Úvod > Aktuality > V Novém Městě na Moravě se chystá Světový pohár v biatlonu
Zimní sporty

V Novém Městě na Moravě se chystá Světový pohár v biatlonu

  • Vydáno26. února 2023
Nové Město na Moravě bude od 2. do 5. března 2023 již posedmé dějištěm Světového poháru v biatlonu. Ve Vysočina Aréně proběhne VII. díl Světového poháru. Ve čtvrtek a v pátek jsou na pořadu sprinty, v sobotu stíhací závody a program ukončí v neděli smíšená štafeta dvojic.
Biatlon Nové město na MoravěNejlepší čeští biatlonisté poměří své síly se světovou elitou v rámci VII. dílu Světového poháru. Ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě se bude od 2. do 5. března konat další kolo Světového poháru v biatlonu. Čeští reprezentanti chtějí navázat na fantastické výsledky, které je v posledních sezónách doprovázejí. Český tým bude závodit v čele s Markétou Davidovou či Michalem Krčmářem. I když počasí aktivitám na sněhu zatím moc nepřeje, ve Vysočina aréně jsou připraveni a nedostatek sněhu v žádném případě sportovní klání neohrozí.

BiatlonZávodní tratě jsou připraveny a v zásobnících je sněhu dostatek. Na stadionu je nastříkán technický sníh a v blížící se studené frontě se očekává i sníh čerstvý. Ve čtvrtek 2. 3. se od 16:20 poběží sprint mužů, o den později 3. 3. se ve stejném čase utkají ženy. Sobota 4. 3. slibuje od 13:45 stíhací závody mužů a od 15:45 stíhací závody žen. V neděli 5. 3. se v 11:30 a 13:15 pojede smíšená štafeta mužů i žen a dále smíšená štafeta dvojic.
 
Vysočina Arena je pravidelnou součástí Světového poháru biatlonistů od roku 2012, před šesti lety se v elektrizující atmosféře konalo zároveň mistrovství světa. Naposledy se v koronavirovém roce 2021 v Novém Městě běžel Světový pohár v biatlonu bez diváků. A to je o důvod víc přijet letos na závody v plné parádě!
 

Hvězdy světového i domácího biatlonu v Novém Městě

BiatlonMezi startujícími borci nebudou chybět zvučná jména domácích závodníků i ahraničních hvězd. Na další zastávku Světového poháru na Vysočině se těší například norský běžec Johannes Thingnes Bø, Italky Lisa Vittozi a Dorothea Wiererová nebo francouzští závodníci Julia Simonová a Quentin Fillon Maillet. Výborných výsledků v Novém Městě na Moravě dlouhodobě dosahují sportovci ze severu – Švédka Elvira Öbergová, Norové Vetle Sjaastad Christiansen, Strula Holm Laegreid či Švéd Martin Ponsiluoma. Uvidíme, jak se závodníkům bude dařit letos.

Domácím fanouškům se při VII. kole Světového poháru buatlonistů představí devět českých reprezentantů. Za ženy pojedou Markéta Davidová, Jessica Jislová, Tereza Voborníková, Lucie Charvátová a Eliška Václavíková. Muže budou reprezentovat Michal Krčmář, Jakub Štvrtecký, Tomáš Mikyška  a Jonáš Mareček. Český tým bude v Novém Městě trénovat od pondělí 27. února.
Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Areál Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je známý nejen na poli běžeckého lyžování, ale také biatlonu a MTB. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu. Mimo závody je trať přístupná všem běžkařům zdarma.

