Úvod > Aktuality > Vydejte se obdivovat kouzlo vánočních ozdob do Jablonce nad Nisou
Vydejte se po stopách kouzelné vánocní okurky v Jablonci nad Nisou
"> Vydejte se po stopách kouzelné vánocní okurky v Jablonci nad Nisou "> V zámorí si potrpí na všelijaké bizardnosti "> Výstava netradicních ozdob potrvá v Galerii Belveder až do 29. brezna 2015
Kultura

Vydejte se obdivovat kouzlo vánočních ozdob do Jablonce nad Nisou

  • Vydáno19. listopadu 2016
V Jablonci nad Nisou můžete obdivovat několik stovek klasických i netradičních skleněných vánočních ozdob, včetně kouzelné vánoční okurky, která vám podle anglosaské tradice splní vaše přání. Od 25. listopadu 2016 do 9. dubna 2017 můžete zavítat do světa vánočních ozdob a stát se jednou z nich. Vernisáž výstavy Já, ozdoba proběhne ve čtvrtek 24. listopadu 2016 v 17 hodin. Můžete se těšit i na loutkové představení Vánoční příběh.
Vánoční ozdobyZe své unikátní sbírky vánočních ozdob vybralo Muzeum skla a bižuterie vzory navržené například pro USA, Kanadu nebo Velkou Británii.

Interaktivní výstavu Já, ozdoba můžete navštívit od 25. listopadu 2016 do 9. dubna 2017. Aktivně se tu seznámíte s výrobou foukaných vánočních ozdob.

Výstava je zaměřena zejména na rodiny s dětmi a osoby s různými zrakovými vadami. Dospělým ale není v žádném případě vstup zakázán, naopak doporučen!

vánoční okurkaMuzeum spravuje největší veřejnou sbírku vánočních ozdob na světě. Během posledních pěti let v jablonci veřejnosti v tematických výstavách představili více než 10 000 vzorů z muzejní kolekce. To vše je ale jen nadechnutí před velkou „ránou“, kterou chystá muzeum v podobě stálé expozice vánočních ozdob do uvažované přístavby ve tvaru skleněného krystalu. Expozice bude nově instalována zřejmě v zimě 2018.


Ozdoba USAV rámci doprovodného programu výstavy proběhnou  ukázky výroby a zdobení skleněných vánočních ozdob. Skřítek Zdobílek vám ukáže, jak se proměnit v blyštivou vánoční ozdobu. Budete tvořit, dělat pokusy a taky se trochu hýbat. Projdete si jednotlivá zastavení, kde se aktivně seznámíte s výrobou foukaných vánočních ozdob. A na závěr se jako právě vyrobená ozdoba vyfotíte u stromku nebo v krabici, v níž vyrazíte do světa.
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí, plaket a vánočních ozdob ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků ve skleněném krystalu. Vydejte se za třpytivou krásou!

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl