Úvod > Aktuality > Zámek Kozel nabídne vánoční prohlídky a Rybovu mši vánoční
Zámek Kozel nabídne vánoční prohlídky a Rybovu mši vánoční
"> "> ">
Památky

Zámek Kozel nabídne vánoční prohlídky a Rybovu mši vánoční

  • Vydáno14. prosince 2019
Přijďte si užít vánoční náladu a pohodu na zámek Kozel. V neděli 15. prosince zde pro vás připravili prohlídky zámeckého interiéru "Když zámek spí". Vyvrcholením kulturní sezóny roku 2019 na zámku Kozel bude Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby v pátek 20. prosince 2019.
Zámek Kozel se chystá na neděli 15. 12. prohlídku zámeckých interiérů s příznačným názvem "Když zámek spí", během které vám průvodci představí zámek v netradičním pojetí.

Prohlídky však nebudou kostýmované, ani pohádkové, či jinak zaměřené na děti. Naopak budou pojaté poněkud odborně a budou určeny zvídavým návštěvníkům, které zajímá především pozadí toho, co zde běžně průvodci prezentují. Seznámíte se s precizní prací restaurátorů, poví vám se jak o zámek a mobiliář pečuje nyní a jak o něj bylo pečováno dříve. Dotknete se také badatelských prací a v neposlední řadě přijde řeč na záměry a plány reinstalací do budoucna. Prohlídky budou probíhat vždy v celou hodinu, a to ve 12, 13, 14 a 15 hod. Kapacita prohlídky je 20 osob, proto doporučujeme rezervaci vstupenky. Tu je možné učinit telefonicky na telefon 377 969 040.

zámek KozelV pátek 20. prosince zve zámek Kozel od 18:30 na Rybovu Českou mši vánoční. Pěvecký sbor a orchestr Církevního gymnázia a šťáhlavský pěvecký sbor Sirény představí ty nejkrásnější vánoční melodie (např. Tři oříšky pro Popelku, Sám doma a Láska nebeská). Ve druhé části ožije půlka Rybovy České mše vánoční. Těšit se můžete na více než šedesát účinkujících, kteří vám připraví velkolepý zážitek! Přijďte se vánočně naladit vůní tradic.
Stolová hora Kozelka se sklaním bludištěm

Stolová hora Kozelka se sklaním bludištěm

V sopečných horninách Českého masívu je Kozelka ojedinělou a dobře zachovanou stolovou horou, která příkře vystupuje nad okolní terén. Ve vrcholové části objevíte spoustu pseudokrasových závrtů a na okrajích plošiny vznikly bizarní skalní věže, pyramidy a ploché stěny.

Zámek Kozel – vydejte se za loveckou historií

Zámek Kozel – vydejte se za loveckou historií

Klasicistní lovecký zámek si na konci 18. století nechal postavit Jan Vojtěch Černín z Chudenic, nejvyšší lovčí Království českého. Na reprezentační lovecké sídlo, ležící pouhých pár kilometrů jižně od Plzně, se na hony sjížděla šlechta z celých Čech.

Naučná stezka Okolo Kozlu

Naučná stezka Okolo Kozlu

Naučná trasa v délce 2 km obsahuje celkem sedm informačních tabulí. Děti i dospělí, se na nich seznámí formou čtivého textu, populárních kvízů a zvídavých dotazů například s tématy jako místní lesy, stromy, rostliny nebo živočichové. Nechybí však ani atraktivní téma lesních strašidel a skřítků.