Další aktuality

V Bystřici nad Pernštejnem se budou konat Slavnosti brambor

V Bystřici nad Pernštejnem se o víkendu 23. a 24. září uskuteční již tradiční podzimní akce Slavnosti brambor a dalších podzimních plodin. V sobotu i neděli se mohou návštěvníci těšit na bramborové speciality, oživené expozice, přehlídku plemen koní anebo divadelní prohlídky a aktivity pro děti.
Kraj Vysočina | Životní styl

Temné příběhy zazděných dam, jeptišek i vozky

Veveří, Lipnice, Svojanov nebo Sovinec: to všechno jsou hrady, kde se zazdívalo zaživa. A zdaleka ne všechny příběhy dívek, dam a rytířů, přivázaných nebo přikovaných ve výklencích, před nimiž se zvolna zvedá zeď a nakonec zmizí i poslední paprsek denního světla, patří mezi pověsti a povídačky.
Kraj Vysočina | Památky

Historické slavnosti Zachariáše z Hradce oživí Telč

Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna proběhnou od pátku 18. do soboty 19. srpna 2023 v Telči. Tradiční kulturně společenská akce města s lidově historickou tematikou nabídne šermířské, hudební, taneční a divadelní produkce doplněné dobovými atrakcemi a dobovým jarmarkem. Užijte si dny plné zábavy i poučení pro malé i velké, dny historie a romantiky, dobrého jídla, prostě zážitky ve starých dobrých časech.
Kraj Vysočina | Kultura

Výlety pro samotáře: objevte pozapomenutá místa Vysočiny

O krásách toulání Vysočinou zpívá skupina Plavci ve známé písni. I my vás zveme do tohoto kraje plného hlubokých lesů, krásných rybníků, památných stromů, zurčících řek a říček, ale také starobylých hradů a zámků. Zavedeme vás na místa, kam příliš turistů nezavítá a kde si budete moci vychutnat kouzlo divotvorné přírody.
Kraj Vysočina | Příroda

Třebíč slaví 20 let v UNESCO a láká na dobovou akci Slavnosti tří kápí

Středověké městečko, dobová tržnice, vojenské ležení, historický průvod, hudba i tanec… To je pouze ochutnávka toho, co zažijete ve dnech 18. až 20. srpna 2023 na Středověkých slavnostech v Třebíči. Oslava 20. výročí zápisu Baziliky sv. Prokopa, židovské čtvrti a židovského hřbitova na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO nabídne zajímavý a bohatý program.
Kraj Vysočina | Památky

Centrum Eden zve o víkendu na Slavnosti sklizně

Centrum Eden na Vysočině připravuje na víkend 19. a 20. srpna 2023 tradiční dožínkovou oslavu Slavnosti sklizně. Akce je vyhlášena v širokém okolí svým bohatým programem – jako vždy se chystá krojovaný průvod horáckou vesnicí, poděkování panu Statkáři za sklizení úrody, ukázky folkloru či dobré jídlo a pití. Nejen děti potěší zvířátka, k vidění bude například přehlídka plemen koní.
Kraj Vysočina | Památky

Selfie místa Třebíčska: Objevte nejkrásnější místa moravské Vysočiny!

Turistická destinace Třebíčsko připravila pro milovníky focení tucet nejkrásnějších míst moravské části Českomoravské vrchoviny v Třebíči a okolí. Jedná se o turistickou oblast s velkým počtem menších obcí rozmístěných mezi rybníky, potoky, louky, lesy a remízky. Zdejší malebná krajina ukrývá řadu úžasných zajímavostí. Tady si to zamilujete kdykoliv v roce!
Kraj Vysočina | Zážitky

Jemnice se opět vrátí do středověku, doby chrabrých rytířů, bojujících za spravedlnost, lásku, čest a slávu

Jemnická bitva, v roce 2023 už třináctá v pořadí, nabídne 12. srpna program pro celou rodinu. V odpoledním programu budou k vidění šermířská, divadelní, taneční, kejklířská, hudební a ohnivá vystoupení skupin a umělců z různých koutů republiky, historické tržiště a další aktivity pro děti i dospělé. Vrcholem programu bude XIII. Jemnická bitva. Tím ale program zdaleka nekončí...
Kraj Vysočina | Zážitky