Úvod > Aktuality > Zámek Jaroměřice nad Rokytnou vzdá hold květinám a vodě
Zámek Jaromerice nad Rokytnou vzdá hold kvetinám a vode
"> Zámek Jaromerice nad Rokytnou vzdá hold kvetinám a vode "> Hrabecí apartmány jaromerického zámku vyzdobí více než tisícovka kvetu "> V kvetinové výzdobe budou dominovat ruže a lilie
Památky

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou vzdá hold květinám a vodě

  • Vydáno27. června 2014
Pestrobarevné květinové vazby v kombinaci s vodou vyzdobí a provoní od 28. června do 6. července 2014 zámek Jaroměřice nad Rokytnou. Výstava Pocta květinám a vodě zkrášlí interiéry trasy A – hraběcích apartmánů. Výstavu připraví zkušení floristé pod vedením Bohuslava Rabušice.

Jaroměřice nad RokytnouJeden z nejmohutnějších barokních zámků v Čechách – zámek Jaroměřice nad Rokytnou se i v letošním roce zapojuje do cyklu Zámeckých květinových slavností, který postupně hostuje na osmi českých a moravských hradech a zámcích.

Hraběcí apartmány jaroměřického zámku vyzdobí více než tisícovka květů, jimž budou vévodit růže a lilie. Květinové vazby doplní také africké fialy neboli mattioly, kopretinové chryzantémy a další květy a zeleň. Aranžmá květin se na zámku vynasnaží přizpůsobit charakteru místa, proto budou v rámci výzdoby použity i některé exotické květiny jako například květů kurkumy a helikonií, a to zejména pro výzdobu čínského salonku.

Květinová vazbaUmně vytvořené květinové vazby se nebudou nikterak omezovat ve výběru barev. Milovníci květin se tak mohou těšit na pestrobarevné kreace, které doplní instalace vyzdvihující několikerou roli vody. V Sále předků se setkáte s maketou fontány, v ložnici bude kladen důraz na hygienický rozměr vody v podobě vodní lázně, voda užitková se představí prostřednictvím umyvadel, doplněnými ubrousky vyšívanými monogramem šlechtických majitelů. Součástí jednotlivých instalací bude i množství mušlí, látek a vodních rostlin. Při tvorbě se na zámku nechávají volně inspirovat Boticelliho obrazem Zrození Venuše na Kypru.

Výstava Pocta květinám a vodě bude k vidění v návštěvních hodinách zámku od soboty 28. června do neděle 6. července 2014 na prohlídkové trase A.

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou – barokní skvost Vysočiny

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou – barokní skvost Vysočiny

Barokní zámek v Jaroměřicích se řadí k nejmohutnějším stavbám první poloviny 18. století u nás i v Evropě. Reprezentační prostory zámku si zčásti zachovaly svou původní podobu, zčásti jsou volně instalovány v duchu šlechtického životního stylu 18. a 19. století.