnice a kostela sv. Michala.

Běžecká trasa Mariánské údolí

Mariánské údolí patří k nejkrásnějším místům v Brně a je cílem mnoha návštěvníků. Nabízíme vám příjemné proběhnutí, které můžete spojit i s prohlídkou hradiště Staré zámky a jež se nachází mezi rybníky U Kadlcova mlýna a Pod Hrádkem. Pravidelně zde běhají i naši Mattoni FreeRun kouči, tak se přidejte do běžecké skupiny a poznejte partu dobře naladěných lidí.
běžecká trasa v Brně, Cesty pro zdraví

Příběh legendárního válečníka – barona Trencka, který odpočívá v Brně

Baron František von Trenck, plukovník rakouské armády, se proslavil svou neobyčejnou odvahou, velitelskou zdatností a neobvyklou bojovou strategií. Povahou nesmírně vznětlivý, výbušný, nedisciplinovaný, obzvlášť krutý a bezohledný muž díky těmto vlastnostem slavil úspěchy na všech frontách. Jeho ostatky jsou vystaveny v kapucínské hrobce v Brně.