Úvod > Aktuality > Světový pohár v biatlonu bude v Novém Městě na Moravě bez diváků
Světový pohár v biatlonu bude v Novém Městě na Moravě bez diváků
"> "> "> ">
Zimní sporty

Světový pohár v biatlonu bude v Novém Městě na Moravě bez diváků

  • Vydáno1. března 2020
Nové Město na Moravě bude od 5. do 8. března 2020 již pošesté dějištěm Světového poháru v biatlonu, tentokrát ovšem bez diváků. Může za to šířící se nákaza nového typu koronaviru, která znemožňuje pořádání hromadných akcí. Ve Vysočina Areně tak budou závodit sportovci bez podpory fanoušků. Ve čtvrtek a v pátek jsou na pořadu sprinty, v sobotu stíhací závody a program ukončí den před Štědrým dnem závody s hromadným startem.
Biatlon Nové město na MoravěNejlepší čeští biatlonisté znovu poměří síly se světovou elitou, tentokrát na domácí půdě. Ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě se bude od 5. do 8. března konat další kolo Světového poháru v biatlonu. Čeští reprezentanti chtějí navázat na fantastické výsledky, které je v posledních sezónách doprovázejí. Letos budou však hlediště prázdná. Rozhodla o tom česká vláda z obavy před šířícím se koronavirem. Nejpozději do 20. dubna 2020 by měli organizátoři začít vracet peníze za vstupenky. Případně je bude možné vyměnit za vstupenky na Světový pohár ve Vysočina Areně v roce 2021.

BiatlonZávodní tratě jsou však připraveny. Ze zásobníku sněhu byla použita polovina, asi 25 tisíc kubíků, na stadionu je nastříkán technický sníh a aktuálně připadl čerstvý. Ve čtvrtek 5. 3. se od 17:30 poběží sprint žen, o den později 6. 3. se ve stejném čase utkají muži. Sobota 7. 3. slibuje od 14:00 štafetu žen a od 17:00 štafetu mužů. V neděli 8. 3. se v 11:45 a 13:45 pojede závod s hromadným startem mužů i žen.
 
Vysočina Arena je pravidelnou součástí Světového poháru biatlonistů od roku 2012, před šesti lety se v elektrizující atmosféře konalo zároveň mistrovství světa. Naposledy se 18. až 19. 1. 2020 v Novém Městě běžel Světový pohár v běžeckém lyžování.
 

Hvězdy světového i domácího biatlonu v Novém Městě

BiatlonNa další zastávku Světového poháru na Vysočině se těší norský běžec Johannes Thingnes Bø, Italky Lisa Vittozi a Dorothea Wiererová nebo Francouz Martin Fourcade. Výborných výsledků v Novém Městě na Moravě dlouhodobě dosahuje Slovinec Jakov Fak reprezentující Chorvatsko. Vysočina Arena v minulých letech uchvátila i Němce Benedikta Dolla. Uvidíme, jak se závodníkům bude dařit letos.

Domácím fanouškům se při III. kole Světového poháru buatlonistů představí devět českých reprezentantů. Za ženy pojedou Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Jessica Jislová a Eva Kristejn Puskarčíková. Muže budou reprezentovat Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Jakub Štvrtecký. Český tým bude v Novém Městě trénovat od pondělí 2. března.
Světový pohár v biatlonu 2023 Nové Město na Moravě

27.2.
5.3.
Světový pohár v biatlonu 2023 Nové Město na Moravě

Světový pohár v biatlonu se v roce 2023 vrací do Nového Města na Moravě.

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Areál Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je známý nejen na poli běžeckého lyžování, ale také biatlonu a MTB. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu. Mimo závody je trať přístupná všem běžkařům zdarma.