Úvod > Aktuality > Zámek Zákupy otevře běžně nepřístupné prostory a ozdobí jej křehké jiřiny
Zámek Zákupy otevře běžně nepřístupné prostory a ozdobí jej křehké jiřiny
"> "> ">
Památky

Zámek Zákupy otevře běžně nepřístupné prostory a ozdobí jej křehké jiřiny

  • Vydáno3. září 2019
Ve dnech 6. – 8. září 2019 státní zámek Zákupy nabídne návštěvníkům mimořádné prohlídky. V těchto dnech se uskuteční V. ročník výstavy jiřinek v interiérech II. prohlídkové trasy (Zámek za císaře Františka Josefa I.), kterou si návštěvníci budou moci mimořádně prohlédnout sami bez průvodce.

Jiřinky na zákupském zámku

jiřinkyVe dnech 6. až 8. září 2019 nabídne zámek Zákupy oblíbenou výstavu jiřinek. V prostoru předkaplí a zámecké kaple bude vystaveno přes 3000 květů jiřin nejrůznějších druhů, barev a velikostí. Otevřeno bude od 9 do 16 hod., vstupné dospělí: 120 Kč.

Letos již pátý ročník jiřinkové výstavy se už podruhé uskuteční přímo v zařízených v interiérech zámku Zákupy, které si návštěvníci budou moci mimořádně prohlédnout sami bez průvodce vlastním tempem.  V neděli 8. 9. 2019 po skončení výstavy (cca kolem 16.15 hod.) si návštěvníci budou moci vybrané jiřinky odnést.
 

Mimořádné prohlídky v rámci Dne evropského dědictví

Zámek ZákupyNa zámku Zákupy o dalším víkendu 14. a 15. září uskuteční v rámci EHD mimořádné prohlídky běžně nepřístupného historického provozního zázemí zámku. Přestože prostory na svou obnovu teprve čekají, jejich návštěva stojí za to. Prohlédnete si společně dvě části zámecké kuchyně s původním sporákem, sklepení s ledárnou a zámeckou prádelnu. Zatáčky prohlídek jsou v 10.25, 11.25, 12.25, 13.25, 14.25 a 15.25 hodin

Zámek Zákupy byl místem pobytu členů rodu Habsburků, zejména předposledního majitele zámku císaře Františka Josefa I. či korunního prince Rudolfa. Raritou je výtah z roku 1870. Prohlídka vás zavede nejen k vlastní výtahové kabině s luxusním vybavením, ale také do běžně nepřístupného technického zázemí v podobě stanic výtahu ve všech třech podlažích a strojoven včetně té nejdůležitější na zámecké půdě.

Zámek Zákupy – prohlídky zámeckých interiérů i krajinářského parku

Zámek Zákupy – prohlídky zámeckých interiérů i krajinářského parku

Zámek Zákupy v severních Čechách nabízí prohlídku jedinečných souborů vybavení císařských salonů z poloviny 19. století. Uvidíte téměř 160 let staré papírové tapety, lustry, garnýže, závěsy a nábytek s původními potahy.

Další aktuality