Úvod > Aktuality > Vynálezce malého piva má v Jeseníku novou expozici
Vynálezce malého piva má v Jeseníku novou expozici
"> "> ">
Gurmánská turistika

Vynálezce malého piva má v Jeseníku novou expozici

  • Vydáno18. března 2016
V Jeseníku bylo otevřeno Centrum pivních vynálezů Alfreda Beernitze. Nová turistická atrakce oslavuje tajemného vynálezce Malého piva, který v Jeseníku žil mezi lety 1875 až 1939/69.
Centrum pivních vynalezůJeseník se pyšní novým lákadlem pro turisty. V reprezentativních prostorách Vily Elis bylo otevřeno Centrum pivních vynálezů Alfreda Beernitze. Zážitkový prostor láká na pivní expozici prezentující nejzajímavější vynálezy jesenického rodáka, nad nimiž ční vynález Malého piva, v případě Beernitze důvtipně vyvedený skleněný půllitr s obsahem pouhých 0,3 l. Exponátů je více, nechybí ani replika pivní laboratoře. V ní je zakomponována ochutnávka opravdu netradičních pivních specialit, jako jsou například molekulární pivní kaviár, chmelová čokoláda nebo pivní pálenka.

RestauraceVeliká zábava na návštěvníky čeká v restaurační části centra, kde se k pokrmům servíruje pivo ve zkumavkách, nebo v třílitrovém pivním válci. Díky Beernitzově ponornému louhovači Gustatusu si můžete vlastnoručně ochutit pivo pepřem, chmelem, chilli aj. Pokud jde o gastronomii, jídelní lístek částečně stojí na dochovaných receptech manželů Beernitzových, dílem jde o pokrmy vyvinuté přímo na míru Centru pivních vynálezů v Jeseníku z rukou renomovaného šéfkuchaře. Nenechte se zmást pivní tématikou, prostor pamatuje i na děti a to nejen pokud se týče jídelního lístku, v jeho interiéru je i dětský koutek a rozhlehlá zahrada.

Pokud žijete na Jesenicku, nebo do Jeseníku plánujete výlet, zavítejte do Centra pivních vynálezů Alfreda Beernitze, kde se rozhodně pobavíte, trochu doplníte své znalosti a ke všemu se výtečně najíte a napijete. Na čepu jsou tři piva z produkce malých českých pivovarů, v jídelním lístku naleznete masové i sýrové burgery, zajímavou nabídku bezmasých jídel i klasiky k pivu.