Kempy Jihomoravský kraj

Milovníci přírody a letního táboření pozor. Přinášíme bohatou inspiraci na kempy, kde můžete strávit pohodovou dovolenou ve stanu, pod širákem, v pohodlné chatce nebo třeba v luxusním obytném karavanu.

Kempy v regionu Jihomoravský kraj jsou skvělým místem pro aktivní odpočinek

Kempy v regionu Jihomoravský kraj nabízí široké možnosti ubytování a jsou tak skvělým místem, kde můžete strávit aktivní letní dovolenou a být při tom pánem svého času. Často je využívají sportovně založení lidé, kteří se věnují pěší turistice, rybaření, cykloturistice nebo vodáctví.  Ubytovat se můžete v komfortně vybavených chatkách nebo luxusních karavanech, kempy ale poskytují také prostor pro váš vlastní obytný přívěs nebo stan. Pokud hledáte něco netradičního, vyzkoušejte jurtu nebo týpí, a pro ty úplně nenáročné je tu možnost nocování pod širým nebem.  

V areálech kempů jsou určená místa, kde si můžete rozdělat oheň a opéct špekáčky nebo uvařit něco dobrého v kotlíku. Třeba pravý trampský guláš nebo polévku z čerstvých hub, které nasbíráte v okolním lese. Pro milovníky barbecue jsou k zapůjčení grily. Pokud si chcete od vaření na chvíli odpočinout, využijte stravování v místních stáncích a restauracích, kde se o vás a vaše žaludky postará zkušený personál.
V mnoha kempech si můžete vypůjčit také kolo a různé sportovní vybavení nebo vyrazit na pěší výlet po okolí. Děti zase ocení koupání a hry na čerstvém vzduchu, jako např. pink ponk nebo badminton. Na portálu Kudy z nudy najdete bohatou nabídku kempů, od low-cost až po luxusní, ve kterých si budete připadat skoro jako v hotelu.
 

Kempy pro motorkáře i vodáky v regionu Jihomoravský kraj

Pokud máte rádi svobodu a holdujete motorkářství, kempy vás rádi uvítají a nabídnou bezpečné parkování pro vaše miláčky. Často jsou také oblíbeným místem pro moto srazy, koncerty a letní festivaly. Můžete si tak naplánovat svoji cestu dopředu a objet všechna zajímavá místa v okolí. Večer vám pak přijde vhod posezení u vychlazeného piva a dobré muziky.

A na své si přijdou i vodáci. Mnoho kempů se nachází na břehu oblíbených řek – Vltavy, Sázavy, Berounky nebo Lužnice a každoročně lákají vodáky ze všech koutů republiky. Nabízí zapůjčení lodí nebo raftů a veškerého potřebného vybavení pro vaše vodní dobrodružství. Přejeme vám šťastnou cestu a ahóóój!
Zobrazit více
29. březen 2021 12:00

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu na jižní Moravě

Jihomoravský kraj
Letní kempování je skvělá věc. Pro někoho je ideálem dovolená třeba po širákem, pro jiné v luxusních plně vybavených stanech, další hledají pěkné místo pro karavan a mobilní auto. Jižní Morava tohle všechno nabízí – můžete si vybrat ze stanování na pláži u Vranovské přehrady, stellplatzy pro karavany anebo třeba nízkoenergetické domky u Mušovských jezer.
Přírodní koupací biotop Kovalovice

Přírodní koupací biotop Kovalovice

Kovalovice, Jihomoravský kraj
Camp Bítov na Vranovské přehradě

Camp Bítov na Vranovské přehradě

Bítov, Jihomoravský kraj
Camping Vranovská pláž

Camping Vranovská pláž

Šumná, Jihomoravský kraj